ZPRÁVY

Favorit voleb bojkotoval protikorupční kampaň

15. října 2013, 06:10, téma VOLBY 2014, Jaroslav Kropáč
Kraj, okres - Protikorupční kampaň „Bla bla, už nevolím,“ která spadá pod iniciativu Rekonstrukce státu, přinesla v šumperském okrese pořádné překvapení. Snahu občanů o písemný závazek k prosazování protikorupčních zákonů totiž téměř bojkotovala ČSSD, která přitom ve volbách patří mezi jasné favority. Týden na severu se stal vůbec prvním regionálním médiem, který seznam s postoji kandidátů obdržel.

Přístup většiny kandidátů ČSSD byl pro ambasadory naší iniciativy velkým zklamáním,“ informovala šumperská spoluorganizátorka protikorupční kampaně Zdeňka Dvořáková Kocourková. Zmiňovaná iniciativa plánuje v týdnu před parlamentními volbami odeslat do všech domácností noviny, kde závěry své snahy zveřejní. K projektu se zároveň připojí i některá celostátní periodika. „V novinách bude seznam všech kandidátů za všechny strany a podle ikony nad jejich jmény čtenář pozná, zda se k boji proti korupci zavázali, či nikoli,“ dodává Kocourková. Tento čtvrtek navíc na šumperskou Hlavní třídu vyrazí další dobrovolníci, kteří budou občany o postoji jednotlivých kandidátů informovat.
 

Strana Počet podpisů pod protikorupční iniciativu
TOP 09 17
ANO 2011 12
SZ 11
KDU-ČSL 10
ODS 6
Změna 6
Úsvit 6
SPOZ 5
ČSSD 3
PIRÁTI 2
Hlavu vzhůru 0


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.