ZPRÁVY

Elektrokola vytvoří peloton a vydají se na čtyřdenní jízdu přes hory

2. května 2014, 10:20, BH
Elektrokola vytvoří peloton a vydají se na čtyřdenní jízdu přes hory Region - Peloton cyklistů bude brázdit od 8. do 11. května regiony Opavska, Rýmařovska, Nízkého Jeseníku, Horního Pomoraví, Šumperského venkova a Orlicka. Zástupci místních akčních skupin všech jmenovaných regionů se vydají po páteřní cyklotrase vytvořené speciálně pro elektrokola. Na trase je naplánováno celkem 11 zastavení na nejatraktivnějších místech všech regionů.

Akce nese název Jedeme všichni – pojeďte s námi! Organizátoři tak vyzývají širokou veřejnost, aby si vyzkoušela jízdu na elektrokolech a současně se s účastníky pelotonu pobavila: „Zájemci se mohou připojit na celou nebo alespoň na část trasy či navštívit jednotlivá zastavení. Smyslem je vyzkoušet si elektrokola, poznat zajímavé lidi a dozvědět se něco zajímavého o nové formě cykloturistiky,“ vzkazují zájemcům pořadatelé.

Jízda startuje ve čtvrtek 8. května mezi 10 a 12 hodinou v areálu Mlýna U vodníka Slámy ve Lhotě u Opavy, pokračuje do Hradce nad Moravicí, kde zláká účastníky prohlídka zámeckých věží. Peloton pak zamíří údolím Moravice do Davidova mlýna. Druhý den zahájí v Leskovci u Slezské Harty, pokračuje na farmu Moravskoslezský Kočov a poslední zastavení se uskuteční v Rýmařově na náměstí. V sobotu 10. května projede peloton Velkými Losinami se zastavením v ruční papírně a den zakončí programem v Jindřichově na fotbalovém hřišti.

V rámci jednotlivých zastavení si mohou zájemci vyzkoušet jízdu na cyklotrenažerech s virtuální realitou, projet se na jednokolce a v Jindřichově bude k dispozici půjčovna koloběžek. Od 14.30 hodin odstartuje kulturní program.

V neděli se cyklojízda vydá na západ nejprve na Dolní Moravu, pak do Líšnice a celou jízdu uzavře zastavení v Bednářově statku v Klášterci nad Orlicí.

Více informací o připravované akci se nachází na webových stránkách partnerských MAS, případně organizátora Místní akční skupiny Opavsko masopavsko.cz.

Program čtyřdení akce se nachází zde.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.