KULTURA

Džemfest prodává levně lístky, jenže tají, kdo bude hrát

28. dubna 2014, 18:14, téma DŽEMFEST, Roman Tyčka
Džemfest prodává levně lístky, jenže tají, kdo bude hrát Šumperk - Festival Džemfest, čerstvý držitel prestižní Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, už nabízí vstupenky na 15. ročník, který se uskuteční 17. října. Lístky jsou k mání za poloviční cenu. Má to ale háček. Pořadatelé nezveřejnili program.

Akce pojmenová Zajíc v pytli nabízí vstupenky na letošní Džemfest za 150 korun. Po zveřejnění programu 1. června lístky podraží na 250 korun, v den akce pak na tři stovky! „Skupiny kamarádů tak mohou ušetřit na vstupném hezké peníze, které jim pak zbudou na občerstvení během festivalu,“ dodává s úsměvem Ondřej Polák.

Akci Zajíc v pytli spustili pořadatelé poprvé vloni, tehdy se setkala s mimořádným ohlasem, vstupenku za zvýhodněnou cenu si pořídilo ke dvěma stovkám hudebních fanoušků i bez toho, aniž by dopředu znali program festivalu.

Vstupenky na Džemfest 2014 za akční cenu 150 korun si mohou zájemci koupit do 1. června pouze prostřednictvím jednoduché online objednávky na dzemfest.cz.

Festival Džemfest, který se koná od roku 2000 v polovině října v Šumperku, patří mezi nejúspěšnější akce v kraji. Zřejmě se jedná o největší rockový festival konaný pod střechou v ČR.

Džemfest se pravidelně orientuje také na sociální oblast, využivá popularity u mladých lidí při kampani Daruj Fest, kterou mobilizuje k darování krve a krevní plazmy. Každý rok Džemfest navštěvují děti z dětských domovů, aby na vlastní kůži zažily (často svůj první) festival. V roce 2014 vystoupí v hlavním programu Džemfestu kapela The Tap Tap, kterou tvoří dvacet hudebníků z Jedličkova ústavu v Praze. To je zatím jediná letošní kapela, jejíž jméno pořadatelé zveřejnili.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.