ZPRÁVY

Exekutor už seniorům nehrozí

2. září 2015, 06:00, Jaroslav Kropáč
Exekutor už seniorům nehrozí Loučná nad Desnou - Damoklův meč v podobě exekuce už nad domovem důchodců v Loučné nad Desnou nevisí. Obec totiž refinancovala nevýhodnou půjčku, kterou uzavřelo bývalé vedení Loučné prostřednictvím soukromé firmy. Dům pro seniory ve smlouvě figuroval jako zástava a hrozilo velké nebezpečí, že skončí v exekuci. Nicméně i přes odvrácení hrozby zabavení majetku nemůže být obyvatelům Loučné do zpěvu, vesnice přišla kvůli předraženému úvěru o milióny korun.

 „Firmě, která obci tuto kontroverzní půjčku zprostředkovala původně, zaplatila obec během tří uplynulých let na různých poplatcích a úrocích více než čtyři milióny korun. My jsme nyní sjednali půjčku, kdy bance zaplatíme pouze jeden milión korun navíc za celých deset let trvání úvěru,“ vysvětluje důvod, proč se Loučná rozhodla nevýhodnou obecní půjčku refinancovat, starosta obce Jaroslav Sembdner. Vysoké odměny firmě, která původní půjčku zprostředkovala, představovaly podle současného vedení obce riziko, že Loučná nebude schopná splácet a o nemovitost přijde. Domov důchodců aktuálně obývá dvaadvacet především místních seniorů.

Policie nic nezjistila

Někdejší starosta Loučné Pavel Martínek, který smlouvu o předražené půjčce sjednal a podepsal, kvůli tomu čelil trestnímu oznámení. Jak ale z dokumentů, které má redakce k dispozici, vyplývá, policie případ bývalého starosty a současného krajského radního nedořešila. „Vyšetřování podezření porušení práv při správě cizího majetku bylo ve věci Pavla Martínka odloženo,“ stojí ve vyšetřovacím spise. Kromě Martínka zprostředkovatelskou smlouvu o půjčce odhlasovalo také tehdejší zastupitelstvo, které se později bránilo tím, že ke sjednávané půjčce nedostalo všechny informace. Uzavření pro obec nevýhodného úvěru bylo jedním z důvodů, proč byl Martínek vloni na jaře odvolán ze starostenského křesla.Foto: red

