ZPRÁVY

Farmářské trhy zahájí sezónu v první dubnový pátek

27. března 2013, 19:15, téma ŠUMPERK, redakce, mošo
Farmářské trhy zahájí sezónu v první dubnový pátek Šumperk – Již třetí sezóna farmářských trhů odstartuje v Šumperku v pátek 5. dubna. Stejně jako v minulých letech budou své výpěstky a tradiční české výrobky nabízet přímo zemědělci a řemeslníci. Trhy budou probíhat od osmi do šestnácti hodin na Hlavní třídě v úseku od obchodního domu po hotel Grand. Také tentokrát je zaštítí Okresní Agrární komora Šumperk.
„Mezi letošní novinku bude patřit Farma Koclířov, která nabídne čerstvá kuřata a v létě především dýně a cukety. Na dubnovém trhu bude více řemeslných stánků a v průběhu roku přibude prodej sezónního ovoce a zeleniny. Stále se nám nedaří sehnat farmáře, který by prodával vejce. Roste také poptávka po čerstvých rybách,“ prozradila organizátorka Lucie Hošková.

Na bezpečnost potravin budou stejně jako v předchozích letech dohlížet inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Krajské veterinární správy a Krajské hygienické stanice. Přihláška a podrobné informace jsou zveřejněny na www.farmarsketrhysumperk.cz a www.oaksumperk.cz. Zájemci o prodej se mohou přihlásit také telefonicky na čísle 724 734 693.

Farmářské trhy, které pořádá Okresní Agrární komora Šumperk ve spolupráci s městem Šumperkem za finanční podpory Olomouckého kraje, se letos uskuteční 5. dubna, 3. května, 7. června, 5. července, 2. srpna, 6. září a 4. října 2013. Jako v minulých letech nabídnou český česnek, uzeniny, čerstvé ovoce a zeleninové šťávy, konvenční i bio zeleninu, keramiku, květiny a suché vazby, med, medovinu, víno, kaktusy a sukulenty, uzené ryby, koření bez glutamátů, ruční výrobky ze dřeva, pečený čaj, originální pečivo, sladké koláče, domácí masové klobásy, brambory od místních farmářů a další tradiční výrobky.

Farmářské trhy se loni setkaly s velkým zájmem veřejnosti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.3.2013 11:01
Titulek: Farmářské trhy a |Hl.třída
Autor: nexi
115
Od roku 1990 podnikatelé platily dluhy,likvidace a odvod zákazníků začaly první supermarkety a nyní farmářské trhy. Ti skončí za jeden den,lidi nakoupí a Hl.třída je mrtvá a tím i likvidace stávajících prodejen,ale to nikdo neřeší,však jsme paraziti podle soc.dem. a proto hurá z hl.třídy je ráj TEXTILU.
Reagovat
Datum: 28.3.2013 17:38
Titulek: Re: Farmářské trhy a Hl.třída
Autor: ***
134
112
Jestli máte svůj prostor a chtěl byste prodávat kvalitní potraviny, tak existují franšízové systémy NÁŠ GRUNT nebo SKLIZENO, oni vlastně zajistí Vaší prodejně dodavatele, know-how a marketing. Píšou o sobě: NÁŠ GRUNT se zaměřuje na prodej tradičních českých potravin, především od malých a středních tuzemských výrobců a farmářů. Kamenné prodejny NÁŠ GRUNT nabízí zákazníkům celoroční přístup k poctivým domácím potravinám v příjemném prostředí. Sortiment zahrnuje ucelenou nabídku uzenin, masa, mléčných výrobků, pečiva, ovoce, zeleniny, nápojů a dalšího zboží. Dodavatelé jsou především z regionu, ve kterém se nachází prodejna. Sortiment zahrnuje farmářské potraviny zpracované „běžným“ způsobem i BIO výrobky. www.sklizeno.cz http://franchising.cz/franchisa/111/nas-grunt/
Reagovat
Datum: 28.3.2013 11:38
Titulek: trhy a odliv zákazníků
Autor: zákazník
114
Plně souhlasím s názorem - obchodnící se snaží celoročně v zimě živoří a když přijde na sezonu,tak akce tyfu farmářské trhy si odnesou tržby za jeden den a jsou v balíků,obchodníček jen čeká co bude- když byla tržnice před Dubickem bylo tam rušno a ppříliv lidí byl,někdo dobře zpeněžil prostor a jak to je nyní ? Mrtvo celoročně,město bez lidí jen na trhy a akce - páni radní nechce tyto trhy dělat mimo zonu a ne vytypovat lukrativní místa a tím likvidovat stále obchodníky.
Reagovat
Datum: 28.3.2013 17:21
Titulek: Bez titulku
Autor: deprivant
112
127
život je boj
Reagovat
Datum: 28.3.2013 17:30
Titulek: Je škoda,
Autor: Anonym
105
118
že v Obchodním korze se roztahují Vietnamci s hnusnými šunty, když tam bývaly dřív stánky prodejců ovoce a zeleniny. V Korzu by mohla být skvělá celoroční farmářská tržnice.
Reagovat
Datum: 29.3.2013 07:01
Titulek: Přijel k nám kolotoč!!!
Autor: Louda
136
Blbé, ale naše.
Reagovat
Datum: 11.4.2013 06:50
Titulek: Farmářské trhy - pro koho ?
Autor: Pavel
89
117
To že se konajín je naprosto správné, ale určitě by to zákazníci přivítali alespoň jednou za týden, nebo za čtrnáct dnů. Ovšem i tak se musím ptát pro koho jsou určeny farmářské trhy.Lidé, kteří podobně jako já nemohou dříve z práce než ve tři hodiny už nic z těchto trhů nemají, protože ti co prodávají nejžádanější zboží už mají prodáno, sbaleno a jsou pryč. Takže si to užijí důchodci,mateřinky a ti co nemají zrovna směnu.Ostatní mají smůlu.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).