ZPRÁVY

Erb Žerotínů ozdobí branenské pivo Bran

4. května 2013, 12:22, BH
Branná – Cestovní ruch patří k jednomu z mála odvětví, které může přilákat návštěvníky do horské vesnice, která kdysi byla městem s tisíci obyvateli. Lákají je kvalitní služby a originální výrobky. Nově na  pivo z branenského Minipivovaru Kolštejn.
Malé pivovary zažívají v současné době boom, a tak i provozovatelé branenského komplexu Relax centra Kolštejn se rozhodli, že vytvoří pro své návštěvníky originální produkt. Pivo, které se poprvé na čepu objeví v Branné v sobotu 8. června.

„Kvalitní slad udělal své, mladina chutnala báječně. Nyní nám krásně kvasí ve spilkách. Várka se ve spilce krásně zatáhla. Po 7 až 10 dnech kvašení naplníme náš první 1000 litrový tank a budeme čekat do 8. června, jak se nám pivečko povedlo," uvedl sládek pivovaru Jiří Maks.
Tamní restaurace tak bude nabízet svůj vlastní mok vařený přímo v Branné.

Provozovatelům restaurace a minipivovaru se podařilo navázat po čtyřech staletích na tradici doby pánů ze Žerotína, kdy byla Branná právovárečným městem. „Navázali jsme přátelský kontakt s potomky žerotínské větve z Bludova, kteří se velmi kladně postavili k našemu záměru. Na počest rodu Žerotínů a zakladatelů pivovarnictví v Branné, jsme v samotném logu pivovaru i na pivních etiketách umístili ústřední motiv v podobě erbu Žerotínů. Více než 430 let od založení pivovaru v Branné jsme v roce 2013 navázali na již dávnou přetrženou nit a pokračujeme v příběhu zkvétající Branné," zdůraznil ředitel Relax centra Kolštejn Tomáš Drápal.

Nyní prochází rekonstrukcí pivovarský dvůr, aby si zde mohli své místo k odpočinku s chladivým nápojem najít turisté. Součástí dvora bude i malé dětské hřiště. Minipivovar a tamní restaurace sází nyní na takzvanou glokální kuchyni. Ta zahrnuje domácí výrobky, originální regionální kuchyni s kvalitními produkty. „V nejbližších týdnech a měsících se postupně přeorientováváme a transformuje na výtečnou regionální kuchyni. Ruku v ruce s kuchyní jde i pití, v našem případě domácí pivo. Mluvíme o takzvaném párování piva a jídla. Připravujeme pro hosty hodně změn a překvapení, proto přichází pivovar ve správný čas. Na Kolštejn se začne jezdit za kvalitní kuchyní spojenou s příběhem místa," dodal Drápal.

Nový produkt se dočká pátek 28. června slavnostního křtu v podobě koncertu stejnojmenné kapely Bran.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na cestopisný pořad WELZLOVI NÁSLEDOVNÍCI NA 5 SVĚTADÍLECH, který se uskuteční 10. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na akci zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak zní cestovatelské heslo J. E. Welzla?

A) Prondu, prondu - neprondu, neprondu
B) Když nemůžeš, tak přidej
C) Když to nende tudy, punde to jinudy

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk, vyhráli Vlasta Španihelová z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.