ZPRÁVY

Elektronické cigarety mění lidem život

2. února 2014, 16:42, redakce, PR
Elektronické cigarety mění lidem život Zapálit si cigaretu a s chutí do plic vdechnout její modravý kouř, to je pro tři miliony obyvatel České republiky každodenní rituál. Měsíčně tato záliba vyjde každého kuřáka na stovky, nebo spíš na tisíce korun. Škody na zdraví se vůbec vyčíslit nedají. Existuje přitom elegantní možnost, jak ulehčit obojímu – finančním výdajům i samotnému zdraví. Jak? Řešení zní jednoduše: Elektronická cigareta!
I když se tato technická novinka na českém trhu objevila poměrně nedávno, desítky tisíc lidí už z vlastní zkušenosti vědí, že díky tomuto jednoduchému vynálezu měsíčně ušetří spoustu peněz a zjistili, že se zlepšila i jejich zdravotní kondice. "Pokud budeme mluvit jenom o ekonomickém efektu, tak kuřák, který denně vykouří jednu krabičku klasických cigaret, a ta dneska stojí nějakých 70 korun, ušetří pořízením elektronické cigarety měsíčně 1200 korun," propočítává finanční přínos elektronických cigaret majitel e-shopu www.icigarko.cz Ondřej Vizina. Už to samo je podle jeho slov dost pádný důvod, proč dát elektronické cigaretě přednost před tou klasickou.

Kromě nikotinu, který je přesně tou látkou, po níž tělo každého kuřáka touží, se do jeho krevního oběhu prostřednictvím tabákového kouře dostává asi 4 000 dalších látek. Mezi nimi například olovo nebo radioaktivní polonium. To je mimochodem látka, jíž byl otráven bývalý ruský agent Alexandr Litviněnko. Také výčet nemocí, které kouření buď přímo způsobuje nebo se na jejich vzniku podílí nepřímo, by vydal na velmi dlouhý seznam. Ani elektronická cigareta sice zdraví neprospívá, je však nesrovnatelně "zdravější" než kouření tabáku. Ti, kteří se rozhodli, že si ji pořídí, to poznali na vlastní kůži.

"Ke klasickému kouření bych se už nevrátila, elektronickou cigaretu jsem si pořídila loni v létě, objednali jsme si ji společně s kolegou z kanceláře. Oba jsme u ní už zůstali," říká věcně dvaačtyřicetiletá finanční poradkyně Jana Weissová. "Zbavila jsem se tím ranního kašle, problémů s průduškami. A taky zmizely věčné obavy z toho, jestli nejsou mé šaty příliš cítit kouřem," připouští Weissová. Také její zaměstnavatel uvítal, že změnila své návyky. "Teď si můžu zapálit dokonce i v kanceláři, pokud chci," nadřízenému to nevadí. Mezi ty, kdo si elektronickou cigaretu vybrali z ekonomických, estetických i zdravotních důvodů, patří i dvaasedmdesátiletá Dagmar Vybíralová. "Dostala jsem ji před necelým rokem od snachy k narozeninám. Zvykla jsem si na ni, i když jsem normální cigarety kouřila předtím přes čtyřicet let. A víte, co se mi na tom nejvíc líbí? Můj byt už nesmrdí kouřem. Mám doma nejenom čisto, ale taky voňavo," pochvaluje si.

Trh s elektronickými cigaretami se během krátké doby neuvěřitelně rozvinul. "Dnes je možné vybírat nejen podle ceny, ale také podle designu a individuálních chutí. E-cigarety se totiž dají plnit roztoky, jejichž chuť je podobná jako u klasických cigaret, nebo naopak příjemně ovocná, takže je můžete podle chuti a nálady střídat," dodává Ondřej Vizina a doporučuje náštěvu svého e-shopu s kvalitními, atestovanými elektronickými cigaretami na www.icigarko.cz.


Foto: www.icigarko.cz
Elektronické cigarety jsou společensky přijatelnější a také výrazně levnější alternativou klasického tabáku, jíž dává přednost stále více lidí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.2.2014 16:34
Titulek: Rej podporuje drogy.
Autor: Miroslav
109
134
Je smutné že i Rej se pustil do podpory drog jako je kouření.

1.) je již laboratorně dokázané, že náplně do e-cigaret obsahují karcinogenní látky, obvzláště ty nejlevnější náplně na trhu. Tudíž plky o neškodnosti v článku jsou zcela mimo, jde jen o marketingové řečičky a o vychvalování vlastního zboží.


2.) mluví se pouze o fyzických účincích na člověka, ale co takhle ještě rozebrat psychickou stránku? Když před 10 lety chtěl puberťák začít kouřit, tak si musel vzít cigaretu do huby a překonat zprvu odpornou chuť. Dnes si puberťák koupí e-cigaretu, do ní si koupí náplň s jahodovou nebo COCA-COLA příchutí a může si vychutnávat skvělou chuť už od prvního potáhnutí. Takže opravdu e-cigareta může někomu pomoci od kouření, nicméně x-krát více lidí do kouření spadne z důvodu že to prostě skvěle chutná.


