KULTURA

Džemfest bude lákat na Monkey Business i Nigthwork

15. října 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Džemfest bude lákat na Monkey Business i Nigthwork Šumperk - Svérázná formace Monkey Business v čele s Tonyou Graves a Matějem Rupertem bude hlavním lákadlem festivalu Džemfest, který se uskuteční v pátek 22. října v Domě kultury Šumperk.
Program oblíbené akce schovává v rukávu ale i další esa. Na Džemfestu posluchači uslyší Jakuba Prachaře a Vojtu Dyka se skupinou Nightwork, progresivní elektronický soubor Midi Lidi, úspěšnou zábřežskou kapelu Two Men a vítěze vyhledávací soutěže Džemkap, skupiny Kara Ben Mc z Prahy a Koblížci ze Šumperka.

„Vedle skvělých kapel čeká na návštěvníky například stánek s absintovou limonádkou, čajovna nebo soutěže o míchané drinky,“ uvedl za pořadatele Ondřej Polák.  Festival Džemfest, který vznikl před jedenácti lety tehdy ještě jako malý studenstký happening, přinese vedle hlavního večera také pestrý doprovodný program. Od 9. do 30. října se v šumperských klubech Suteren, H-club a Čarovna uskuteční Večer písničkářů, House party, Popart session, dále After party na Disco 1 a v kině Oko projekce filmu Davida Lynche Twin Peaks.

Vstupenky na pátek 22. října, kdy Džemfest vyvrcholí v šumperském kulturáku koncertem skupin Monkey Business, Nightwork, Midi Lidi, Two Men, Koblížci a Kara Ben Mc, prodává Akord a DK v Šumperku a také Infocetrum v Zábřehu. Více o festivalu na www.dzemfest.o5.cz.
 
 

Monkey Business: „Moraváci jsou vdečnější publikum“

V Šumperku vystupujete s Monkey Business poměrně pravidelně. Máte na zdejší město, kulturák nebo publikum nějaké vzpomínky?
Vzpomínek máme hodně, ale bohužel jsou všechny zahaleny neprostupným závojem z plzeňského Prazdroje. Ale to se netýká jen Šumperka, takto máme zastřené i jiné štace.

Zmínil jste plzeňské pivo, avšak v Šumperku vám onen opar možná způsobilo hanušovické pivo.
Ach ano, promiňte, samozřejmě, v Šumperku pijeme jedině Holbu. To je podle mě společně s Plzní nejlepší české pivo. Vzpomínám si, že Holbu jsem poprvé vyzkoušel u pana Petra Jandy v jeho studiu Propast. Má tam obrovské zásoby tohoto piva.

Vnímáte nějaký rozdíl mezi koncerty v Čechách a na Moravě?
Řekl bych, že Moraváci jsou vdečnější publikum. Koncerty na Moravě bývají často fantastické!

V Šumperku vystoupíte v programu festivalu Džemfest. Máte festivaly rádi, nebo dáváte přednost samostatnému koncertu?
Záleží na spoustě faktorů, ale samostatné koncerty máme radši. Na festivalech je spěch, koncert trvá maximálně hodinu, hrajeme jen rychlé věci. Někdy máme na konci festivalové sezony pocit, že už je to všechno pořád dokola. Kdežto samostatné koncerty si užíváme i my, nejen lidi. Můžeme zahrát i pár pomalejších skladeb, uvolníme se, děláme legrácky a divočiny... Neznamená to ale, že festivaly nejsou bezvadný, akorát tam hrajeme jen krátce, takže si koncert tak neužijeme.

Na Džemfest dorazíte v rámci turné "10 let na vrcholu“, znamená to, že se šumperští posluchači dočkají všech zásadních hitů?
No, je to oslava deseti let, ale asi bych to nenazval bilančním turné. Prostě zahrajeme songy, které nás zrovna v tuhle chvíli baví. Ale samozřejmě na hity se dostane vždycky.

Máte k desátému výročí připravenou i speciální koncertní show?
To je jasný, ale nic neprozradím! Lidi, co nás znají, tak už zhruba vědí, na co se mají připravit. A ti, co nás ještě neznají, budou překvapení. Myslím totiž, že jsme velice zábavná kapela.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.10.2010 03:55
Titulek: Martin Rupert?
Autor: Pavel
41
Rupert není Martin, ale Matěj!
Reagovat
Datum: 17.10.2010 22:56
Titulek: Re: Martin Rupert?
Autor: Rejdakce
66
108
Děkujeme za upozornění, chyba byla opravena.
Reagovat
Datum: 29.1.2011 13:57
Titulek: rupert
Autor: Márty
43
Jinak ještě pro doplnění, Matěj je s dvěma p. v příjmení.

Martin Rupert: amatérský fotograf

Matěj Ruppert: spěvák skupiny M.B.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.