SPORT

„Extremista“ Pavel Paloncý vyhrál brutální závod. Už potřetí

7. února 2018, 18:00, Petr Fišer
„Extremista“ Pavel Paloncý vyhrál brutální závod. Už potřetí Velká Británie - Český extrémní běžec Pavel Paloncý to zase dokázal. Po dvou triumfech z předchozích let vyhrál více než 460 kilometrů dlouhý závod Spine Race i letos a zkompletoval „zlatý hattrick“. Rodák ze Šumperka je už trojnásobným vítězem a zároveň prvním člověkem, jenž nejtěžší akci podobného druhu na území Británie alespoň pětkrát dokončil.

 „Je to krásný pocit být znovu tady,“ svěřoval se Paloncý, když ve čtvrtek večer dorazil do cíle ve skotské vesnici Kirk Yetholm před druhým Švýcarem Simonem Gfellerem a třetím Britem Johnem Knappem.
Odvážný dobrodruh z malé země uprostřed Evropy strávil na cestě 109 hodin a 50 minut. „Upřímně jsem rád, že to mám za sebou. Bylo to dlouhé jako vždycky a opět trochu jiné než v předešlých ročnících. Na Spine Race to bývá pravidlem,“ ohlédl se zpátky.
Letošní podmínky ho prověřily skutečně důkladně. Daly se označit za jedny z nejhorších za poslední roky. Ve středu v noci musel být závod dokonce na čas přerušen a díky vánicím a silnému větru dostál svému přízvisku „nejbrutálnější na Britských ostrovech“. „První čtyři části byly velmi rychlé. Překonávali jsme rekordní čas a vypadalo to, že bychom mohli všechno zmáknout do devadesáti hodin. Potom ale došlo k zásadním změnám v počasí a zbývající kilometry se proměnily ve velice náročnou záležitost,“ popisoval Pavel Paloncý.
Vítězové z posledních tří let Eoin Keith, Eugeni Roselló Solé a Tom Hollins přetěžkou výzvu nedokončili stejně jako Jimm Man, který byl po většinu času ve vedení.

Nohy Pavla Paloncýho dostávají při podobných akcích důkladně zabrat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.2.2018 16:00
Titulek: Bez titulku
Autor: Zdeněk
61
Jseš borec!!
Reagovat
Datum: 14.2.2018 19:08
Titulek: Bez titulku
Autor: Zajic
23
Už jsi ho doběhl?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.