ZPRÁVY

Džemfest získal prestižní cenu: „Než natáhnu brka, zahraji v Šumperku na Džemfestu,“ řekl Petr Janda

17. dubna 2014, 00:00, téma DŽEMFEST, redakce
Džemfest získal prestižní cenu: „Než natáhnu brka, zahraji v Šumperku na Džemfestu,“ řekl Petr Janda Kraj - Festival Džemfest, který se již patnáct let koná v říjnu v Šumperku, obdržel Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. Hejtmanství udělilo ocenění významným osobnostem už poosmé. Ve středu 9. dubna v Prostějově převzal cenu zakladatel Džemfestu Ondřej Polák.

Hned v úvodu večera předstoupil před zaplněné divadlo hejtman Jiří Rozbořil a uvedl, že šumperský Džemfest byl jeho velkým favoritem při letošním udílení cen. Oceněný Ondřej Polák přiznal, že pro něho byl slavnostní večer nevšedním zážitkem, především setkání s Markem Ebenem, Simonou Stašovou a Petrem Jandou. Právě lídr skupiny Olympic mu předával cenu. Při ceremoniálu mu Ondřej Polák připomněl, že Olympic na Džemfestu ještě nehrál a bylo by dobré, kdyby se to v budoucnu změnilo. „No tak si s pozváním pohni, mladej, než natáhnu brka," odpověděl mu Petr Janda.


Festival Džemfest, který se koná od roku 2000, patří mezi nejúspěšnější akce v kraji a zřejmě se jedná o největší rockový festival konaný pod střechou v ČR. Vedle hlavního programu se v rámci Džemfestu koná řada doprovodných kulturních akcí ve spolupráci s místní knihovnou, divadlem, kinem, domem kultury a H-clubem.

Džemfest se pravidelně orientuje také na sociální oblast, využivá popularity u mladých lidí při kampani Daruj Fest, kterou mobilizuje k darování krve a krevní plazmy. Každý rok Džemfest navštěvují děti z dětských domovů, aby na vlastní kůži zažily (často svůj první) festival. V roce 2014 vystoupí v hlavním programu Džemfestu také kapela The Tap Tap, kterou tvoří dvacet hudebníků z Jedličkova ústavu v Praze.

V roce 2013 obdržel Džemfest také Cenu Města Šumperka v kategorii Kultura.

Populární moderátor Marek Eben, oceněný Ondřej Polák a hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.