KULTURA

Džemfest pořádá zajímavý doprovodný program

17. října 2018, 07:00, tyč
Džemfest pořádá zajímavý doprovodný program Šumperk – Hlavní program festivalu Džemfest, který se uskuteční v pátek 19. října v DK Šumperk, je sice několik týdnů beznadějně vyprodaný, ovšem další neméně atraktivní akce proběhnou tento týden v rámci doprovodných pořadů.

Tak třeba v úterý 16. října si přijdou na své milovníci unikátních filmových zážitků. Po mnoha letech se totiž dostává do kinodistribuce kultovní sci-fi muzikál The Rocky Horror Picture Show, který patří k naprosté klasice světové kinematografie. Kuriózní parodie na béčkové horrory s trochou sci-fi a rockové muziky vznikla v roce 1975 podle úspěšného britského muzikálu. Film i muzikál se záhy po uvedení staly ikonickým hitem.
„Je to taková erotická noční můra, která neuznává žádné hranice. Džemfest pozve diváky do kostela doktora Frank-A-Furtera - transvestity, který zrovna pořádá výroční shromáždění návštěvníků z planety Transsexual galaxie Transylvania,“ popisuje bizarní zápletku ředitel kina Oko Kamil Navrátil.
ČEZ filmová scéna Džemfestu startuje ve 20 hodin, cena lístku je 90 korun.


Foto: archiv

Festival Džemfest uvede kultovní sci-fi muzikál The Rocky Horror Picture Show, který patří k naprosté klasice světové kinematografie.Džem ochutnají i děti

Další dva pořady pod hlavičkou Džemfestu se uskuteční ve čtvrtek 18. října. V Literární vinárně Bukowski začne od osmi hodin večer dramaticky komponovaný literární večer a v městské knihovně bude od 17 hodin přednášet Petr Vlček o díle polského režiséra a dramatika Andrzeje Wajdy.
Oblíbený marmeládový festival Džemfest ochutnají i děti ve výchovném zařízení na Vyhlídce v Šumperku, kde bez nároku na honorář zahraje v sobotu 20. října zpěvák Jakub Děkan s kapelou O5 a Radeček. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.