SPORT

EMILIO TO DOKÁZAL! Cyklokrosař Hekele je v nominaci na mistrovství světa. Do Lucemburska se vydá i Martina Kukulová

25. ledna 2017, 15:00, téma CYKLO, Petr Fišer, Ondřej Brzobohatý
EMILIO TO DOKÁZAL! Cyklokrosař Hekele je v nominaci na mistrovství světa. Do Lucemburska se vydá i Martina Kukulová Česko - Loštický matador Emil Hekele, přezdívaný Emilio, to dokázal. Poprvé v kariéře si vyzkouší, jaké to je být aktivní součástí cyklokrosového mistrovství světa v kategorii Elite. V lucemburském Bielesu se bude rvát za rodnou vlast poslední lednový víkend.

 Dosud startoval „jen“ na světovém šampionátu závodníků do třiadvaceti let. Ve slovenském Popradu tenkrát skončil na sedmém místě. O tři roky později plnil v elitní společnosti funkci náhradníka v Táboře. Dočkal se až na „stará kolena“. Není žádným tajemstvím, že na konci března oslaví kulatou čtyřicítku!
Veterán s ocelovým tělem v letošní sezóně zcestoval kromě závodů v Číně téměř celou cyklokrosovou Evropu. Postupně navštívil Švýcarsko, Itálii, Dánsko, Švédsko, Španělsko, Belgii, Německo, Rakousko, Lucembursko, Holandsko a Itálii.
Na stupně vítězů vystoupal nejdříve „doma“ v Šumperku a třikrát se mu to povedlo v zahraničních podnicích kategorie UCI C2. Vždy si odvezl bronzové umístění, po němž sahal i na mistrovství republiky v Hlinsku. Důsledkem náročného novoročního turné za hranicemi se spokojil se čtvrtou pozicí, což byl jeho nejpovedenější výsledek během dvacetileté kariéry mezi nejlepšími cyklokrosaři u nás. Cílovou pásku přeťal stylově s rukama nad hlavou, roztrženým dresem, zakrvácenou nohou a nepěkně dodřeným loktem.
Při nepravidelné účasti v seriálu Českého poháru dojížděl v žebříčku českých závodníků obvykle na výtečné třetí příčce. V ceněné a bodované TOP 10 figuroval celkem patnáctkrát z pětadvaceti akcí v rámci celého evropsko-asijského programu!
Hekele proplouvá velmi zdařilým obdobím ve skromných podmínkách stáje Stevens Bikes - Emilio Sport, která je složená ze skvělých pomocníků. Kromě své rodiny a přátel je vděčný realizačnímu týmu včetně mechanika, maséra, fyzioterapeuta a trenéra. Nezanedbatelná je i velká podpora věrného fanklubu, jenž jej doprovázel mimo jiné i na republikovém šampionátu. V reprezentačním dresu bude zápolit po boku dalších čtyř nominovaných Boroše, Paprstky, Nesvadby a Malíka.
Bitva o Lucembursko dopadla příznivě i pro malínskou cyklokrosařku Martinu Kukulovou. Jednu z posledních prověrek - Světový pohár v italské Fiuggi - dokončila na 31. pozici. „Odstartovala jako úplně poslední. Chvilku jí trvalo, než chytla rytmus, měla totiž problémy s kolem. Závěrečné tři okruhy už zvládala ve slušném tempu a jako jezdkyně kategorie U23 zaznamenala slušné umístění,“ pochválil perspektivní naději trenér národního družstva Petr Dlask.


Foto: Michal Červený

Emil Hekele v cílové rovince letošního mistrovství republiky. Závod v Hlinsku ho přiblížil startu na světovém šampionátu o pořádný kus.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.1.2017 20:03
Titulek: reprezentační dres
Autor: Ondra
207
245
Tak je to správné a tak to má být! :)
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.