KULTURA

Expediční kamera nabídne cestovatelské zážitky i hmyzí gastronomii

13. března 2019, 08:00, bav
Expediční kamera nabídne cestovatelské zážitky i hmyzí gastronomii Zábřeh – Milovníci dobrodružství a objevování se mohou opět těšit na přehlídku cestovatelských a outdoorových filmů Expediční kamera. Ta se letos v zábřežském kině Retro uskuteční již tuto sobotu a nabídne nadmíru bohatý program.

„Divákům chystáme český snímek Matsés, zachycující expedici do nitra peruánské džungle. Dále mrazivý příběh horolezce zraněného těsně pod vrcholem vysněné hory v pohoří Kašmír, novozélandské adrenalinové putování na horských kolech, medailonek americké handicapované lezkyně ve snímku Stupmed a také Kroky na hraně neboli běžeckou výpravu slovenských ultraběžců po stopách židovské historie,“ zve do zábřežského biografu ředitel kulturního domu Zdeněk David.

Přijedou i Postřelmovští

Kromě pěti soutěžních snímků „expedička“ rovněž uvede dokument postřelmovských horolezců Zdeňka a Jakuba Mikulových o jejich cestě na šestitisícové vrcholy v oblasti bolívijského města La Paz. Nejlepší festivalový film vyberou sami diváci prostřednictvím anketních lístků, jež budou na závěr slosovány.

Festivalový program zpestří také komentovaná kuchařská show spojená s degustací hmyzích specialit. „Hmyzí gastronomii do Zábřehu přijede propagovat Milan Václavík, jeden z nejzkušenějších hmyzích kuchařů u nás. Hmyz bude připravovat přímo před zraky návštěvníků,“ přiblížil David.

Díky doprovodnému programu se do Zábřeha poprvé dostane také „bosochodník“. Zájemcům nabídne improvizovanou zážitkovou stezku pro bosé nohy.


Foto: web

Expediční kamera je součástí festivalu Welzlování a zábřežské milovníky cestovatelských zážitků potěší již po několikáté.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.