KULTURA

Džemfest zveřejnil program 20. ročníku. Jubileum připomene výstava plakátů i program nabitý hity

31. července 2019, 09:00, Vladimíra Bartoňová
Džemfest zveřejnil program 20. ročníku. Jubileum připomene výstava plakátů i program nabitý hity Šumperk – „Chvíli jsme přemýšleli, že na jubilejní ročník Džemfestu pozveme nějakou pecku ze zahraničí, abychom dodali výročí lesk. Ale pak jsme si připomněli, že největším bohatstvím festivalu jsou jeho návštěvníci. To oni dělají z festivalu úžasnou událost, ne cirkus na pódiu. Proto jsme pozvali takové interprety, se kterými si lidi zazpívají spoustu známých českých hitovek a užijí si fajn večer,“ řekl za pořadatele Tomáš Drenka.

 Hlavní program v Domě kultury Šumperk vypukne v pátek 18. října a nabídne například koncerty kapel Mandrage a Trocha klidu. Vystoupí také zpěváci Marek Ztracený a Peter Aristone. 

„Koncert Marka Ztraceného bude zcela exkluzivní! Půjde o jeho jediný letošní koncert v sále před tím, než v únoru vystoupí v pražské o2 aréně,“ uvedl Tomáš Drenka.

„Pozvali jsme interprety známých českých hitovek.“

Džemfest kromě hlavního večírku v pátek 18. října chystá nabitý doprovodný program. Ten nabídne třeba filmovou scénu, výstavu plakátů z historie festivalu nebo speciální narozeninový večer ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Pontis, která letos slaví stejně jako Džemfest 20. narozeniny.

Vstupenky na festival, který je držitelem prestižní Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, jsou již v prodeji v pokladně DK Šumperk nebo online na www.dzemfest.cz.Foto: web

Skupina Mandrage přiveze na džemfest zbrusu novou show a samozřejmě všechny své velké hity jako Hledá se žena nebo Šrouby a matice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.