KULTURA

Fanoušci opery se těší na světoznámého tenoristu

1. ledna 2019, 22:00, Jan Kratochvíl
Fanoušci opery se těší na světoznámého tenoristu Mohelnice – Tenorista světového formátu Štefan Margita potěší na začátku roku svým uměním příznivce opery v Mohelnici. Ve velkém sále Domu kultury zazpívá v doprovodu renomovaného Moravského klavírního tria. Slavnostní večer začne v 19 hodin.

Svým horkokrevným tenorem rozezvučel Štefan Margita opery v San Franciscu, Miláně i v Paříži. Mezi milníky jeho kariéry patří i hlavní role v opusu Leoše Janáčka Z mrtvého domu, který uvedla Metropolitní opera v New Yorku.
Hlasité ovace naplněných sálů slyší Štefan Margita po celém světě. Má za sebou mnoho stálých prestižních angažmá. Od roku 1998 však působí jako svobodný umělec, který je opakovaně zván k hostování do nejvýznamnějších operních „chrámů“.

Citace: „Hlasité ovace naplněných sálů slyší po celém světě“

V Mohelnici Margitu doprovodí Moravské klavírní trio ve složení Jana Ryšánková (klavír), Jiří Jahoda (housle) a Miroslav Zicha (violoncello). Tříčlenný soubor za dobu své dvacetileté existence absolvoval stovky koncertů v Česku i v zahraničí a je pravidelným hostem významných hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru prověřených sítem času se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů a také společným projektům s jinými instrumentalisty (klarinet, viola).
Nepřehlédnutelnou činností souboru je právě spolupráce se špičkovými operními sólisty, jako jsou vedle Štefana Margity třeba Eva Urbanová, Matthew Tannenberger nebo Miki Isochi. Moravské klavírní trio tvoří vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospělo k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresivnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem hudební veřejnosti.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.