SPORT

FANTAZIE: deset medailí z mistrovství světa!

7. prosince 2016, 12:00, Petr Fišer
FANTAZIE: deset medailí z mistrovství světa! Austrálie - Pětičlenná výprava ze Šumperka ve složení Zuzana Pumprlová, Jarmila Klimešová, Květoslav Vykydal, František Vykydal a Milan Serafin zazářila na atletickém mistrovství světa veteránů v západoaustralském Perthu. Zasáhly do něj přes čtyři tisíce reprezentantů starších 35 let z více než osmdesáti zemí!

 Zástupci šumperské atletiky patřili mezi největší opory českého národního týmu. Dohromady získali deset cenných kovů. Nejúspěšnějším sběratelem byl Květoslav Vykydal, jenž se v kategorii W80 (80-85 let) postavil na stupně vítězů hned třikrát. Pro zlato si „doskočil“ ve skoku do výšky výkonem 124 cm a také v trojskoku, když doplachtil do vzdálenosti 7 metrů a 30 centimetrů. Třetí medaile na jeho krku byla ze „stříbra“, v tyčkařském sektoru zdolal 180 cm.
Zlatou odezvu mělo u protinožců i vystoupení několikanásobné veteránské mistryně světa Jarmily Klimešové. V nejparádnější disciplíně – hodu oštěpem – měřil její nejdelší hod úctyhodných 28,76 m. Druhou „placku“ přidala ve vrhačském čtyřboji, v němž si celkovým součtem 3625 bodů zajistila třetí místo. Klimešová soutěžila v kategorii W65.
Bronzovou královnou atletiky se stala Zuzana Pumprlová. Ve věkové třídě W55 jí připadl nejnižší stupínek na „bedně“ ve třech případech. Konkrétně v trojskoku (8,75 m), ve skoku do výšky (131 cm) a ve vrhu koulí. Tříkilové náčiní vypuštěné z její ruky doletělo do vzdálenosti 9,80 m.
Skokanskou dominanci atletů ze Šumperka potvrdil František Vykydal. Tím, že pokořil laťku ve výšce 136 cm, si v kategorii W75 řekl o třetí pozici.
Pátý do party, Milan Serafin (M50), se postavil na startovní čáru v bězích na 1500, 800 a 3000 m s překážkami. Po dvou nemedailových umístěních se nevzdal a vysněného výsledku se nakonec dočkal v posledně uvedené disciplíně. Dokončil ji v čase 10:56.24 min., což mu zaručilo triumf „ukovaný ze stříbra“.
Obrovský úspěch ostřílených matadorů podtrhuje fakt, že se česká výprava zastavila na celkovém počtu 29 medailí a více než třetinu z nich připsali na konto malé evropské země právě atleti z Tyršova stadiónu. „Moc jim k tomu gratuluji, je to pozoruhodná sbírka. Díky patří také městu Šumperk za podporu, kterou věnuje našemu atletickému oddílu,“ vzkazoval předseda klubu Tomáš Vykydal.
Všichni šumperští medailisté z Perthu budou k vidění v úterý 13. prosince od 18 hodin v klubu G. Příjemné setkání proběhne v rámci cyklu Via Lucis.Foto: red

Úspěšná šumperská výprava – zleva: Milan Serafin, Zuzana Pumprlová, Jarmila Klimešová a Květoslav Vykydal. Na snímku chybí další medailista František Vykydal.  


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).