ZPRÁVY

Favorit voleb bojkotoval protikorupční kampaň

15. října 2013, 06:10, téma VOLBY 2014, Jaroslav Kropáč
Kraj, okres - Protikorupční kampaň „Bla bla, už nevolím,“ která spadá pod iniciativu Rekonstrukce státu, přinesla v šumperském okrese pořádné překvapení. Snahu občanů o písemný závazek k prosazování protikorupčních zákonů totiž téměř bojkotovala ČSSD, která přitom ve volbách patří mezi jasné favority. Týden na severu se stal vůbec prvním regionálním médiem, který seznam s postoji kandidátů obdržel.

Přístup většiny kandidátů ČSSD byl pro ambasadory naší iniciativy velkým zklamáním,“ informovala šumperská spoluorganizátorka protikorupční kampaně Zdeňka Dvořáková Kocourková. Zmiňovaná iniciativa plánuje v týdnu před parlamentními volbami odeslat do všech domácností noviny, kde závěry své snahy zveřejní. K projektu se zároveň připojí i některá celostátní periodika. „V novinách bude seznam všech kandidátů za všechny strany a podle ikony nad jejich jmény čtenář pozná, zda se k boji proti korupci zavázali, či nikoli,“ dodává Kocourková. Tento čtvrtek navíc na šumperskou Hlavní třídu vyrazí další dobrovolníci, kteří budou občany o postoji jednotlivých kandidátů informovat.
 

Strana Počet podpisů pod protikorupční iniciativu
TOP 09 17
ANO 2011 12
SZ 11
KDU-ČSL 10
ODS 6
Změna 6
Úsvit 6
SPOZ 5
ČSSD 3
PIRÁTI 2
Hlavu vzhůru 0


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.