KULTURA

Eva Urbanová připomene výročí vzniku republiky

19. září 2018, 15:00, Ondřej Polák
Eva Urbanová připomene výročí vzniku republiky Zábřeh – Slavnostní atmosféru a výjimečnou hudbu Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a dalších českých velikánů. Tuto atraktivní kombinaci nabídne koncert Evy Urbanové za doprovodu renomovaného Moravského klavírního tria v zábřežském kulturním domě.

 První dáma české opery zazpívá ryze český repertoár, a to u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky. Koncert začne v sobotu 23. září v sedmnáct hodin.
„Eva Urbanová se představí v mnoha rozdílných rolích jako Libuše, Mařenka či Vendulka v áriích ze slavných oper Bedřicha Smetany. Dále jako Fibichova Šárka, Dvořákova Rusalka či Jůlie. Program okoření výběr z Dvořákových Cigánských melodií, oblíbené národní písně Jana Masaryka a virtuózní skladby klavírního tria. Vrcholem slavnostního večera bude árie Kostelničky z Janáčkovy opery Její pastorkyňa, za kterou získala Cenu Thálie,“ uvedl k programu galakoncertu Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Poprvé v Zábřeze

Eva Urbanová je jednou z nejvýznamnějších českých sopranistek. Bezmála tři dekády patří k největším hvězdám pražského Národního divadla a ovace sklízí také v zahraničí. Například v newyorské Metropolitní opeře, milánské La Scale nebo londýnské Covent Garden. Operní diva s fascinujícím jevištním výrazem a zvučným hlasem zavítá do Zábřeha vůbec poprvé. Doprovázející soubor Moravské klavírní trio vystoupí v tradičním složení – Jana Ryšánková klavír, Jiří Jahoda housle a Miroslav Zicha violoncello.
Vstupenky na slavnostní koncert v hodnotě od 390 korun nabízejí, kromě pokladny zábřežského kulturního domu, také prodejní místa v Šumperku, Mohelnici, Štítech a Hanušovicích.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.9.2018 15:50
Titulek: OK !!!
Autor: Ujko
...árie Kostelničky z Janáčkovy opery Její pastorkyňa...
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.