E-cigarety jsou jeden obrovský omyl, obrovský krok vedle v boji proti kouření, respektive v prevenci.
Reagovat
Datum: 3.2.2014 18:33
Titulek: Bez titulku
Autor: Ivo
141
142
Ne každý má tak silnou v§ůi, aby se kouření zbavil, takže el. cigareta je púro sdpoustu lidí řešení. Ve srovnání s tím, co se do plic dostane z tabákového kouře a co z inhalace e-cigarety, je ta druhá varianta nesrovnatelně lepší. Navíc, pokud s ní někdo usne v posteli, rozhodn mu nezapálí dům :-) Neslyšel jsem o nikom, kdo by začal kouřit e-cigarety, aniž by předtím nebyl zívislý na normálnícj cigaretách. KOuření čehokoli není ideální, ale pokud volit mezi velkým zdravotním rizikem a podstatně menším, tak e-cigareta je stoprocentně ta lepší varianta.
Reagovat
Datum: 3.2.2014 21:58
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Miroslav
96
163
....U některých elektronických cigaret je podle časopisu množství některých jedovatých látek dokonce vyšší než u normální cigarety, nejspíš z důvodu příliš rychlého ohřevu. U jiných elektronických cigaret odborníci objevili nežádoucí kovy a antimon.......

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=788681

mimořádně zajímavé je, jak laxně se k této tématice staví české úřady oproti zahraničí kde už poznali že e-cigareta je hrozba : http://www.ceskapozice.cz/magazin/special-report/ruce-pryc-od-elektronickych-cigaret
Reagovat
Datum: 5.2.2014 12:19
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: LH
99
130
Zásadně nesouhlasím že kouření čehokoliv není ideální, vím o jednom druhu kouření kdy se nevdechuje žádný kouř ani se nic nezapaluje.
Reagovat
Datum: 4.2.2014 06:48
Titulek: e-humus
Autor: Smyl Flek z Nohavic
153
142
Mi připadá šílený, že na normální cigarety se nesmí dělat reklama, zatímco na tenhle humus úplně klidně. A ještě se na to z pohledu zákona kouká jako na léčivý přípravek. To zase ti naši šalamouni cosi odhlasovali. Přitom je každýmu jasný, že zdravý to určitě není a že je to jen velkej kšeft.
To by mě zajímalo, jak by náš stát pohlížel na to, kdybych začal vyrábět a distribuovat infuzní slivovici. O alkoholický nápoj by evidentně nešlo, takže bych to mohl jistě prodávat bez omezení, klidně i děckám, jen ať si to píchnou do žíly - třeba ve škole o přestávce. Nebo autobusáci by si to mohli píchat o pauze na oběd. A to všechno legálně. To by byla úplně stejná absurdita, jako tenhle e-humbuk.
Reagovat
Datum: 4.2.2014 07:17
Titulek: Re: e-humus
Autor: cinique
127
111
To je dobrý podnikatelský záměr. Ale mám lepší;-) Co takhle vyrábět normální papírové doutnající cigarety, ale bez použití tabáku? Nacpalo by se to jen dehtem s přídavkem trochy laboratorního nikotinu. Pak by to také neobsahovalo tabák. Takový výrobek by se zřejmě také vyhnul všem zákonům o tabákových výrobcích. Výroba by byla velmi levná, nemusela se z toho platit spotřební tabáková daň, také by se to mohlo prodávat dětem a kouřit by se to dalo klidně na úřadech, v autobusech, ve školách... To by byl kauf! ;-)
Reagovat
Datum: 5.2.2014 12:16
Titulek: Nikdo
Autor: LH
160
168
Nikdo, žádný orgán, zákon nebo instituce nereguluje ani nenařizuje co v e cigaretě může být za škodlivé nebo jiné složky, v tom je hlavní problém, takže je otázka jestli není nakonec "zdravější" kouřit normální cigarety. Jinak dobrá reklama...
Reagovat
Datum: 6.2.2014 08:37
Titulek: Hlavně, že polotičtí oportunisti
Autor: Jarda
135
139
jako Tereza Schreiberová si honí ego nad hazardem s penězi, ale podpora hazardu s lidským zdravím od komerčního subjektu je zcela mimo jejich akční rádius.
Reagovat
Datum: 8.2.2014 21:08
Titulek: Mě je to jedno
Autor: Grifit
118
121
Jen, že vás kuřáky, obratně převedli od jedné závislosti k druhé. A vy jste jim na to ochotně skočili. Dobře vám tak.
Reagovat
Datum: 17.2.2014 21:17
Titulek: Bez titulku
Autor: libuše
141
132
el.cigareta
Reagovat
Datum: 17.2.2014 21:24
Titulek: Bez titulku
Autor: libuše
139
155
el.cigarety kapénkové jsou nebezpečné pro zdraví pohla bych o tom hovořit do nekonečna mám moc špatnou zkušenout málem sem umřela.Nejlepší je přestat kouřit.
Reagovat
Datum: 8.12.2014 21:14
Titulek: re: el. cigareta
Autor: Simona
83
120
Nechci si hrát na ďáblova advokáta, ale lidi, kteří kouřit chtějí tak prostě kouřit budou. Neříkám, že elektronické cigarety jsou stoprocentně bezproblémové, ale myslím si, že mají své výhody viz.: http://www.gallagher.cz/poradce/vyhody-e-cigaret/ sama elektronickou cigaretu mám a zdá se mi pro zdraví lepší než klasická. Samozřejmě pokud ji celý den nedáte z ruky tak to Vám nepomůže vůbec nic, ale jinak si myslím, že není tolik škodlivá jako klasické cigarety
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.