ZPRÁVY

Elektrokola vytvoří peloton a vydají se na čtyřdenní jízdu přes hory

2. května 2014, 10:20, BH
Elektrokola vytvoří peloton a vydají se na čtyřdenní jízdu přes hory Region - Peloton cyklistů bude brázdit od 8. do 11. května regiony Opavska, Rýmařovska, Nízkého Jeseníku, Horního Pomoraví, Šumperského venkova a Orlicka. Zástupci místních akčních skupin všech jmenovaných regionů se vydají po páteřní cyklotrase vytvořené speciálně pro elektrokola. Na trase je naplánováno celkem 11 zastavení na nejatraktivnějších místech všech regionů.

Akce nese název Jedeme všichni – pojeďte s námi! Organizátoři tak vyzývají širokou veřejnost, aby si vyzkoušela jízdu na elektrokolech a současně se s účastníky pelotonu pobavila: „Zájemci se mohou připojit na celou nebo alespoň na část trasy či navštívit jednotlivá zastavení. Smyslem je vyzkoušet si elektrokola, poznat zajímavé lidi a dozvědět se něco zajímavého o nové formě cykloturistiky,“ vzkazují zájemcům pořadatelé.

Jízda startuje ve čtvrtek 8. května mezi 10 a 12 hodinou v areálu Mlýna U vodníka Slámy ve Lhotě u Opavy, pokračuje do Hradce nad Moravicí, kde zláká účastníky prohlídka zámeckých věží. Peloton pak zamíří údolím Moravice do Davidova mlýna. Druhý den zahájí v Leskovci u Slezské Harty, pokračuje na farmu Moravskoslezský Kočov a poslední zastavení se uskuteční v Rýmařově na náměstí. V sobotu 10. května projede peloton Velkými Losinami se zastavením v ruční papírně a den zakončí programem v Jindřichově na fotbalovém hřišti.

V rámci jednotlivých zastavení si mohou zájemci vyzkoušet jízdu na cyklotrenažerech s virtuální realitou, projet se na jednokolce a v Jindřichově bude k dispozici půjčovna koloběžek. Od 14.30 hodin odstartuje kulturní program.

V neděli se cyklojízda vydá na západ nejprve na Dolní Moravu, pak do Líšnice a celou jízdu uzavře zastavení v Bednářově statku v Klášterci nad Orlicí.

Více informací o připravované akci se nachází na webových stránkách partnerských MAS, případně organizátora Místní akční skupiny Opavsko masopavsko.cz.

Program čtyřdení akce se nachází zde.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).