SPORT

Eva Rutarová zničila konkurenci! V Ostravě vyhrála dva tenisové tituly

4. září 2019, 19:00, Petr Fišer
Eva Rutarová zničila konkurenci! V Ostravě vyhrála dva tenisové tituly Ostrava – Agresivním pojetím ničila jednu soupeřku za druhou. Osmašedesátý ročník tenisového mistrovství republiky si v ženské části pavouka podmanila suverénním počínáním odchovankyně Šumperka Eva Rutarová. V Ostravě neztratila ani set!

 Urostlá ranařka, která je od základní čáry schopna vyprodukovat dělové koule, pochází ze sportovní rodiny. Máma se dlouhé roky věnovala atletice, táta a mladší brácha Adam naplno propadli hokeji. Čtyřiadvacetiletá tenistka po začátcích na šumperských kurtech v sokolském areálu za nemocnicí rozvíjela svůj talent ve známém klubu Agrofert Prostějov. Po přesunu do hlavního města se „upsala“ Startu Praha.

Na severu Moravy se turnajovým sítem probíjela z pozice nenasazené hráčky. Dařilo se jí náramně. Do balónků se trefovala hodně důrazně i přesně, spolehnout se mohla také na razantní a účinný servis. Jakmile zlomila odpor prostějovské Anety Kladivové ve druhé sadě semifinálového utkání, zakončila spanilou singlovou pouť zaslouženým triumfem nad největší favoritkou Nikolou Tomanovou z Orlové. Sokyni patřící do širší republikové špičky vyřídila ve dvou setech.
Neřekla tím poslední slovo. V deblu spojila síly s opavskou Pernillou Mendesovou, a jak se později ukázalo, byla to znamenitá volba. Ve spolupráci s o rok starší parťačkou dobyla další titul! Výborně hrající dvojice ve finále ustála nejtěžší chvíle celého střetnutí, v „tajbrejku“ nepovolila nejvýše nasazenému páru Kubáňová – Dudláková ani bod a po právu obsadila trůn určený pro novopečené šampiónky.

DVOUHRA

Rutarová – Hrabalová (TC Brno) 6:3, 6:0, Rutarová – Vajsejtlová (Mladá Boleslav) 6:1, 6:1, Rutarová – Vlkovská (TC DTJ HK) 6:3, 6:3, Rutarová – Kladivová (Prostějov) 6:3, 7:5, Rutarová – Tomanová (Slavia Orlová) 6:4, 6:4.

ČTYŘHRA

Rutarová, Mendesová – Vlachopulosová (VŠB Ostrava), Ondroušková (SK Vitality Slezsko) 6:0, 6:1, Rutarová, Mendesová – Polanská (Škoda Plzeň), Vlčková (Spoje Praha) 6:3, 6:2, Rutarová, Mendesová – Ševčíková (ŽLTC Brno), Nováková (Slavia Plzeň) 6:2, 6:2, Rutarová, Mendesová – Kubáňová (Slavia Orlová), Dudláková (Karlovy Vary) 6:3, 7:6.


Foto: cztenis.cz

Eva Rutarová se stala mistryní republiky. Protože nemínila troškařit, hned dvojnásobnou!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.9.2019 08:34
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
21
Dyť není ani v žebříčku WTA :-/
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.