KULTURA

Festival pěveckých sborů Loučenská vločka 2010

1. prosince 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Festival pěveckých sborů Loučenská vločka 2010 Loučná nad Desnou - Ve dnech 25. a 26. 11. 2010 proběhla již po dvacáté Loučenská vločka. Máme spoustu důvodů k radosti. Všechny koncerty proběhly bez větších zádrhelů v moc hezkém prostředí loučenského kulturního domu.
Sbory i letos předvedly mnoho úžasných vystoupení a právem mohly odjíždět spokojené. Díky zázemí ve Skleníku můžeme pozvat více kamarádů a prozpívat dva dny. Poslední koncert se těšil velikému zájmu posluchačů a troufáme si tvrdit, že se vydařil.

Nebylo by možné vše zvládnout bez pomocníků a partnerů. Poděkování patří škole, jejímu občanskému sdružení a obci, protože díky nim máme kde a za co zpívat. Další dík je určen Olomouckému kraji a Lesům ČR, které nám na festival finančně přispěly. Obrovskou zásluhu na zdárném průběhu celé akce mají ochotní a šikovní pomocníci z řad sboristů a žáků školy. Kluci z osmé a deváté třídy zvládli transport všeho materiálu ve velmi krátké době, Eva, Marcela, Veronika, Věrka a Honza zase zajistili bezproblémový chod všeho, co se událo na sále. Personál kulturního domu nám vytvořil maximální zázemí, díky jim za ochotu, trpělivost a vstřícnost. Všechna čest také jídelně, která nasytila chutnou krmí všechny, kterým bylo třeba dát najíst. Chvála Klubíčku, Loučňáčku i TapTýdě, všichni nás na pódiu statečně a dobře reprezentovali, vděkem zahrňme též Hanku, Věrku a Janu, které pečují o naše zpěváčky ze všech sil.

Dovolte nám ještě uvést několik údajů. Loučenské vločky, kterou jsme letos uspořádali již po dvacáté, se účastnilo 15 pěveckých sborů – Běláčci ZŠ Bělá pod Pradědem, Dubínek ZŠ Dubicko, Klubíčko, Loučňáček a TapTýda ZŠ Loučná nad Desnou, Pampelišky MŠ Pohádka Zábřeh, Permoníček mladší a Permoníček starší ZUŠ Karviná, Slavíček a Slavík ZŠ Zábřeh, Smíšci ZŠ Rapotín, Veselé děti MŠ Šumperk, Větrník ZŠ Loštice, Zpěváčci 2. A a Zpěváčci 5. A ZŠ Pardubice. Vezmeme-li v úvahu i opakovaná vystoupení, jeviště uneslo 680 vystupujících dětí se svými sbormistry a muzikanty. Při závěrečném finále stálo před diváky a zpívalo téměř 200 zpěváků.

Největší odměnou nám jsou spokojené děti, nová i trvající sborová přátelství a radost z muziky. Snad nebudeme daleko od pravdy, když směle prohlásíme, že toto všechno jsme na letošní Vločce mohli zažít. Viva la musica!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.