KULTURA

Džemfest pořádá zajímavý doprovodný program

17. října 2018, 07:00, tyč
Džemfest pořádá zajímavý doprovodný program Šumperk – Hlavní program festivalu Džemfest, který se uskuteční v pátek 19. října v DK Šumperk, je sice několik týdnů beznadějně vyprodaný, ovšem další neméně atraktivní akce proběhnou tento týden v rámci doprovodných pořadů.

Tak třeba v úterý 16. října si přijdou na své milovníci unikátních filmových zážitků. Po mnoha letech se totiž dostává do kinodistribuce kultovní sci-fi muzikál The Rocky Horror Picture Show, který patří k naprosté klasice světové kinematografie. Kuriózní parodie na béčkové horrory s trochou sci-fi a rockové muziky vznikla v roce 1975 podle úspěšného britského muzikálu. Film i muzikál se záhy po uvedení staly ikonickým hitem.
„Je to taková erotická noční můra, která neuznává žádné hranice. Džemfest pozve diváky do kostela doktora Frank-A-Furtera - transvestity, který zrovna pořádá výroční shromáždění návštěvníků z planety Transsexual galaxie Transylvania,“ popisuje bizarní zápletku ředitel kina Oko Kamil Navrátil.
ČEZ filmová scéna Džemfestu startuje ve 20 hodin, cena lístku je 90 korun.


Foto: archiv

Festival Džemfest uvede kultovní sci-fi muzikál The Rocky Horror Picture Show, který patří k naprosté klasice světové kinematografie.Džem ochutnají i děti

Další dva pořady pod hlavičkou Džemfestu se uskuteční ve čtvrtek 18. října. V Literární vinárně Bukowski začne od osmi hodin večer dramaticky komponovaný literární večer a v městské knihovně bude od 17 hodin přednášet Petr Vlček o díle polského režiséra a dramatika Andrzeje Wajdy.
Oblíbený marmeládový festival Džemfest ochutnají i děti ve výchovném zařízení na Vyhlídce v Šumperku, kde bez nároku na honorář zahraje v sobotu 20. října zpěvák Jakub Děkan s kapelou O5 a Radeček. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.