KULTURA

Džemfest zveřejnil program, návštěvníky zaplaví lavina hitů

13. června 2018, 20:00, Jan Kratochvíl
Džemfest zveřejnil program, návštěvníky zaplaví lavina hitů Šumperk – Oblíbený festival Džemfest si letos užijí hlavně ti fanoušci, kteří si rádi zazpívají refrény známých písní. Zveřejněný program totiž nabízí hitové kapely Chinaski, O5 a Radeček a zpěváka Sebastiana. Všechny tři hlavní hvězdy festivalu patří aktuálně k nejhranějším interpretům v českém éteru. Džemfest se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk.

 Ještě, než festival program zveřejnil, prodával vstupenky za poloviční cenu v rámci akce Zajíc v pytli. Přestože lidé neznali jména účinkujících, skoupili takto přes čtyři stovky vstupenek.
Odtajněný program nabídne například jednu z nejslavnějších českých kapel posledních dvaceti let – Chinaski. Ta přijede v nové sestavě, ve které v našem regionu ještě nevystupovala. „I přes personální změny zažívá parta kolem Michala Malátného veleúspěšné období. Při podzimním turné vyprodali sportovní haly a daří se i jejich novým písničkám. Koncert Chinaski na Džemfestu bude mimořádnou událostí,“ slibuje za pořadatele Tomáš Drenka.

Foto: Tomáš Beran

Kapela Chinaski po sedmnácti letech změnila sestavu. V novém složení vystoupí v našem regionu poprvé na Džemfestu.


Regionální kapely po boku hvězd


Známé písně budou znít velkým sálem Domu kultury také při koncertech zpěváka Sebastiana, jehož singly Toulavá, Náhradní díly nebo Záchranný bod patří mezi největší hity současnosti, nebo při vystoupení domácích oblíbenců O5 a Radeček, kteří na sebe v poslední době upozornili filmovou hudbou k úspěšné komedii Špindl nebo záštitou nad charitativním projektem České televize Pomozte dětem.
Džemfest dá prostor také vynikajícím kapelám z našeho regionu. Posluchačům se představí ostřílená kapela Vlny ze Zábřeha a pak také aktuální vítěz soutěže Objev Radia Haná skupina Hra‘n‘ice. Festival bude moderovat Hanny Firla.
Džemfest kromě hlavního večírku v pátek 19. října chystá nabitý doprovodný program. Ten se uskuteční například v kině Oko a v městské knihovně.
Vstupenky na festival, který je držitelem prestižní Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, jsou již v prodeji v pokladně DK Šumperk nebo online na www.dzemfest.cz.
 

 

  
 


 
 


 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.6.2018 09:26
Titulek: Bez titulku
Autor: Jejda
13
Radečci jak "Stouni" budou zase hodinu ladit a kapely po nich budou "šikanovány", aby vystoupení zkrátily. Viz Buty ad.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.