ZPRÁVY

Farmářské trhy zahájí sezónu v první dubnový pátek

27. března 2013, 19:15, téma ŠUMPERK, redakce, mošo
Farmářské trhy zahájí sezónu v první dubnový pátek Šumperk – Již třetí sezóna farmářských trhů odstartuje v Šumperku v pátek 5. dubna. Stejně jako v minulých letech budou své výpěstky a tradiční české výrobky nabízet přímo zemědělci a řemeslníci. Trhy budou probíhat od osmi do šestnácti hodin na Hlavní třídě v úseku od obchodního domu po hotel Grand. Také tentokrát je zaštítí Okresní Agrární komora Šumperk.
„Mezi letošní novinku bude patřit Farma Koclířov, která nabídne čerstvá kuřata a v létě především dýně a cukety. Na dubnovém trhu bude více řemeslných stánků a v průběhu roku přibude prodej sezónního ovoce a zeleniny. Stále se nám nedaří sehnat farmáře, který by prodával vejce. Roste také poptávka po čerstvých rybách,“ prozradila organizátorka Lucie Hošková.

Na bezpečnost potravin budou stejně jako v předchozích letech dohlížet inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Krajské veterinární správy a Krajské hygienické stanice. Přihláška a podrobné informace jsou zveřejněny na www.farmarsketrhysumperk.cz a www.oaksumperk.cz. Zájemci o prodej se mohou přihlásit také telefonicky na čísle 724 734 693.

Farmářské trhy, které pořádá Okresní Agrární komora Šumperk ve spolupráci s městem Šumperkem za finanční podpory Olomouckého kraje, se letos uskuteční 5. dubna, 3. května, 7. června, 5. července, 2. srpna, 6. září a 4. října 2013. Jako v minulých letech nabídnou český česnek, uzeniny, čerstvé ovoce a zeleninové šťávy, konvenční i bio zeleninu, keramiku, květiny a suché vazby, med, medovinu, víno, kaktusy a sukulenty, uzené ryby, koření bez glutamátů, ruční výrobky ze dřeva, pečený čaj, originální pečivo, sladké koláče, domácí masové klobásy, brambory od místních farmářů a další tradiční výrobky.

Farmářské trhy se loni setkaly s velkým zájmem veřejnosti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.3.2013 11:01
Titulek: Farmářské trhy a |Hl.třída
Autor: nexi
137
105
Od roku 1990 podnikatelé platily dluhy,likvidace a odvod zákazníků začaly první supermarkety a nyní farmářské trhy. Ti skončí za jeden den,lidi nakoupí a Hl.třída je mrtvá a tím i likvidace stávajících prodejen,ale to nikdo neřeší,však jsme paraziti podle soc.dem. a proto hurá z hl.třídy je ráj TEXTILU.
Reagovat
Datum: 28.3.2013 17:38
Titulek: Re: Farmářské trhy a Hl.třída
Autor: ***
148
130
Jestli máte svůj prostor a chtěl byste prodávat kvalitní potraviny, tak existují franšízové systémy NÁŠ GRUNT nebo SKLIZENO, oni vlastně zajistí Vaší prodejně dodavatele, know-how a marketing. Píšou o sobě: NÁŠ GRUNT se zaměřuje na prodej tradičních českých potravin, především od malých a středních tuzemských výrobců a farmářů. Kamenné prodejny NÁŠ GRUNT nabízí zákazníkům celoroční přístup k poctivým domácím potravinám v příjemném prostředí. Sortiment zahrnuje ucelenou nabídku uzenin, masa, mléčných výrobků, pečiva, ovoce, zeleniny, nápojů a dalšího zboží. Dodavatelé jsou především z regionu, ve kterém se nachází prodejna. Sortiment zahrnuje farmářské potraviny zpracované „běžným“ způsobem i BIO výrobky. www.sklizeno.cz http://franchising.cz/franchisa/111/nas-grunt/
Reagovat
Datum: 28.3.2013 11:38
Titulek: trhy a odliv zákazníků
Autor: zákazník
136
111
Plně souhlasím s názorem - obchodnící se snaží celoročně v zimě živoří a když přijde na sezonu,tak akce tyfu farmářské trhy si odnesou tržby za jeden den a jsou v balíků,obchodníček jen čeká co bude- když byla tržnice před Dubickem bylo tam rušno a ppříliv lidí byl,někdo dobře zpeněžil prostor a jak to je nyní ? Mrtvo celoročně,město bez lidí jen na trhy a akce - páni radní nechce tyto trhy dělat mimo zonu a ne vytypovat lukrativní místa a tím likvidovat stále obchodníky.
Reagovat
Datum: 28.3.2013 17:21
Titulek: Bez titulku
Autor: deprivant
130
140
život je boj
Reagovat
Datum: 28.3.2013 17:30
Titulek: Je škoda,
Autor: Anonym
125
137
že v Obchodním korze se roztahují Vietnamci s hnusnými šunty, když tam bývaly dřív stánky prodejců ovoce a zeleniny. V Korzu by mohla být skvělá celoroční farmářská tržnice.
Reagovat
Datum: 29.3.2013 07:01
Titulek: Přijel k nám kolotoč!!!
Autor: Louda
155
116
Blbé, ale naše.
Reagovat
Datum: 11.4.2013 06:50
Titulek: Farmářské trhy - pro koho ?
Autor: Pavel
109
136
To že se konajín je naprosto správné, ale určitě by to zákazníci přivítali alespoň jednou za týden, nebo za čtrnáct dnů. Ovšem i tak se musím ptát pro koho jsou určeny farmářské trhy.Lidé, kteří podobně jako já nemohou dříve z práce než ve tři hodiny už nic z těchto trhů nemají, protože ti co prodávají nejžádanější zboží už mají prodáno, sbaleno a jsou pryč. Takže si to užijí důchodci,mateřinky a ti co nemají zrovna směnu.Ostatní mají smůlu.
Reagovat