SPORT

EXKURZE DO KABINY: Kdo tvoří fotbalovou rodinu v Leštině? Salámista, řidič tanku, intelektuál i pohodář

19. října 2016, 16:00, Petr Fišer
EXKURZE DO KABINY: Kdo tvoří fotbalovou rodinu v Leštině? Salámista, řidič tanku, intelektuál i pohodář Leština - Kdyby se vyhlašovala anketa Skokan podzimní části, fotbalisté Leštiny by útočili na jednu z hlavních cen. Zatímco v minulé sezóně bojovali o holý život, letos si užívají rozjasněnou oblohu na opačném tabulkovém pólu nejnižší krajské soutěže. Kdo stojí za příjemnou proměnou? Podrobné exkurze do leštinské kabiny se před sobotním derby se sousední Lesnicí ochotně ujal LUKÁŠ POBUCKÝ, uznávaný lídr, přirozená osobnost a věčně dobře naladěný hecíř týmu.

 „Považuji ho za inteligentního kluka se super povahou. Jako veselá kopa je v kolektivu velmi oblíbený. Je výborně technicky i rychlostně vybavený, má cit pro hru a vyniká zejména v zakončení,“ nešetřil chválou směřovanou na adresu komplexního fotbalisty trenér Petr Minář.

BRANKÁŘI


LIBOR POBUCKÝ (přezdívka: Lopik). Ikona leštinského fotbalu. Nejhodnější kluk, co naši šatnu obývá. Vždy usměvavý a kamarádský. Taky náš cumílek. Stále upraven, oholen a navoněn.
JAN MAJSTRŠÍN (Majstro): Velkého pohodáře a salámisty je všude plno. Že je největším jedlíkem v mužstvu, mimo jiné potvrzuje jeho krásná plnoštíhlá postava.
VLADIMÍR LANG: Tichý intelektuál, student vysoké školy. Vždycky se řídí motem „mlčeti zlato“.

OBRANA

JIŘÍ HOBLER (Hoblis): Náš táta a mentor. Jako nejstarší matador dokáže nasbírané zkušenosti plnohodnotně prodat. Pro mužstvo představuje spolehlivou jistotu.
JIŘÍ JANHUBA (Oloušek): Levonohý jezdec, který neustále piluje svoji lajnu, umí slušně zajet do protihráče. Říkám mu, že zraje jako víno. Čím je starší, tím je lepší. Velký vinařský znalec.
ROSTISLAV MARTÍNEK (Rossi): Kapitán a srdce leštinského fotbalu s vynikající levačkou. Charismatický chlapík, velký univerzál a muž na svém místě má jako jediný jisté místo v sestavě. Jednoznačně měl hrát vyšší soutěže.
KAREL ŽVÁČEK (Kájik): Nejmladší a taky nejvyšší. Výborný v hlavičkových soubojích.
MICHAL KEJÍK (Goméz): Zdobí ho poctivost v tréninkové docházce. Na hřišti platí za brusiče, který neuhne před žádným soubojem. Neustále o sebe pečuje, je to náš modeman. Plní roli zástupce kapitána a taky mého osobního řidiče při cestách na tréninky a zápasy. Razí heslo „když nemůžeš, přidej“.
TOMÁŠ NAJMAN (Najmi): Inteligentní fotbalista s velmi dobrou levou nohou. Označil bych ho za bohéma Leštiny, život si užívá plnými doušky. Rád jezdí na kole.

ZÁLOHA

LUKÁŠ KEJÍK (Keja): Vidím v něm nenápadného klučinu, který je použitelný na více postech. Král večírků byl delší dobu zraněný, proto jsem rád, že se uzdravil a hned prokazuje svoji kvalitu. Drží se přísloví, v němž se říká, že tichá voda břehy mele.
TOMÁŠ BALCÁREK (Henky): Hecíř, DJ a nejukecanější člen kabiny. Momentálně má výbornou formu, kterou okořeňuje nasázenými góly. Nijak se netají tím, že je ortodoxním fanouškem londýnského Arsenalu. Doufám, že ho trenér „kanonýrů“ Arsene Wenger důkladně sleduje.
TOMÁŠ JURENKA (Jurys): Kreativita mu rozhodně nechybí, má výborný první dotek s míčem. Další hezounek, můj soused v šatně a hlavní nosič vody na trénink.
DAVID ŠAFÁŘ (Šafi): Na trávníku spolehlivě plní černou práci. Neustále nám vštěpuje, že pokud nevyhrajeme, rozstřílí to. Asi proto, že je v civilním životě profesionálním vojákem a řidičem tanku.
DANIEL OHRABLO (Buk): Sympaťák a kluk do nepohody. Na hřišti mu častokrát nejde jak přihrát, z tohoto pohledu přezdívka Buk sedí. V tréninku pilný poctivec se rád baví. Jeho fanouškovské srdce bije pro pražskou Bohemku.
JAN SLOVÁČEK (Feďa): Oplývá obdivuhodným fyzickým fondem. A taky přirozenou inteligencí, je vysokoškolsky vzdělaný. Kvůli studiu v zahraničí momentálně fotbalovou kariéru přerušil.
MARTIN KOTRLE (Kotys): Svým způsobem je to velice zajímavý hráč. Přál bych mu, aby získal potřebné sebevědomí, pak bude úplně někde jinde. V šatně se řadí mezi nejtišší postavy.

ÚTOK

IVO LAZAROV (Lazy): Neskutečný zabiják ve střílení branek. Rozhodně nadstandardní útočník, velký šoumen a bavič kabiny. Stále nám opakuje, že on je král a my jsme jeho princové.
PETR ŽÁK (Katis): „Skrývá se v něm nemalý potenciál, ale musí chtít. Výkony, které předvádí, jsou postaveny na jeho aktuálním vnitřním rozpoložení. Právě je zamilovaný a na hřišti doslova létá. Do čeho kopne, to mu spadne do brány. Katis, prosím tě, ať ti to vydrží!
MARTIN PUCHR (Brda): Týmový pitbul s perfektní fyzickou kondicí je v současné době zraněný. Do všeho chodí naplno, na place by vypustil duši. Ač je menšího vzrůstu, je to neskutečný „skokan“. Všichni se moc těšíme, až bude zase zpátky.
LUKÁŠ SCHNABL (Šnáblis): Nepostrádá poctivost a snahu. Zatím moc příležitostí nedostal, spíše se rozkoukává. Je mladý, všechno má před sebou. Musí na sobě pracovat.

REALIZAČNÍ TÝM

PETR MINÁŘ (trenér): Velký člověk. Jak charakterově, tak lidsky. Přemýšlivý a komunikativní, naše zápasy neskutečně prožívá. Má výrazné zásluhy na poskládání týmu a navrch mu namíchal správnou sportovní chemii. Moc si vážíme, co pro nás dělá.
ANTONÍN ZEMÁNEK (vedoucí mužstva): Dlouholetý činovník klubu. Je potřeba mu vyseknout velkou poklonu a taky poděkovat. Samozřejmě mu přejeme pevné zdraví do další vzájemné spolupráce.


Foto: Petr Fišer

Lukáš Pobucký (vpravo) oslavuje jeden z mnoha podzimních gólů svého mužstva.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.10.2016 03:37
Titulek: Leština má za 1
Autor: Esta
113
110
okamžitě bez zápasů přeřadit do první ligy!! Jsou to kluci šikovní.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.