SPORT

EMILIO TO DOKÁZAL! Cyklokrosař Hekele je v nominaci na mistrovství světa. Do Lucemburska se vydá i Martina Kukulová

25. ledna 2017, 15:00, téma CYKLO, Petr Fišer, Ondřej Brzobohatý
EMILIO TO DOKÁZAL! Cyklokrosař Hekele je v nominaci na mistrovství světa. Do Lucemburska se vydá i Martina Kukulová Česko - Loštický matador Emil Hekele, přezdívaný Emilio, to dokázal. Poprvé v kariéře si vyzkouší, jaké to je být aktivní součástí cyklokrosového mistrovství světa v kategorii Elite. V lucemburském Bielesu se bude rvát za rodnou vlast poslední lednový víkend.

 Dosud startoval „jen“ na světovém šampionátu závodníků do třiadvaceti let. Ve slovenském Popradu tenkrát skončil na sedmém místě. O tři roky později plnil v elitní společnosti funkci náhradníka v Táboře. Dočkal se až na „stará kolena“. Není žádným tajemstvím, že na konci března oslaví kulatou čtyřicítku!
Veterán s ocelovým tělem v letošní sezóně zcestoval kromě závodů v Číně téměř celou cyklokrosovou Evropu. Postupně navštívil Švýcarsko, Itálii, Dánsko, Švédsko, Španělsko, Belgii, Německo, Rakousko, Lucembursko, Holandsko a Itálii.
Na stupně vítězů vystoupal nejdříve „doma“ v Šumperku a třikrát se mu to povedlo v zahraničních podnicích kategorie UCI C2. Vždy si odvezl bronzové umístění, po němž sahal i na mistrovství republiky v Hlinsku. Důsledkem náročného novoročního turné za hranicemi se spokojil se čtvrtou pozicí, což byl jeho nejpovedenější výsledek během dvacetileté kariéry mezi nejlepšími cyklokrosaři u nás. Cílovou pásku přeťal stylově s rukama nad hlavou, roztrženým dresem, zakrvácenou nohou a nepěkně dodřeným loktem.
Při nepravidelné účasti v seriálu Českého poháru dojížděl v žebříčku českých závodníků obvykle na výtečné třetí příčce. V ceněné a bodované TOP 10 figuroval celkem patnáctkrát z pětadvaceti akcí v rámci celého evropsko-asijského programu!
Hekele proplouvá velmi zdařilým obdobím ve skromných podmínkách stáje Stevens Bikes - Emilio Sport, která je složená ze skvělých pomocníků. Kromě své rodiny a přátel je vděčný realizačnímu týmu včetně mechanika, maséra, fyzioterapeuta a trenéra. Nezanedbatelná je i velká podpora věrného fanklubu, jenž jej doprovázel mimo jiné i na republikovém šampionátu. V reprezentačním dresu bude zápolit po boku dalších čtyř nominovaných Boroše, Paprstky, Nesvadby a Malíka.
Bitva o Lucembursko dopadla příznivě i pro malínskou cyklokrosařku Martinu Kukulovou. Jednu z posledních prověrek - Světový pohár v italské Fiuggi - dokončila na 31. pozici. „Odstartovala jako úplně poslední. Chvilku jí trvalo, než chytla rytmus, měla totiž problémy s kolem. Závěrečné tři okruhy už zvládala ve slušném tempu a jako jezdkyně kategorie U23 zaznamenala slušné umístění,“ pochválil perspektivní naději trenér národního družstva Petr Dlask.


Foto: Michal Červený

Emil Hekele v cílové rovince letošního mistrovství republiky. Závod v Hlinsku ho přiblížil startu na světovém šampionátu o pořádný kus.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.1.2017 20:03
Titulek: reprezentační dres
Autor: Ondra
96
Tak je to správné a tak to má být! :)
Reagovat