SPORT

Emil Hekele dostal trest. „Zvolil jsem nevhodná slova,“ připustil před disciplinární komisí

6. února 2019, 13:00, Petr Fišer
Emil Hekele dostal trest. „Zvolil jsem nevhodná slova,“ připustil před disciplinární komisí Praha – Disciplinární komise Českého svazu cyklistiky oznámila svůj verdikt. Emila Hekeleho potrestala zastavením činnosti v délce patnácti kalendářních dnů. Z jakého důvodu?

 Loštický „škůdce“ poškodil dobré jméno cyklistického sportu ostrou kritikou vypálenou bez obalu v emočně vedeném televizním rozhovoru, k němuž došlo jen několik minut po jeho vyloučení z medailově rozjetého mistrovství republiky. Mimo jiné obvinil svazové funkcionáře z toho, že cyklokros v Česku řídí mafie. „Moje výroky, které jsou předmětem dnešního jednání, jsem vyřkl ve sportovních emocích a zvolil přitom nevhodná slova. Došlo k tomu tím, že se jednalo o závod, na který jsem se hodně připravoval, a proto byly moje emoce silnější. Rozhodčímu, a to jak hlavnímu, tak i depovému, jsem se omluvil a oni moji omluvu přijali. Byť mám na některé věci v cyklokrosovém dění odlišný názor, měl jsem volit jiná slova. Svého jednání lituji a pokusím se mu v budoucnu vyvarovat. Na dotaz předsedy komise uvádím, že v nejbližších třiceti dnech nemám v plánu jet žádný závod,“ přednesl před disciplinární komisí samotný Hekele.

Případem jedenačtyřicetiletého veterána se dokonce zabývala i Mezinárodní cyklistická unie, která má své sídlo ve Švýcarsku. „Stačí napsat na adresu UCI jakýkoliv email a v podstatě si můžete stěžovat na cokoliv. Předpokládám, že to byl někdo z fanoušků nebo sponzorů pana Hekeleho,“ osvětloval hlavní rozhodčí domácího šampionátu v Holých Vrších Jiří Šťastný. „Závod mistrovství republiky se jede podle mezinárodních pravidel, a tak se podle nich musí i rozhodovat. Proto jsem přesvědčen, že rozhodnutí rozhodčího v depu bylo naprosto v pořádku a v souladu s pravidly. Ke stejnému stanovisku došli i na UCI. Závodník byl vyloučený oprávněně,“ oznámil Šťastný.

Emil Hekele obdržel „červenou kartu“ dvě kola před cílem, kdy sáhl k výměně kola, po šlápnutí do pedálů se mu přetrhl řetěz a ve snaze co nejrychleji pokračovat se vrátil do kóje pro další. Podle názoru přihlížejícího arbitra o malý kousek překročil praporkem označenou hranici depa, což se nesmí.


Foto: Cyklokros.cz/Petr Linhart
Emil Hekele při závodě v Holých Vrších.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.2.2019 01:43
Titulek: Ale to je nemilé charakterní Émilé
Autor: Horákyně
Tak tomu se říká stáhnout vocas.

Humorný je ten netrest po jistícím dotazu exekutora, jesli Émilek nehodlá ject v nejbližších 30 dnech voľaké preťeky
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.