ZPRAVODAJSTVÍ

Exploze vyděsila myslivce

16. května 2017, 09:30, Jaroslav Kropáč
Okres - Noční můra myslivců na Šumpersku je zpátky. Na začátku měsíce jim totiž někdo zlikvidoval posed u obce Dubicko a k jeho demolici využil silnou trhavinu. Nejde o jediný takový případ, který se v okrese odehrál. Před několika lety explodovaly takzvané lovecké kazatelny v jižní části regionu. Pachatel se nikdy nenašel a teď o sobě dal patrně vědět znovu.

 „K poškození mysliveckého posedu došlo v době od 5. do 6. května v Dubicku na Zábřežsku. Mysliveckému sdružení vznikla škoda za patnáct tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Ivana Paroulková.
Případ kriminalistům oznámil osmatřicetiletý muž. Vyšetřovatelé na místě činu nalezli stopy, které naznačily, že k demolici posedu použil pachatel dosud neznámou trhavinu. Událost se nápadně podobá několika dalším nevyřešeným případům, které se v regionu odehrály v minulosti.

Problémy s vandaly

Před čtyřmi lety vyhodil neznámý pachatel do povětří myslivecké kazatelny u obce Rohle, Nedvězí a Lipinka. Trhaviny umístil přímo pod posedy, a pak je odpálil. Trosky dřevěných konstrukcí se našly desítky metrů daleko od místa výbuchu. Ačkoli tehdy policie zapojila do vyšetřování pyrotechniky i soudní znalce, nebezpečného pyromana se nikdy najít nepodařilo.
S vandalismem mají myslivci na Šumpersku velké potíže dlouhodobě. „Běžně nám někdo podřeže posed nebo rozmlátí krmelec. I když tušíme, kdo to dělá, zatím se nepodařilo nikoho chytit při činu,“ říká Arnošt Štencl z mysliveckého sdružení v Libině.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.5.2017 17:40
Titulek: Voko za voko, zub za zub, šupa za šupu
Autor: Kmotra liška
64
Řiká se tomu reciprocita. Zviřátka si taky chtějí bouchnout. Tak: "Buď připraven!"

Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).