ZPRÁVY

Expresní vlaky zastaví v příštím roce v Zábřehu

18. března 2013, 07:00, BH
Region – Expresní vlaky spojující východní kraje České republiky s Prahou budou od příštího jízdního řádu zastavovat v Zábřehu. Doba jízdy ze Šumperska a Jesenicka do Prahy se v roce 2014 podstatně zkrátí.
Koordinátorovi Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) se o tom podařilo přesvědčit ministerstvo dopravy. „O toto opatření jsme usilovali dlouhodobě. Cestujícím ze Šumperska a Jesenicka se zkrátí jízda do Prahy zhruba o 30 minut,“ konstatoval ředitel KIDSOK Jaroslav Tomík.

Ve stanici Zábřeh na Moravě dosud zastavovaly pouze expresní vlaky směřující do Ostravy. Expresy na trojici tras Vsetín – Praha, Veselí nad Moravou – Praha a Zlín – Praha zábřežským nádražím pouze projížděly. Od prosince 2013, kdy vstoupí v platnost nový jízdní řád, se to změní. Expresy budou v Zábřehu zastavovat v hodinovém intervalu. Cesta z Jeseníku do Prahy potrvá 3 hodiny 48 minut (v opačném směru 3 hodiny 53 minut) a z Hanušovic do Prahy 2 hodiny 41 minut, stejnou dobu i v opačném směru.

Koordinátor Integrovaného dopravního systému si od opatření slibuje rovněž lepší spojení v relaci Šumperk – Olomouc – Valašsko/Slovensko.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).