KULTURA

Džemfest pořádá zajímavý doprovodný program

17. října 2018, 07:00, tyč
Džemfest pořádá zajímavý doprovodný program Šumperk – Hlavní program festivalu Džemfest, který se uskuteční v pátek 19. října v DK Šumperk, je sice několik týdnů beznadějně vyprodaný, ovšem další neméně atraktivní akce proběhnou tento týden v rámci doprovodných pořadů.

Tak třeba v úterý 16. října si přijdou na své milovníci unikátních filmových zážitků. Po mnoha letech se totiž dostává do kinodistribuce kultovní sci-fi muzikál The Rocky Horror Picture Show, který patří k naprosté klasice světové kinematografie. Kuriózní parodie na béčkové horrory s trochou sci-fi a rockové muziky vznikla v roce 1975 podle úspěšného britského muzikálu. Film i muzikál se záhy po uvedení staly ikonickým hitem.
„Je to taková erotická noční můra, která neuznává žádné hranice. Džemfest pozve diváky do kostela doktora Frank-A-Furtera - transvestity, který zrovna pořádá výroční shromáždění návštěvníků z planety Transsexual galaxie Transylvania,“ popisuje bizarní zápletku ředitel kina Oko Kamil Navrátil.
ČEZ filmová scéna Džemfestu startuje ve 20 hodin, cena lístku je 90 korun.


Foto: archiv

Festival Džemfest uvede kultovní sci-fi muzikál The Rocky Horror Picture Show, který patří k naprosté klasice světové kinematografie.Džem ochutnají i děti

Další dva pořady pod hlavičkou Džemfestu se uskuteční ve čtvrtek 18. října. V Literární vinárně Bukowski začne od osmi hodin večer dramaticky komponovaný literární večer a v městské knihovně bude od 17 hodin přednášet Petr Vlček o díle polského režiséra a dramatika Andrzeje Wajdy.
Oblíbený marmeládový festival Džemfest ochutnají i děti ve výchovném zařízení na Vyhlídce v Šumperku, kde bez nároku na honorář zahraje v sobotu 20. října zpěvák Jakub Děkan s kapelou O5 a Radeček. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou pohádku ČERTÍ BRKO, kterou promítá šumperské kino OKO od 29. listopadu do 23. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Koho hraje Ondřej Vetchý v nové pohádce Čertí brko?

A) sluhu
B) knížete
C) lucifera

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele se zpěvačkou Live Foyn Friis, který se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro, vyhráli Alžběta Vévodová z Chromče, Marcela Haramiová ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína, Lenka Kubíčková z Mohelnice a Eva Valnohová ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).