KULTURA

Eurofest uvede slavný koncert skupiny Queen

7. dubna 2014, 19:47, téma EUROFEST, Ondřej Polák
Šumperk - Už osmé jaro v řadě příjíždí do Šumperka umělci ze zahraničí, aby se představili v programu festivalu Eurofest. Největším magnetem 8. ročníku bude legendární slovenský rocker Pavol Hammel. Na své si ale přijdou také fanoušci skupiny Queen a mladí, pro které Eurofest chystá hvězdně obsazenou taneční párty.

 „Každý rok dostane prostor v programu Eurofestu hudební legenda. V minulých letech to byli například Psí vojáci, Plastic People, Blue Effect, nebo Progres. Letos se nám podařilo získat Pavola Hammela, který v posledních letech koncertuje velmi zřídka,“ říká za pořadatele Roman Macek.

Ostřílený hudebník Pavol Hammel, jenž společně s Marianem Vargou a svou skupinou Prúdy obohacoval zdejší posluchače od konce 60. let „západními“ trendy, se vrací za českými posluchači s programem „The best of“. Za doprovodu špičkových muzikantů odehraje pouhé čtyři koncerty – v Ostravě, Brně, Praze a Šumperku. Zde zahraje v pátek 11. dubna v H-clubu. Koncert začne v osm hodin večer, vstupné je 190 korun a po Hammelovi budou posluchače bavit šumperští rockoví bardi ze skupiny Omicron.

Hudební fajnšmekry potěší také filmová scéna Eurofestu. Ve čtvrtek 10. dubna promítne kino Oko nově zdigitalizovaný záznam legendárního koncertu skupiny Queen v Maďarsku, který sledovalo na Nepstadionu 80 tisíc fanoušků. „Jednalo se o první koncert anglické kapely za „železnou oponou“. Koncert snímalo na tehdejší dobu unikátních sedmnáct kamer,“ připomíná Ondřej Polák.

Program Eurofestu bývá v posledních letech rozdělen na dvě generačně odlišné části. Zatímco jeden hudební večer bývá věnován rockové klasice, druhý festivalový pořad patří naopak mladým umělcům. V minulosti se šumperskému publiku představily talentované klubové kapely z Běloruska, Maďarska, Polska, Rakouska a Itálie. Letos se pořadatelé rozhodli uspořádat párty s taneční muzikou. V pátek 18. října zahrají v H-clubu přední polští DJs One way (Let It Roll PL.), dále Dubtrax (Ultimate crew), Drtek crew, Řezňa (Electroshock) a Zwattlox crew.

Vstupné na taneční část Eurofestu je 80 korun. Více na eurofest.cz.


Foto: archiv
Festival Eurofest uvede ve čtvrtek 10. dubna nově zdigitalizovaný záznam slavného koncertu skupiny Queen v Maďarsku, který v roce 1986 sledovalo na Nepstadionu 80 tisíc fanoušků.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.