KULTURA

Expediční kamera poprvé ve 3D

24. února 2014, 22:00, Ondřej Polák
Zábřeh - Osm nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny uvidí návštěvníci zábřežského biografu v sobotu 1. března. Milovníkům divoké přírody a extrémních sportovních zážitků představí poutavé snímky další ročník filmového festivalu Expediční kamera, který bude jednou z posledních akcí festivalu Welzlování.

I tentokrát je připravena větší než malá dávka dobrodružství, adrenalinu a napětí. Letošní filmová přehlídka nabídne mimo jiné pěší přechod jedné z nejdrsnějších pouští světa, výpravu za Pygmeji v Kongu, sólolezení v Yosemitech, první průstupy nádhernými kaňony v Kanadě a jako perličku ježdění na jednokolce v jeskyních.

„Výraznou festivalovou novinkou je 3D projekce českého filmu Domino – hra v podkroví Ztraceného světa, který popisuje průzkumné výpravy do záhadných stolových hor v pralesích Venezuely. Projekci ve 3D formátu si návštěvníci Expediční kamery užijí vůbec poprvé,“ zdůraznil za pořadatele Zdeněk David.

Promítání, které startuje v kině Retro v 16 hodin, doplní další program – krátké prezentace pozvaných cestovatelů a sportovců, výstava fotografií a také nabídka originálního občerstvení.

Nejlepší film vyberou sami diváci prostřednictvím anketních lístků, ty budou na závěr slosovány a výherci si odnesou hodnotné ceny. Podrobné informace o festivalu a připravovaných filmech nabízí webové stránky ExpedicniKamera.cz.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.