KULTURA

Džemfest: O5 a Radeček: „Není pravda, že na Šumpersku hrajeme neradi“ROZHOVOR

8. října 2011, 00:00, téma DŽEMFEST, rejdakce
Džemfest: O5 a Radeček: „Není pravda, že na Šumpersku hrajeme neradi“ Šumperk - Skupina O5 a Radeček pocházející ze Šumperka má za sebou dva roky nepřetržitého koncertování. Nyní se však kapela zavřela do nahrávacího studia, kde dokončuje novou desku a nejen to... O současném dění i o blížícím se koncertu doma v Šumperku jsme si povídali se zpěvákem Tomášem Polákem.


Traduje se, že neradi hráváte na Šumpersku. Přesto už za pár dnů vystoupíte na Džemfestu. Jak se na koncert před domácím publikem těšíte?

Není pravda, že tady hrajeme neradi, naopak! Například, když jsme v Šumperku hráli naposledy, na slavnostech města, tak to byl skvělý koncert. Překvapil nás velký zájem veřejnosti. A také atmosféra během koncertu byla úžasná.

Přesto ve zdejším regionu moc nehráváte.
  Ale to není tím, že by nás zde nebavilo hrát, ale protože se nechceme fanouškům přejíst. Bylo by blbý, kdyby lidé koukali na plakát k nějaký akci a říkali si: Jé, to je nuda, tam budou hrát opět ti Opět :)

Za loňský rok jste odehráli 100 koncertů, volný víkend je pro vás asi velká vzácnost?
  Poslední dva roky jsme strávili na cestách, ale tento podzim jsme si dali relax. Odpočíváme od cestování po koncertech, ale jinak máme až nad hlavu. Doděláváme novou desku, makáme na nových webovkách a do toho skládáme muziku na zakázku; vždycky někomu něco slíbíme a pak nestíháme :) Ale moc nás baví dělat i jinou muziku než „radečkovskou“. Zrovna minulou středu vysílala Česká televize pořad o cirkuse, ke kterému jsme dělali hudbu.

Máte při tom všem čas na to, abyste připravili nějaké překvapení pro vystoupení na Džemfestu?

  Čas určitě najdeme a nějaké vychytávky vymyslíme. Zahrajeme i nové věci z chystané desky. Jo, a budeme na Džemfestu natáčet dvd, takže budeme rádi, když nám přijdou lidi fandit a užijem si spolu parádní mejdan :)
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.