KULTURA

Expediční kamera poprvé ve 3D

24. února 2014, 22:00, Ondřej Polák
Zábřeh - Osm nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny uvidí návštěvníci zábřežského biografu v sobotu 1. března. Milovníkům divoké přírody a extrémních sportovních zážitků představí poutavé snímky další ročník filmového festivalu Expediční kamera, který bude jednou z posledních akcí festivalu Welzlování.

I tentokrát je připravena větší než malá dávka dobrodružství, adrenalinu a napětí. Letošní filmová přehlídka nabídne mimo jiné pěší přechod jedné z nejdrsnějších pouští světa, výpravu za Pygmeji v Kongu, sólolezení v Yosemitech, první průstupy nádhernými kaňony v Kanadě a jako perličku ježdění na jednokolce v jeskyních.

„Výraznou festivalovou novinkou je 3D projekce českého filmu Domino – hra v podkroví Ztraceného světa, který popisuje průzkumné výpravy do záhadných stolových hor v pralesích Venezuely. Projekci ve 3D formátu si návštěvníci Expediční kamery užijí vůbec poprvé,“ zdůraznil za pořadatele Zdeněk David.

Promítání, které startuje v kině Retro v 16 hodin, doplní další program – krátké prezentace pozvaných cestovatelů a sportovců, výstava fotografií a také nabídka originálního občerstvení.

Nejlepší film vyberou sami diváci prostřednictvím anketních lístků, ty budou na závěr slosovány a výherci si odnesou hodnotné ceny. Podrobné informace o festivalu a připravovaných filmech nabízí webové stránky ExpedicniKamera.cz.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert populární zpěvačky Lenky Nové a úspěšného klavíristy Petra Maláska. Společný recitál se uskuteční v úterý 13. listopadu v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve které kapele se proslavila zpěvačka Lenka Nová?

A) Laura a její tygři
B) Tichá dohoda
C) Hudba Praha

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října, vyhráli Vladimír Frank z Hrabišína, Františka Tonová z Rudy nad Moravou, Olga Šalamounová z Rapotína, Petra Brachtlová z Libiny a Miroslav Zbíral z Bohuslavic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.