ZPRÁVY

Erb Žerotínů ozdobí branenské pivo Bran

4. května 2013, 12:22, BH
Branná – Cestovní ruch patří k jednomu z mála odvětví, které může přilákat návštěvníky do horské vesnice, která kdysi byla městem s tisíci obyvateli. Lákají je kvalitní služby a originální výrobky. Nově na  pivo z branenského Minipivovaru Kolštejn.
Malé pivovary zažívají v současné době boom, a tak i provozovatelé branenského komplexu Relax centra Kolštejn se rozhodli, že vytvoří pro své návštěvníky originální produkt. Pivo, které se poprvé na čepu objeví v Branné v sobotu 8. června.

„Kvalitní slad udělal své, mladina chutnala báječně. Nyní nám krásně kvasí ve spilkách. Várka se ve spilce krásně zatáhla. Po 7 až 10 dnech kvašení naplníme náš první 1000 litrový tank a budeme čekat do 8. června, jak se nám pivečko povedlo," uvedl sládek pivovaru Jiří Maks.
Tamní restaurace tak bude nabízet svůj vlastní mok vařený přímo v Branné.

Provozovatelům restaurace a minipivovaru se podařilo navázat po čtyřech staletích na tradici doby pánů ze Žerotína, kdy byla Branná právovárečným městem. „Navázali jsme přátelský kontakt s potomky žerotínské větve z Bludova, kteří se velmi kladně postavili k našemu záměru. Na počest rodu Žerotínů a zakladatelů pivovarnictví v Branné, jsme v samotném logu pivovaru i na pivních etiketách umístili ústřední motiv v podobě erbu Žerotínů. Více než 430 let od založení pivovaru v Branné jsme v roce 2013 navázali na již dávnou přetrženou nit a pokračujeme v příběhu zkvétající Branné," zdůraznil ředitel Relax centra Kolštejn Tomáš Drápal.

Nyní prochází rekonstrukcí pivovarský dvůr, aby si zde mohli své místo k odpočinku s chladivým nápojem najít turisté. Součástí dvora bude i malé dětské hřiště. Minipivovar a tamní restaurace sází nyní na takzvanou glokální kuchyni. Ta zahrnuje domácí výrobky, originální regionální kuchyni s kvalitními produkty. „V nejbližších týdnech a měsících se postupně přeorientováváme a transformuje na výtečnou regionální kuchyni. Ruku v ruce s kuchyní jde i pití, v našem případě domácí pivo. Mluvíme o takzvaném párování piva a jídla. Připravujeme pro hosty hodně změn a překvapení, proto přichází pivovar ve správný čas. Na Kolštejn se začne jezdit za kvalitní kuchyní spojenou s příběhem místa," dodal Drápal.

Nový produkt se dočká pátek 28. června slavnostního křtu v podobě koncertu stejnojmenné kapely Bran.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.