ZPRÁVY

EKO servis přiblíží, jak správně třídit odpad

18. srpna 2012, 06:30, redakce
Zábřeh – Své desáté výročí založení se společnost EKO servis Zábřeh rozhodla oslavit na tradičním Zábřežském kulturním jarmarku rozsáhlou prezentací své činnosti a zábavným programem pro děti. Dopoledne soboty 15. září bude EKO servisu patřit prostor placeného parkoviště na náměstí Osvobození.

Dospělí i děti se seznámí s provozní technikou firmy, například se svozovými vozidly, všestranným Mercedesem UNIMOG, EGHOLM a plošinou. Pro nejmenší budou navíc připravené atrakce v podobě domina, jízdě na koloběžkách, házením na desku a dalších.

Významnou součástí prezentace EKO servisu budou informace o třídění odpadu. Zájemci zjistí nejen proč a jak odpad separovat, ale dozví se také konkrétně, kolik odpadu vyprodukuje a vytřídí občan Zábřeha v porovnání s okolními městy a proč je vůbec třídění důležité. Na jarmarku se rovněž představí partneři projektu EKO-KOM, ELEKTROWIN a EKO LAMP.

Cílem prezentace společnosti je přiblížit občanům EKO servis a hledat cesty k dalšímu zkvalitnění jeho činnosti. Tomu poslouží i anonymní dotazník, mapující spokojenost občanů s činností firmy, ekologické myšlení obyvatel města i návrhy na další rozvoj služeb. Návštěvníci s vyplněným dotazníkem se pak mohou těšit na zajímavé dárky. EKO servis rozdá stovky setů tašek na separovaný odpad. Snahou společnosti je rovněž využít oslav jubilea ke zdůraznění potřeby třídění odpadu a uvědomění si důležitosti ekologického chování a dopadů tvorby odpadů na životní prostředí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).