SPORT

Emil Hekele dostal trest. „Zvolil jsem nevhodná slova,“ připustil před disciplinární komisí

6. února 2019, 13:00, Petr Fišer
Emil Hekele dostal trest. „Zvolil jsem nevhodná slova,“ připustil před disciplinární komisí Praha – Disciplinární komise Českého svazu cyklistiky oznámila svůj verdikt. Emila Hekeleho potrestala zastavením činnosti v délce patnácti kalendářních dnů. Z jakého důvodu?

 Loštický „škůdce“ poškodil dobré jméno cyklistického sportu ostrou kritikou vypálenou bez obalu v emočně vedeném televizním rozhovoru, k němuž došlo jen několik minut po jeho vyloučení z medailově rozjetého mistrovství republiky. Mimo jiné obvinil svazové funkcionáře z toho, že cyklokros v Česku řídí mafie. „Moje výroky, které jsou předmětem dnešního jednání, jsem vyřkl ve sportovních emocích a zvolil přitom nevhodná slova. Došlo k tomu tím, že se jednalo o závod, na který jsem se hodně připravoval, a proto byly moje emoce silnější. Rozhodčímu, a to jak hlavnímu, tak i depovému, jsem se omluvil a oni moji omluvu přijali. Byť mám na některé věci v cyklokrosovém dění odlišný názor, měl jsem volit jiná slova. Svého jednání lituji a pokusím se mu v budoucnu vyvarovat. Na dotaz předsedy komise uvádím, že v nejbližších třiceti dnech nemám v plánu jet žádný závod,“ přednesl před disciplinární komisí samotný Hekele.

Případem jedenačtyřicetiletého veterána se dokonce zabývala i Mezinárodní cyklistická unie, která má své sídlo ve Švýcarsku. „Stačí napsat na adresu UCI jakýkoliv email a v podstatě si můžete stěžovat na cokoliv. Předpokládám, že to byl někdo z fanoušků nebo sponzorů pana Hekeleho,“ osvětloval hlavní rozhodčí domácího šampionátu v Holých Vrších Jiří Šťastný. „Závod mistrovství republiky se jede podle mezinárodních pravidel, a tak se podle nich musí i rozhodovat. Proto jsem přesvědčen, že rozhodnutí rozhodčího v depu bylo naprosto v pořádku a v souladu s pravidly. Ke stejnému stanovisku došli i na UCI. Závodník byl vyloučený oprávněně,“ oznámil Šťastný.

Emil Hekele obdržel „červenou kartu“ dvě kola před cílem, kdy sáhl k výměně kola, po šlápnutí do pedálů se mu přetrhl řetěz a ve snaze co nejrychleji pokračovat se vrátil do kóje pro další. Podle názoru přihlížejícího arbitra o malý kousek překročil praporkem označenou hranici depa, což se nesmí.


Foto: Cyklokros.cz/Petr Linhart
Emil Hekele při závodě v Holých Vrších.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.2.2019 01:43
Titulek: Ale to je nemilé charakterní Émilé
Autor: Horákyně
28
Tak tomu se říká stáhnout vocas.

Humorný je ten netrest po jistícím dotazu exekutora, jesli Émilek nehodlá ject v nejbližších 30 dnech voľaké preťeky
Reagovat