KULTURA

Eurofest nabídne Queen na filmovém plátně, taneční scénu pro mladé i koncert bigbítové legendy

20. dubna 2016, 07:00, Roman Tyčka
Eurofest nabídne Queen na filmovém plátně, taneční scénu pro mladé i koncert bigbítové legendy Šumperk - Šumperský festival Eurofest má každý rok kromě zahraničních umělců připravenou také lahůdku pro pamětníky zlatých časů českého bigbítu. Po kapelách Plastic People, Blue Effect nebo Vladimíru Mišíkovi čeká letos na rockové fandy další exkluzivní zážitek - koncert skupiny Synkopy 61.

 Brněnská ikona tvořila dějiny českého bigbítu především v 60. letech. V téměř totožné sestavě, v jaké působila v roce 1969, přijede nyní zahrát do Šumperka. Podle pořadatelů půjde o ojedinělý koncert, neboť členové Synkopy 61 společně vystupují zřídka.
Koncert se uskuteční v H-clubu v Šumperku v pátek 22. dubna od dvaceti hodin a jako hudební host večera zahraje posluchačům britskočeská formace Daren Eve. Vstupenky za 170 korun jsou již v prodeji v pokladně DK Šumperk.

Přelomový koncert Queen

Kromě koncertu kapely Synkopy 61 připravuje jubilejní 10. ročník Eurofestu filmovou scénu, kterou ocení především fanoušci kultovní britské kapely Queen. Ve čtvrtek 21. dubna od 20 hodin totiž uvede šumperské kino záznam koncertu Queen ze Štědrého dne roku 1975 na stadiónu Hammersmith Odeon v Londýně. Neuvěřitelně energický koncert přenášela živě i britská BBC a vystoupení bylo průlomem v kariéře kapely, která se stala jednou z nejslavnějších všech dob. „Speciální uvedení koncertu do kin obsahuje také dříve nezveřejněnou stopáž a rozhovory se všemi členy kapely. Také díky tomu čeká diváky nezapomenutelný zážitek a vhled do zákulisí přelomového roku 1975,“ uvedl za pořadatele Roman Macek.

Krásky z Polska

V rámci festivalu Eurofest se tradičně uskuteční i taneční scéna s mezinárodní účastí. V pátek 22. dubna od dvaceti hodin se v DK Šumperk uskuteční taneční párty pod taktovkou první dámy polského drum and bass, která vystoupí společně s úspěšnou MC, vokalistkou a semifinalistkou The Voice of Poland v seskupení známém jako Lazy Bitches. Vedle talentovaných krásek z Polska se představí zástupci české DnB scény, kteří předvedou své umění během speciálního versus programu.
Více info na eurofest.cz.


Foto: archiv

Skupina Synkopy 61 tvořila v 60. letech dějiny českého bigbítu. Dnes sedmdesátiletí muzikanti koncertují už jen velmi zřídka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).