ZPRAVODAJSTVÍ

Exploze vyděsila myslivce

16. května 2017, 09:30, Jaroslav Kropáč
Okres - Noční můra myslivců na Šumpersku je zpátky. Na začátku měsíce jim totiž někdo zlikvidoval posed u obce Dubicko a k jeho demolici využil silnou trhavinu. Nejde o jediný takový případ, který se v okrese odehrál. Před několika lety explodovaly takzvané lovecké kazatelny v jižní části regionu. Pachatel se nikdy nenašel a teď o sobě dal patrně vědět znovu.

 „K poškození mysliveckého posedu došlo v době od 5. do 6. května v Dubicku na Zábřežsku. Mysliveckému sdružení vznikla škoda za patnáct tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Ivana Paroulková.
Případ kriminalistům oznámil osmatřicetiletý muž. Vyšetřovatelé na místě činu nalezli stopy, které naznačily, že k demolici posedu použil pachatel dosud neznámou trhavinu. Událost se nápadně podobá několika dalším nevyřešeným případům, které se v regionu odehrály v minulosti.

Problémy s vandaly

Před čtyřmi lety vyhodil neznámý pachatel do povětří myslivecké kazatelny u obce Rohle, Nedvězí a Lipinka. Trhaviny umístil přímo pod posedy, a pak je odpálil. Trosky dřevěných konstrukcí se našly desítky metrů daleko od místa výbuchu. Ačkoli tehdy policie zapojila do vyšetřování pyrotechniky i soudní znalce, nebezpečného pyromana se nikdy najít nepodařilo.
S vandalismem mají myslivci na Šumpersku velké potíže dlouhodobě. „Běžně nám někdo podřeže posed nebo rozmlátí krmelec. I když tušíme, kdo to dělá, zatím se nepodařilo nikoho chytit při činu,“ říká Arnošt Štencl z mysliveckého sdružení v Libině.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.5.2017 17:40
Titulek: Voko za voko, zub za zub, šupa za šupu
Autor: Kmotra liška
52
Řiká se tomu reciprocita. Zviřátka si taky chtějí bouchnout. Tak: "Buď připraven!"

Reagovat