SPORT

Faulovanému Kolaříkovi ruply nervy, nakopal „žralokovi“! Dietos přišli o kapitána, vůdce a hrajícího kouče

30. května 2018, 18:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Faulovanému Kolaříkovi ruply nervy, nakopal „žralokovi“! Dietos přišli o kapitána, vůdce a hrajícího kouče Třinec – Trenér, kapitán, vůdce. Tím vším je pro šumperské Dietos Jan Kolařík. Po zápase v Třinci akutně hrozí, že už si do konce sezóny nezahraje. Kvůli tomu, že neudržel nervy na uzdě, ho s velkou pravděpodobností nemine disciplinární trest na dvě utkání.

TŘETÍ LIGA
TŘINEC SHARKS - ŠUMPERK DIETOS 38:0 (0:0, 26:0, 12:0, 0:0)


Nepříznivá bilance „amerických fotbalistů“ ze Šumperka ve vzájemných duelech stále trvá. Nepovedená řežba na severu Moravy měla pro hostující celek hořkou příchuť. Odvezl si výsledkový debakl a navíc ztratil dvě opory - zraněného Šmída a vykartovaného Kolaříka. „Honzovi přejeme brzké uzdravení. Je to pro nás nepříjemná komplikace. Pokud šlo o našeho trenéra, nezvládl emoce a provokativní styl hry ze strany Třince. I kdyby mu zmírnili trest na jedno kolo, v dalším zápase v Trutnově nám bude hodně chybět,“ uvědomoval si tiskový mluvčí klubu ze Šumperka Milan Kolařík.
Nervový zkrat týmového lídra se odehrál ve čtvrtém dějství za rozhodnutého stavu. Hosté sice po úvodní části drželi čistý štít, jenže od druhé periody se s třineckými touchdowny roztrhl pytel a žraločí útoky byly čím dál krvavější. Jan Kolařík v návalu emocí neustál faul na svoji osobu a zbytečným kopáním napadl domácího lajnaře. Rozhodčí ho okamžitě vyloučili a nevýrazná defenzíva Dietos už nic zajímavého neukázala.
Ve víkendovém střetnutí ani jednou neskórovala. Na horké půdě favorita se míjely účinkem sázky na běžecké schopnosti největších rychlíků i pokusy o průnikové přihrávky letící vzdušným prostorem. „Třinci jsme dokázali vzdorovat pouze jednu čtvrtinu, a to je prostě málo. Jakmile naplno převzal otěže, byla z toho jednoznačná záležitost. Kvůli vynuceným absencím jsme museli na některých postech improvizovat a je potřeba si přiznat, že se to projevilo v plné míře,“ konstatoval po zpackané partii Jan Kolařík. „Podle přídělu inkasovaných bodů by se mohlo zdát, že obrana neměla svůj den. Na hřišti ale strávila většinu času a síly zákonitě ubývaly. Z mého pohledu nepředvedla vůbec špatný výkon. Spíš mě mrzí fakt, že jsme se nevyhnuli individuálním chybám,“ dodal vyloučený červenáček.
Do nadcházejícího střetnutí s trutnovskými Jezdci jistojistě nezasáhne. Výsledek z důležitého zápasu určí další ráz sezóny. Případná porážka by šumperskou partu odsunula na vedlejší kolej a z devadesáti procent ji vyřadila z boje o play off.

ZÁKLADNÍ ČÁST

15. DUBNA: Zlín Golems – Šumperk Dietos 15:25. 28. DUBNA: Šumperk – Třinec Sharks 6:27. 13. KVĚTNA: Šumperk – Zlín 23:3. 20. KVĚTNA: Třinec – Šumperk 38:0. 3. ČERVNA: Trutnov Rangers – Šumperk. 16. ČERVNA: 15.00 Šumperk – Prague Black Panthers 2.


Foto: Petr Fišer

Jan Kolařík si proti Trutnovu a pražským Black Panthers nejspíš nezahraje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.