ZPRAVODAJSTVÍ

Exploze vyděsila myslivce

16. května 2017, 09:30, Jaroslav Kropáč
Okres - Noční můra myslivců na Šumpersku je zpátky. Na začátku měsíce jim totiž někdo zlikvidoval posed u obce Dubicko a k jeho demolici využil silnou trhavinu. Nejde o jediný takový případ, který se v okrese odehrál. Před několika lety explodovaly takzvané lovecké kazatelny v jižní části regionu. Pachatel se nikdy nenašel a teď o sobě dal patrně vědět znovu.

 „K poškození mysliveckého posedu došlo v době od 5. do 6. května v Dubicku na Zábřežsku. Mysliveckému sdružení vznikla škoda za patnáct tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Ivana Paroulková.
Případ kriminalistům oznámil osmatřicetiletý muž. Vyšetřovatelé na místě činu nalezli stopy, které naznačily, že k demolici posedu použil pachatel dosud neznámou trhavinu. Událost se nápadně podobá několika dalším nevyřešeným případům, které se v regionu odehrály v minulosti.

Problémy s vandaly

Před čtyřmi lety vyhodil neznámý pachatel do povětří myslivecké kazatelny u obce Rohle, Nedvězí a Lipinka. Trhaviny umístil přímo pod posedy, a pak je odpálil. Trosky dřevěných konstrukcí se našly desítky metrů daleko od místa výbuchu. Ačkoli tehdy policie zapojila do vyšetřování pyrotechniky i soudní znalce, nebezpečného pyromana se nikdy najít nepodařilo.
S vandalismem mají myslivci na Šumpersku velké potíže dlouhodobě. „Běžně nám někdo podřeže posed nebo rozmlátí krmelec. I když tušíme, kdo to dělá, zatím se nepodařilo nikoho chytit při činu,“ říká Arnošt Štencl z mysliveckého sdružení v Libině.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.5.2017 17:40
Titulek: Voko za voko, zub za zub, šupa za šupu
Autor: Kmotra liška
94
109
Řiká se tomu reciprocita. Zviřátka si taky chtějí bouchnout. Tak: "Buď připraven!"

Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.