KULTURA

Džemfest oslavil plnoletost v dobré náladěFOTO

1. listopadu 2017, 12:00, Jan Kratochvíl
Džemfest oslavil plnoletost v dobré náladě Šumperk - Davy gratulantů, hvězdní hosté a nekonečné množství jídla a pití. Tak vypadala oslava plnoletosti šumperského festivalu Džemfest. Dostat se tam bylo štěstí, oblíbená akce byla vyprodaná dva týdny předem.

 V pátek 20. října, kdy Džemfest nabídl hlavní program, se


 dal vzduch v Domě kultury Šumperk doslova krájet.

 Atmosféra byla vynikající už od úvodního songu první kapely Leon a s dalšími účinkujícími byla lepší a lepší. Skvělá nálada v naplněném sále pak vrcholila u koncertů Tomáše Kluse a kapely Rybičky 48.Doprovodné akce bodovaly

Džemfest letos nabídl několik novinek. Například foto stěnu, kde si mohli zájemci pořídit vtipné snímky i se samotnými umělci. Nebo si mohli objednat osobní placku s festivalovou tematikou. Naopak tradiční byla nabídka absintové limonádky, míchaných drinků, luxusní kávy či stylové občerstvení.
„Na Džemfest chodíme pravidelně celá banda a jako vždy to bylo boží! Už se nemůžu dočkat dalšího ročníku,“ napsala na Facebook festivalu jedna z návštěvnic Monika Hájková.
Vedle hlavního hudebního večera přinesl Džemfest také doprovodný program. Letos měl velký úspěch koncert v knihovně, kam přijala pozvání písničkářka Dagmar Voňková. Zájem diváků zaznamenala také filmová scéna, která uvedla dvacet let staré kultovní sci-fi Matrix.
Popularitu Džemfestu potvrdila už na jaře originální akce Zajíc v pytli, při které si mohli lidé zakoupit vstupenky na festival, aniž by znali program. Pořadatelé takto prodali přes čtyři stovky lístků.

Foto: Tereza Podhorná

Hvězdy na dosah. Také zpěvák Tomáš Klus se nechal strhnout skvělou atmosférou na festivalu Džemfest a publikum si pustil doslova k tělu.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.