KULTURA

Festival pěveckých sborů Loučenská vločka 2010

1. prosince 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Festival pěveckých sborů Loučenská vločka 2010 Loučná nad Desnou - Ve dnech 25. a 26. 11. 2010 proběhla již po dvacáté Loučenská vločka. Máme spoustu důvodů k radosti. Všechny koncerty proběhly bez větších zádrhelů v moc hezkém prostředí loučenského kulturního domu.
Sbory i letos předvedly mnoho úžasných vystoupení a právem mohly odjíždět spokojené. Díky zázemí ve Skleníku můžeme pozvat více kamarádů a prozpívat dva dny. Poslední koncert se těšil velikému zájmu posluchačů a troufáme si tvrdit, že se vydařil.

Nebylo by možné vše zvládnout bez pomocníků a partnerů. Poděkování patří škole, jejímu občanskému sdružení a obci, protože díky nim máme kde a za co zpívat. Další dík je určen Olomouckému kraji a Lesům ČR, které nám na festival finančně přispěly. Obrovskou zásluhu na zdárném průběhu celé akce mají ochotní a šikovní pomocníci z řad sboristů a žáků školy. Kluci z osmé a deváté třídy zvládli transport všeho materiálu ve velmi krátké době, Eva, Marcela, Veronika, Věrka a Honza zase zajistili bezproblémový chod všeho, co se událo na sále. Personál kulturního domu nám vytvořil maximální zázemí, díky jim za ochotu, trpělivost a vstřícnost. Všechna čest také jídelně, která nasytila chutnou krmí všechny, kterým bylo třeba dát najíst. Chvála Klubíčku, Loučňáčku i TapTýdě, všichni nás na pódiu statečně a dobře reprezentovali, vděkem zahrňme též Hanku, Věrku a Janu, které pečují o naše zpěváčky ze všech sil.

Dovolte nám ještě uvést několik údajů. Loučenské vločky, kterou jsme letos uspořádali již po dvacáté, se účastnilo 15 pěveckých sborů – Běláčci ZŠ Bělá pod Pradědem, Dubínek ZŠ Dubicko, Klubíčko, Loučňáček a TapTýda ZŠ Loučná nad Desnou, Pampelišky MŠ Pohádka Zábřeh, Permoníček mladší a Permoníček starší ZUŠ Karviná, Slavíček a Slavík ZŠ Zábřeh, Smíšci ZŠ Rapotín, Veselé děti MŠ Šumperk, Větrník ZŠ Loštice, Zpěváčci 2. A a Zpěváčci 5. A ZŠ Pardubice. Vezmeme-li v úvahu i opakovaná vystoupení, jeviště uneslo 680 vystupujících dětí se svými sbormistry a muzikanty. Při závěrečném finále stálo před diváky a zpívalo téměř 200 zpěváků.

Největší odměnou nám jsou spokojené děti, nová i trvající sborová přátelství a radost z muziky. Snad nebudeme daleko od pravdy, když směle prohlásíme, že toto všechno jsme na letošní Vločce mohli zažít. Viva la musica!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.