KULTURA

Expediční kamera nabídne cestovatelské zážitky i hmyzí gastronomii

13. března 2019, 08:00, bav
Expediční kamera nabídne cestovatelské zážitky i hmyzí gastronomii Zábřeh – Milovníci dobrodružství a objevování se mohou opět těšit na přehlídku cestovatelských a outdoorových filmů Expediční kamera. Ta se letos v zábřežském kině Retro uskuteční již tuto sobotu a nabídne nadmíru bohatý program.

„Divákům chystáme český snímek Matsés, zachycující expedici do nitra peruánské džungle. Dále mrazivý příběh horolezce zraněného těsně pod vrcholem vysněné hory v pohoří Kašmír, novozélandské adrenalinové putování na horských kolech, medailonek americké handicapované lezkyně ve snímku Stupmed a také Kroky na hraně neboli běžeckou výpravu slovenských ultraběžců po stopách židovské historie,“ zve do zábřežského biografu ředitel kulturního domu Zdeněk David.

Přijedou i Postřelmovští

Kromě pěti soutěžních snímků „expedička“ rovněž uvede dokument postřelmovských horolezců Zdeňka a Jakuba Mikulových o jejich cestě na šestitisícové vrcholy v oblasti bolívijského města La Paz. Nejlepší festivalový film vyberou sami diváci prostřednictvím anketních lístků, jež budou na závěr slosovány.

Festivalový program zpestří také komentovaná kuchařská show spojená s degustací hmyzích specialit. „Hmyzí gastronomii do Zábřehu přijede propagovat Milan Václavík, jeden z nejzkušenějších hmyzích kuchařů u nás. Hmyz bude připravovat přímo před zraky návštěvníků,“ přiblížil David.

Díky doprovodnému programu se do Zábřeha poprvé dostane také „bosochodník“. Zájemcům nabídne improvizovanou zážitkovou stezku pro bosé nohy.


Foto: web

Expediční kamera je součástí festivalu Welzlování a zábřežské milovníky cestovatelských zážitků potěší již po několikáté.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.