KULTURA

Festival EUROFEST 2008, 2. ročník

11. března 2008, 15:52, Rejdakce
Šumperk - Po loňském prvním ročníku Eurofestu, který navštívilo téměř 900 hostů, přichází další ročník tohoto festivalu, určený především mladým lidem.

Na přípravě letošního Eurofestu se podílejí organizátoři z pěti evropských zemí (ČR, Polsko, Maďarsko, Slovensko a Německo), festival  tak představí začínající hudební kapely a umělce ze všech zemí “Višegradské 4”. Festival je pro letošek rozdělen do tří samostatných, ale vzájemně provázaných akcí: PHOTO, FILM, MUSIC. Každá jednotlivá sekce nabídne návštěvníkům přehlídku kultury z různých zemí.


Hlavním specifikem Eurofestu je prezentace zahraniční hudební klubové scény, proto je v programu věnován prostor také mladým nadějným regionálním kapelám a talentovaným hostům ze zahraničí.

   
 


CLOU

 


Pražské rockové kvarteto Clou se proslavilo v roce 2005 hitem Island Sun z úspěšného debutového alba Postcard. Zpěvák Lukemo přiveze na Eurofest kolekci nových písní z druhé eponymní desky včetně hitu Snowy Wings.SCHODIŠTĚ


Legendární undergroundová formace Nahoru po schodišti dolů band oslaví na Eurofestu 25 let existence pod svým novým, kratším  názvem Schodiště.


 

 
COOLERS

 

Objev letošního roku pochází z Hradce Králové a na svém kontě má čerstvou albovou novinku We live for a kick. Deska má dobré ohlasy u kritiky a navíc obsahuje píseň Everybody Somebody, která patří mezi nejhranější české skladby současnosti.


 ELEKTRICKMANN

 

Neřízená střela české rockové scény v čele s charismatickým raperem Ice-B. Skupina z Valašského Meziříčí nyní vydává DVD Kokar Piškan ke stejnojmenné audio nahrávce, jež způsobila na klidném tuzemském hudebním rybníku nevídané vlnobytí.

 


 

 
FLYJAM


Mladá talentovaná skupina z Maďarska tvoří svou hudbu originální fúzí tradičního rocku a elektroniky. Osobitost propůjčuje kapele sympatická zpěvačka a hráčka na klarinet Nelli Nagyváradi.


 

 


NELL


Čtyřčlenná formace z polského Chorz´wa hraje příjemnou poprockovou muziku, které nechybí energie a napětí. Za vidění a slyšení stojí především koncerty těchto polských úderníků.


 


 
PERSONAL SIGNET


Česko-slovenská skupina s vynikajícím zpěvákem Peterem z Bratislavy, který patří mezi obrovské talenty současné slovenské scény.

 

 

  

PROGRAM


 

EUROFEST MUSIC

Místo: Dům kultury Šumperk, velký sál
Termín: Pátek 21. března 2007, 18.00-24.00 + after party

  • Nahoru po schodišti dolů band: 25 let! (CZ)
  • Clou (CZ)
  • Elektrick Mann (CZ)
  • Flyjam (Budapest, HU)
  • Personal Signet (SK)
  • Nell (PL)

Vstupné: 99 Kč v předprodeji, 149 Kč na místě

 


 

EUROFEST FOTO


Místo: Divadelní klub Suterén
Termín: 20. března – 20. dubna 2008

Eurofest 2008 nabídne kromě hudební přehlídky evropských kapel také výstavu mladých evropských fotografů, vernisáž proběhne ve čtvrtek 20. března v 19 hodin.

Vstup volný

 


 

EUROFEST FILM

Místo: Art kino Šumperk
Termín: 20. března, 19.00

 

Animovaný hudební film Distrikt od maďarského režiséra Árona Gaudera. Snímek přináší drsnou vizi současné východní Evropy předvedenou na mikrokosmu zchátralého budapešťského 8. distriktu se špatnou pověstí.

Vstupné: 60 Kč


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.3.2008 11:56
Titulek: Bez titulku
Autor: Martin H.
134
103
fajn, ze se zase v Sumperku neco bude dit :) jinak vsim jsem si drobne chyby v textu - FLYJAM - Mladá talentovaná skupina *S* Maďarska ...
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu. Můžete být u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku.

Soutěžní otázka:

Ve kterém z uvedených filmů si některou z rolí Václav Neckář nezahrál?

a) Ostře sledované vlaky

b) Pelíšky

c) Skřivánci na niti

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na taneční odpoledne s hvězdou televizní stanice Šlágr Marcelem Zmožkem, který v Zábřehu vystoupí v neděli 13. října s kapelou M. Z. Band, vyhrává Eva Dvořáková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.

ku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.