ZPRÁVY

Džemfest získal prestižní cenu: „Než natáhnu brka, zahraji v Šumperku na Džemfestu,“ řekl Petr Janda

17. dubna 2014, 00:00, téma DŽEMFEST, redakce
Džemfest získal prestižní cenu: „Než natáhnu brka, zahraji v Šumperku na Džemfestu,“ řekl Petr Janda Kraj - Festival Džemfest, který se již patnáct let koná v říjnu v Šumperku, obdržel Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. Hejtmanství udělilo ocenění významným osobnostem už poosmé. Ve středu 9. dubna v Prostějově převzal cenu zakladatel Džemfestu Ondřej Polák.

Hned v úvodu večera předstoupil před zaplněné divadlo hejtman Jiří Rozbořil a uvedl, že šumperský Džemfest byl jeho velkým favoritem při letošním udílení cen. Oceněný Ondřej Polák přiznal, že pro něho byl slavnostní večer nevšedním zážitkem, především setkání s Markem Ebenem, Simonou Stašovou a Petrem Jandou. Právě lídr skupiny Olympic mu předával cenu. Při ceremoniálu mu Ondřej Polák připomněl, že Olympic na Džemfestu ještě nehrál a bylo by dobré, kdyby se to v budoucnu změnilo. „No tak si s pozváním pohni, mladej, než natáhnu brka," odpověděl mu Petr Janda.


Festival Džemfest, který se koná od roku 2000, patří mezi nejúspěšnější akce v kraji a zřejmě se jedná o největší rockový festival konaný pod střechou v ČR. Vedle hlavního programu se v rámci Džemfestu koná řada doprovodných kulturních akcí ve spolupráci s místní knihovnou, divadlem, kinem, domem kultury a H-clubem.

Džemfest se pravidelně orientuje také na sociální oblast, využivá popularity u mladých lidí při kampani Daruj Fest, kterou mobilizuje k darování krve a krevní plazmy. Každý rok Džemfest navštěvují děti z dětských domovů, aby na vlastní kůži zažily (často svůj první) festival. V roce 2014 vystoupí v hlavním programu Džemfestu také kapela The Tap Tap, kterou tvoří dvacet hudebníků z Jedličkova ústavu v Praze.

V roce 2013 obdržel Džemfest také Cenu Města Šumperka v kategorii Kultura.

Populární moderátor Marek Eben, oceněný Ondřej Polák a hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.