KULTURA

Eva Urbanová připomene výročí vzniku republiky

19. září 2018, 15:00, Ondřej Polák
Eva Urbanová připomene výročí vzniku republiky Zábřeh – Slavnostní atmosféru a výjimečnou hudbu Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a dalších českých velikánů. Tuto atraktivní kombinaci nabídne koncert Evy Urbanové za doprovodu renomovaného Moravského klavírního tria v zábřežském kulturním domě.

 První dáma české opery zazpívá ryze český repertoár, a to u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky. Koncert začne v sobotu 23. září v sedmnáct hodin.
„Eva Urbanová se představí v mnoha rozdílných rolích jako Libuše, Mařenka či Vendulka v áriích ze slavných oper Bedřicha Smetany. Dále jako Fibichova Šárka, Dvořákova Rusalka či Jůlie. Program okoření výběr z Dvořákových Cigánských melodií, oblíbené národní písně Jana Masaryka a virtuózní skladby klavírního tria. Vrcholem slavnostního večera bude árie Kostelničky z Janáčkovy opery Její pastorkyňa, za kterou získala Cenu Thálie,“ uvedl k programu galakoncertu Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Poprvé v Zábřeze

Eva Urbanová je jednou z nejvýznamnějších českých sopranistek. Bezmála tři dekády patří k největším hvězdám pražského Národního divadla a ovace sklízí také v zahraničí. Například v newyorské Metropolitní opeře, milánské La Scale nebo londýnské Covent Garden. Operní diva s fascinujícím jevištním výrazem a zvučným hlasem zavítá do Zábřeha vůbec poprvé. Doprovázející soubor Moravské klavírní trio vystoupí v tradičním složení – Jana Ryšánková klavír, Jiří Jahoda housle a Miroslav Zicha violoncello.
Vstupenky na slavnostní koncert v hodnotě od 390 korun nabízejí, kromě pokladny zábřežského kulturního domu, také prodejní místa v Šumperku, Mohelnici, Štítech a Hanušovicích.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.9.2018 15:50
Titulek: OK !!!
Autor: Ujko
...árie Kostelničky z Janáčkovy opery Její pastorkyňa...
Reagovat