KULTURA

Festival Hudba bez hranic zahájí hity Mandrage a O5 a Radeček

5. června 2015, 11:53, redakce
Festival Hudba bez hranic zahájí hity Mandrage a O5 a Radeček Dolní Studénky - Koncert dvou hitových kapel Mandrage a O5 a Radeček bude jedním z hlavních lákadel 11. ročníku festivalu Hudba bez hranic, který se uskuteční od pátku 26. do neděle 28. června v Dolních Studénkách, ale i jiných místech na Šumpersku.

 Slavné písně skupiny Mandrage jako Šrouby a matice, Hledá se žena či Františkovy lázně nebo aktuální hit Radečků Vloupám se zazní naživo v kulturním areálu v Dolních Studénkách v pátek 26. června od osmi hodin večer. Ovšem v nabitém programu festivalu najdou posluchači také další atraktivní účinkující, jejichž vystoupení bude stát za to vidět.
„Festival Hudba bez hranic vznikal jako přehlídka dechových hudeb a mažoretek, ale v programu dostávají prostor i jiné hudební žánry jako pop, jazz, swing, ska, punk nebo rock. Letos jsme pozvali dohromady dvě desítky kapel a skupin mažoretek z šesti zemí,“ spočítal organizační ředitel festivalu Radim Sršeň.

Rokenrol s příchutí Finska


Po pátečním poprockovém večeru bude festival pokračovat hned v sobotu dopoledne, kdy o půl desáté projdou dechové hudby s mažoretkami centrem Šumperka a následně budou koncertovat „na točáku“ a v parku „u sovy“ před vlastivědným muzeem.
Po dopoledním „šumperském předkrmu“ se hlavní programové menu bude podávat opět v Dolních Studénkách, kterými v 14.15 hodin projde průvod. Ten bude mít cíl v kulturním areálu, kde budou až do večera probíhat vystoupení jednotlivých účastníků festivalu. Tradiční sobotní taneční zábava se letos odehraje pod taktovkou oblíbené hudební skupiny Styl, která se bude o pódium dělit se skandinávským hostem. „V sobotu bude návštěvníky bavit také kapela Virkamiesorkesteri z Finska, která hraje vynikající taneční repertoár od klasického popu přes rokenrol až po tango,“ představil kapelu Radim Sršeň. O půl jedenácté večer pak noční oblohu nad Studénkami prozáří slavnostní ohňostroj, jehož efekt znásobí stylový hudební doprovod.

Pět set mažoretek a muzikantů

Nedělní odpoledne 28. června bude věnováno satelitním koncertům v členských obcích Místní akční skupiny Šumperský venkov – Bludově a Rapotíně.
„Každý rok se počet návštěvníků festivalu zvyšuje, což nám dělá samozřejmě radost. Loni přišlo na všechny festivalové akce více jak pět tisíc návštěvníků. Přesto věříme, že se nám letos podaří tuto hranici překonat,“ doufá umělecký ředitel přehlídky Lubomír Vepřek.
Zahraniční hosté letošního ročníku přijedou ze Slovinska, Rakouska, Slovenska, Finska, Estonska a Polska - většinou z partnerských regionů MAS Šumperský venkov. „Celkově se na festivalu představí bezmála pět stovek účastníků,“ dodal Radim Sršeň.
Vstup na všechny akce festivalu je zdarma, pouze za lístek na koncert populárních skupin Mandrage a O5 & Radeček zaplatí návštěvníci přijatelných 200 korun.Podrobný program festivalu spolu s informacemi o jednotlivých souborech jsou umístěny na stránkách festivalu www.hudbabezhranic.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.6.2015 14:41
Titulek: Bando, přindite nám vrznóť na CO LUŽE
Autor: winoték
souhlas
80
nesouhlas
112
nekeró soboto. Bodeme s vama tróbiť v maskách. Dáme si do repáka a zládujem sa jak dogy.
Tož nám brnknite na CÉBO ešli be se vám to hodilo. Mezi osmó až devátó ráno ešli jož bodete vechrápani. Tož sa na vás těšime-ahoj. Zařveme si spolem na plnó hobo.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.