SPORT

„Extremista“ Pavel Paloncý vyhrál brutální závod. Už potřetí

7. února 2018, 18:00, Petr Fišer
„Extremista“ Pavel Paloncý vyhrál brutální závod. Už potřetí Velká Británie - Český extrémní běžec Pavel Paloncý to zase dokázal. Po dvou triumfech z předchozích let vyhrál více než 460 kilometrů dlouhý závod Spine Race i letos a zkompletoval „zlatý hattrick“. Rodák ze Šumperka je už trojnásobným vítězem a zároveň prvním člověkem, jenž nejtěžší akci podobného druhu na území Británie alespoň pětkrát dokončil.

 „Je to krásný pocit být znovu tady,“ svěřoval se Paloncý, když ve čtvrtek večer dorazil do cíle ve skotské vesnici Kirk Yetholm před druhým Švýcarem Simonem Gfellerem a třetím Britem Johnem Knappem.
Odvážný dobrodruh z malé země uprostřed Evropy strávil na cestě 109 hodin a 50 minut. „Upřímně jsem rád, že to mám za sebou. Bylo to dlouhé jako vždycky a opět trochu jiné než v předešlých ročnících. Na Spine Race to bývá pravidlem,“ ohlédl se zpátky.
Letošní podmínky ho prověřily skutečně důkladně. Daly se označit za jedny z nejhorších za poslední roky. Ve středu v noci musel být závod dokonce na čas přerušen a díky vánicím a silnému větru dostál svému přízvisku „nejbrutálnější na Britských ostrovech“. „První čtyři části byly velmi rychlé. Překonávali jsme rekordní čas a vypadalo to, že bychom mohli všechno zmáknout do devadesáti hodin. Potom ale došlo k zásadním změnám v počasí a zbývající kilometry se proměnily ve velice náročnou záležitost,“ popisoval Pavel Paloncý.
Vítězové z posledních tří let Eoin Keith, Eugeni Roselló Solé a Tom Hollins přetěžkou výzvu nedokončili stejně jako Jimm Man, který byl po většinu času ve vedení.

Nohy Pavla Paloncýho dostávají při podobných akcích důkladně zabrat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.2.2018 16:00
Titulek: Bez titulku
Autor: Zdeněk
75
Jseš borec!!
Reagovat
Datum: 14.2.2018 19:08
Titulek: Bez titulku
Autor: Zajic
34
Už jsi ho doběhl?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.