KULTURA

Džemfest: UDG: „V Šumperku jsme zažili pár povedených mejdanů“ROZHOVOR

9. října 2011, 00:00, téma DŽEMFEST, rejdakce
Džemfest: UDG: „V Šumperku jsme zažili pár povedených mejdanů“ Šumperk - Hudební skupina UDG představí svou pověstnou koncertní show na říjnovém festivalu Džemfest. O nesplněných snech, o šumperských mejdanech i o tom, jak se těší opět do Šumperka, si s námi povídali členové kapely v pražském klubu Theatro během předávání Festivalových hudebních cen 2011.
Přestože už nějakou dobu patříte mezi přední festivalové kapely u nás, v Šumperku na Džemfestu zahrajete vůbec poprvé. Jak se na džemfestovou premiéru těšíte?
Těšíme se, od kamarádů z kapely O5 a Radeček víme, že je to tradiční a oblíbená akce, na které se vždy hraje pro plný kulturák. Co víc si přát?

Pocházíte z Ústí nad Labem. Máte ale nějaký speciální vztah nebo vzpomínky na Šumpersko?

Ano. V Šumperku jsme poprvé vystupovali s naším francouzským kytaristou. Tenkrát ještě pouze jako s hostem. Zažili jsme tam pár povedených mejdanů a náš frontman Petr krátce chodil se šumperskou dívkou, které jsme přezdívali „Zajíc“.

Na Džemfestu vystoupíte v rámci republikového turné. Hrajete raději samostatné koncerty nebo vám vyhovují vystoupení na festivalech?
  Obojí má něco do sebe. Uhrát dlouhé vystoupení a udržet publikum v akci je ale težší. Z festivalů se těšíme do klubů a obráceně.

Jakých překvapení se od vás dočkají fanoušci během podzimního turné? A chystáte něco speciálního pro Šumperk?
To ještě přesně nevíme. Jistě bychom chtěli zařadit do playlistu pár zbrusu nových písní.

Máte v repertoáru koncertu nějakou píseň, kterou byste už raději nehráli, ale publikum si ji žádá?
  Asi ano. To víte, muzikanty nejvíc baví hrát čerstvě složené písně a publikum si žádá staré, ověřené šlágry :)

Má kapela vašeho renomé ještě nějaký nesplněný hudební sen?
  Určitě ano. Jsou to spíš takové průběžné snahy. Rádi bychom připravili tak dobrou desku, aby si lidé řekli, že kapela na sobě pracuje a vyvíjí se. Zároveň bychom se chtěli zviditelnit i na Slovensku, kde nás zatím témeř nikdo nezná.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.