SPORT

FANTAZIE! Mikuláš Nevrkla je třetí nejlepší na světě

11. července 2018, 19:00, Petr Fišer
FANTAZIE! Mikuláš Nevrkla je třetí nejlepší na světě Itálie – Prosadil se v konkurenci padesáti výborných závodníků a zajistil si místo na stupních vítězů. Na tom by nebylo nic extra zvláštního, kdyby se mu to nepodařilo v rámci světového šampionátu. Mikuláš Nevrkla z Rapotína je od víkendu třetí nejlepší v nevyzpytatelném fourcrossu.

 Jedna z nejnovějších cyklistických disciplín se jezdí na tratích podobných pro klasický bikros. Jen s tím rozdílem, že vedou pouze z kopce. Zahrnují klopené zatáčky, skoky, boule a další nástrahy a výzvy. Závody jsou na nich ještě rychlejší a nebezpečnější.
Nevrkla dokázal, že si se svým horským kolem rozumí jako málokdo. „Protože se všechno odehrávalo na stejném místě, podmínky byly obdobné jako před rokem. Na trati bylo pouze několik změn, které podle mě byly ku prospěchu věci,“ porovnával několikanásobný republikový šampión v už zmiňovaném bikrosu. „I když to bylo mistrovství světa, snažil jsem se to brát úplně normálně a nijak zvlášť se nestresoval. Bylo to v pohodě,“ tvrdil rychlík, kterého jen tak něco nerozhází. Jak sám připustil, k postupu do finálové jízdy mu několikrát pomohlo potřebné sportovní štěstí. „Po pravdě jsem si myslel, že to bude horší a o něco těžší,“ konstatoval s mírnou dávkou překvapenosti.
V bitvě o zlato ho porazil pouze vítězný Francouz a dlouho vedoucí Čech Tomáš Slavík. „Ve fourcrossu je to můj největší úspěch. S tím, co se mi v Itálii povedlo, jsem nadmíru spokojený. Ve stejném duchu bych moc rád pokračoval,“ prohlásil v neděli před obědem.
První příležitost k tomu, aby potvrdil, že si pózování na medailovém pódiu zasloužil, bude mít v Jablonci nad Nisou. V totožně nabité společnosti se pokusí zabodovat v seriálu Světového poháru.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.