SPORT

Etapový závod v okolí Rumburka ovládla dvojice Staňková - Březinová

17. srpna 2010, 00:00, téma CYKLO, rejdakce
Etapový závod v okolí Rumburka ovládla dvojice Staňková - Březinová Rumburk - Dvojice šumperských cyklistek z LKT 80 Šumperk si minulý týden připsala další úspěch v orientačním bodovacím závodě s volným pořadím kontrol.
Po druhém místě z letošního ročníku Merida Bike Adventure se podařilo Marii Březinové ve dvojici se Štěpánkou Staňkovou ovládnout šestietapový závod Sportful Sixnumbers. V kategorii smíšených veteránských dvojic se prosadil Jiří Král s Danou Březinovou (rovněž LKT 80 Šumperk).

Prostor šesti etap rozložili pořadatelé do oblasti Šluknovského výběžku a Lužických hor, kde závodníky čekaly jak rovinaté a mírně zvlněné terény, tak ostrá stoupání ve dvou závěrečných horských etapách. Průběžné vedení si šumperské cyklistky Staňková - Březinová zajistily již v první etapě, následující den však ztratily a propadly se na druhé místo. Po etapovém vítězství ve třetí etapě se do vedení vrátily a první příčku si pohlídaly až do závěru šestidenních.

Dramatičtější průběh měla kategorie smíšených veteránských dvojic, kde favorité Král - Březinová v první etapě neodhadli časový limit a po odečtu 75 bodů za nedodržení čtyřhodinového omezení obsadili až třetí místo. Do vedení se dokázali propracovat až po výborně zajeté předposlední, páté etapě.

Závod Sportful Sixnumbers se ve své originální šestidenní podobě opakuje každé dva roky a letos se jel jeho třetí ročník. Jedná se o podobný typ závodu jako slavnější Merida Bike Adveture, časový limit pro jednotlivé etapy je však shodně čtyřhodinový. Závodníci absolvují na horských kolech podle mapy v daném limitu vybrané kontroly, z nichž každá má jiné bodové ohodnocení tak, aby nasbírali co nejvíce bodů. S každou minutou přes stanovený čas se z bodového zisku strhává penalizace. Rozhoduje tedy nejen fyzická připravenost a práce s mapou, ale také strategické myšlení a schopnost odhadnout své možnosti.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.