Obyvatelé domova důchodců v Loučné nad Desnou ani jejich rodiny se už o osud tohoto zařízení obávat nemusí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.9.2015 06:18
Titulek: Neobezřetní senioři.
Autor: Chrapka
112
119
Než šli do domova nezjistili si všechna nebezpečí která jim tam hrozí. Když někam lezu, tak si vše zjistím dopředu co a jak. A pak nebrečím, je to jednoznačně vina seniorů. Chá,Chá,Chá , šklebil aNONYM. Jinak, ať lezu kam lezu vždy hrozí nebezpečí že šlápnu do ho... Senioři nejsou rozumově kompatibilní s požadavky dnešní doby na rozdíl od génia aNONYMa.
Reagovat
Datum: 2.9.2015 09:36
Titulek: Re: Neobezřetní senioři.
Autor: aNONYM
118
104
Ty v tom máš zase hokej, co? Tady nejde o exekuci seniorů, ale exekuci majetku obce. Tady jsou v tom senioři nevinně, nevýhodnou smlouvu udělala obec. Kdo čte mé příspěvky pozorně, ví, že mi vadí hloupost lidí při uzavírání silně nevýhodných smluv. Speciálně pro tebe raději upřesním: oni sami si dobrovolně zvolí sebelikvidační půjčku. Takže se na mě nesnaž hodit něco, co jsem nenapsal. Chápu, že se snažíš mě dostat, ale zkus to férově nebo si na to najmi někoho, kdo má vyšší IQ než ty. Ty na to očividně nemáš ;)
Reagovat
Datum: 2.9.2015 13:34
Titulek: Re: Neobezřetní senioři.
Autor: Baže
103
114
Špatnou smlouvu udělala obec, ale senioři si měli dopředu zjistit jestli obec je schopná dělat nevýhodné smlouvy. A to si senioři na obci nezjistili. Senioři i jiní musí PŘEDVÍDAT nebezpečí.
Reagovat
Datum: 3.9.2015 08:52
Titulek: Re: Neobezřetní senioři.
Autor: Brúk
121
116
Obecně platí, že občané obce jsou rukojmí starosty obce, který je může lehce dostat do exekuce a
problémů. Starosta podepíše nevýhodnou smlouvu a je vymalováno.
Reagovat
Datum: 12.9.2015 09:09
Titulek: Re: Neobezřetní senioři.
Autor: Jane
98
112
K tomu všemu se dá říci jediné a to, že redaktor Kropáč znovu lže a manipuluje, tak jak to provedl již mnohokrát. Kam se asi poděla ta novinářská čest nezávislého novináře. Tady Naprosto přesně platí v trochu pozměněné verzi ,, koho chleba jím, toho píseň zpívám". V novinařině je to ovšem ubohé, když je to navíc na místní úrovni. Nakonec by si člověk mohl myslet, zda některý z vás - Polák a Kropáč nejste levobočky Sembdnera, protože ten by vám těžko za ty vaše tendenční zprávy něco zaplatil , a tak zůstává jenom ten stranický fanatizmus. Je to ubohé.
Reagovat
Datum: 3.9.2015 04:35
Titulek: Skutečná jména
Autor: Martin Gajdoštín
109
116
V diskuzi mi chybí skutečná jména diskutujících. Kdo není schopen se pod svůj názor podepsat, ať nediskutuje. Anonymita je slabošství.
Reagovat
Datum: 3.9.2015 07:53
Titulek: Re: Skutečná jména
Autor: aNONYM
124
108
Ale no jo porád. Je zajímavé, že ti anonymové tady aspoň píší své konkrétní názory (čemuž jsem rád, i když s nimi nemusím souhlasit), zatímco ti, co se podepíší, většinou nenapíší nic. Jen poučují, že oni by se podepsali, kdyby teda byli schopni nějaký názor mít :)
Reagovat
Datum: 3.9.2015 08:48
Titulek: Re: Skutečná jména
Autor: Klik
106
121
Jistě, zajímá mne obsah, vlastní názor, pohled na věc a ne jméno, to mně nic neříká.
Reagovat
Datum: 3.9.2015 18:00
Titulek: Re: Skutečná jména
Autor: kinderman
117
Řeči o vlastenectví jsou posledním útočištěm chátry. (Andrew Johnson). Volání po "skutečných jménech" je posledním útočištěm těch, kterým na Reji došly argumenty, případně nikdy žádné neměli. (kinderman). Jinými slovy: protentokrát souhlas s aNONYMEM.
Reagovat
Datum: 3.9.2015 20:17
Titulek: Re: Skutečná jména
Autor: Smyl Flek z Nohavic
106
118
Na Gajdoštína vůbec nereagujte. To je takovej místní kolovrátek, kterýmu vůbec nejde o jména diskutujících, nejde mu ani o žádnou diskuzi, tomu jde čistě a jen o reklamu. Hodí sem jakejkoliv příspěvek, napíše svoje jméno, což je zároveň jméno jeho firmy, do mailu vrazí svou doménu a pak jen čeká, až google tuhle stránku zaindexuje a zvýší mu rating, protože se jeho doména objevila na nějakých docela navštěvovaných stránkách. Což - narozdíl od obsahu těch jeho nesmyslných příspěvků - není tak úplně hloupý.
Reagovat
Datum: 3.9.2015 20:55
Titulek: Tsssss, Smyle,
Autor: Anonymní alkoholici
107
104
ty jsi úplná věštkyně, neuvěřitelné, co lze z jednoho příspěvku vydedukovat. Pan inženýr Gajdoštín se o Šumperk dlouhodobě zajímá škoda, že nekandidoval do politiky.
Reagovat
Datum: 3.9.2015 21:47
Titulek: Re: Tsssss, Smyle,
Autor: Smyl Flek z Nohavic
112
118
To není jen z jednoho příspěvku. Ono už jich tu takových bylo víc. A to, co jsem napsal, je jediným aspoň trošku rozumným vysvětlením nesmyslných příspěvků pana inženýra, kterej jakoby při své inteligenci stále není schopen pochopit, že anonymní jsme tu úplně všichni. A co kdo napíše do kolonky 'Jméno' na tom vůbec nic nezmění.
Reagovat
Datum: 9.9.2015 11:53
Titulek: Bez titulku
Autor: zachráněná babička
108
126
Starosta Loučné Jarda je v té obci jediným správným člověkem. Kolik ten kolík zachránil lidských životů a při tom zachraňování ani nikoho neokradl. Kdyby žil Arkádij Gajdar, tak by o něm a jeho zastupitelích a jejich hrdinských činech napsal jistě knihu. Tisíce děkovných dopisů jenom Tobě, náš generalisime!
Jarda je ztělesněním chytrosti a prozíravosti. Jsme hrdi na to, že tak inteligentní
a vzdělaný člověk stojí v čele naší malé vísky. Mnoho zdaru Tobě Jardo a Tvoji partě!
Reagovat
Datum: 9.9.2015 12:09
Titulek: Bez titulku
Autor: Fana
153
122
Je to pravda. S tím názorem mohu jenom souhlasit. Ještě jste zapomněli uvést Jméno hasiče Turka.
To je po starostovi druhý největší pracant. Ten to všechno táhne a vymýšlí. Holt, je to dobrým vedením. Co na to říci starostovi? Pouze " pane wachmeistr vy jste hlava"
Reagovat
Datum: 12.9.2015 05:55
Titulek: Bez titulku
Autor: AJ
130
105
Turek jako Turek,stejní lempli
Reagovat
Datum: 12.9.2015 08:55
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Hana
104
129
Nejsem místní ale je dobře, že se radnice v dnešní vypjaté době dokáže postarat o islámsky věřící utečence.
Reagovat
Datum: 12.9.2015 09:13
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Fidlín
134
107
Vážená paní nebo možná pane, to nejsou žádní utečenci ale místní ....... Turek zde v tomto případě není národnost ale jméno
Reagovat
Datum: 12.9.2015 09:19
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Josef
116
Takže Sembdner žádnou mešitu v Koutech stavět nebude. Něco jsem snad zaslechl, že uvažují společně se zámeckým pánem ,teda asi Kleinem, že by nějaké vzali vzhledem k možným dotacím do Loučné a udělali zde uprchlický tábor. V tom případě bych s tím nesouhlasil, a o tom by měl pan Klofáč napsat.
Reagovat