ZPRÁVY

Expresní vlaky zastaví v příštím roce v Zábřehu

18. března 2013, 07:00, BH
Region – Expresní vlaky spojující východní kraje České republiky s Prahou budou od příštího jízdního řádu zastavovat v Zábřehu. Doba jízdy ze Šumperska a Jesenicka do Prahy se v roce 2014 podstatně zkrátí.
Koordinátorovi Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) se o tom podařilo přesvědčit ministerstvo dopravy. „O toto opatření jsme usilovali dlouhodobě. Cestujícím ze Šumperska a Jesenicka se zkrátí jízda do Prahy zhruba o 30 minut,“ konstatoval ředitel KIDSOK Jaroslav Tomík.

Ve stanici Zábřeh na Moravě dosud zastavovaly pouze expresní vlaky směřující do Ostravy. Expresy na trojici tras Vsetín – Praha, Veselí nad Moravou – Praha a Zlín – Praha zábřežským nádražím pouze projížděly. Od prosince 2013, kdy vstoupí v platnost nový jízdní řád, se to změní. Expresy budou v Zábřehu zastavovat v hodinovém intervalu. Cesta z Jeseníku do Prahy potrvá 3 hodiny 48 minut (v opačném směru 3 hodiny 53 minut) a z Hanušovic do Prahy 2 hodiny 41 minut, stejnou dobu i v opačném směru.

Koordinátor Integrovaného dopravního systému si od opatření slibuje rovněž lepší spojení v relaci Šumperk – Olomouc – Valašsko/Slovensko.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).