SPORT

FANTAZIE: deset medailí z mistrovství světa!

7. prosince 2016, 12:00, Petr Fišer
FANTAZIE: deset medailí z mistrovství světa! Austrálie - Pětičlenná výprava ze Šumperka ve složení Zuzana Pumprlová, Jarmila Klimešová, Květoslav Vykydal, František Vykydal a Milan Serafin zazářila na atletickém mistrovství světa veteránů v západoaustralském Perthu. Zasáhly do něj přes čtyři tisíce reprezentantů starších 35 let z více než osmdesáti zemí!

 Zástupci šumperské atletiky patřili mezi největší opory českého národního týmu. Dohromady získali deset cenných kovů. Nejúspěšnějším sběratelem byl Květoslav Vykydal, jenž se v kategorii W80 (80-85 let) postavil na stupně vítězů hned třikrát. Pro zlato si „doskočil“ ve skoku do výšky výkonem 124 cm a také v trojskoku, když doplachtil do vzdálenosti 7 metrů a 30 centimetrů. Třetí medaile na jeho krku byla ze „stříbra“, v tyčkařském sektoru zdolal 180 cm.
Zlatou odezvu mělo u protinožců i vystoupení několikanásobné veteránské mistryně světa Jarmily Klimešové. V nejparádnější disciplíně – hodu oštěpem – měřil její nejdelší hod úctyhodných 28,76 m. Druhou „placku“ přidala ve vrhačském čtyřboji, v němž si celkovým součtem 3625 bodů zajistila třetí místo. Klimešová soutěžila v kategorii W65.
Bronzovou královnou atletiky se stala Zuzana Pumprlová. Ve věkové třídě W55 jí připadl nejnižší stupínek na „bedně“ ve třech případech. Konkrétně v trojskoku (8,75 m), ve skoku do výšky (131 cm) a ve vrhu koulí. Tříkilové náčiní vypuštěné z její ruky doletělo do vzdálenosti 9,80 m.
Skokanskou dominanci atletů ze Šumperka potvrdil František Vykydal. Tím, že pokořil laťku ve výšce 136 cm, si v kategorii W75 řekl o třetí pozici.
Pátý do party, Milan Serafin (M50), se postavil na startovní čáru v bězích na 1500, 800 a 3000 m s překážkami. Po dvou nemedailových umístěních se nevzdal a vysněného výsledku se nakonec dočkal v posledně uvedené disciplíně. Dokončil ji v čase 10:56.24 min., což mu zaručilo triumf „ukovaný ze stříbra“.
Obrovský úspěch ostřílených matadorů podtrhuje fakt, že se česká výprava zastavila na celkovém počtu 29 medailí a více než třetinu z nich připsali na konto malé evropské země právě atleti z Tyršova stadiónu. „Moc jim k tomu gratuluji, je to pozoruhodná sbírka. Díky patří také městu Šumperk za podporu, kterou věnuje našemu atletickému oddílu,“ vzkazoval předseda klubu Tomáš Vykydal.
Všichni šumperští medailisté z Perthu budou k vidění v úterý 13. prosince od 18 hodin v klubu G. Příjemné setkání proběhne v rámci cyklu Via Lucis.Foto: red

Úspěšná šumperská výprava – zleva: Milan Serafin, Zuzana Pumprlová, Jarmila Klimešová a Květoslav Vykydal. Na snímku chybí další medailista František Vykydal.  


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.