KULTURA

Džemfest bude lákat na české hvězdy, ale i na U2

18. září 2011, 19:00, téma DŽEMFEST, rejdakce
Džemfest bude lákat na české hvězdy, ale i na U2 Šumperk - Svérázná formace Mig 21 v čele se šoumenem Jiřím Macháčkem bude hlavním lákadlem festivalu Džemfest, který se uskuteční v pátek 21. října v Domě kultury Šumperk.

Program oblíbené akce schovává v rukávu ale i další esa. Na Džemfestu zahrají třeba Prago Union, a to v nejširším obsazení. Dále návštěvníci uslyší jednu z nejžádanějších festivalových kapel současnosti UDG a pak také domácí borce O5 a Radeček. Na akci se představí i vítěz vyhledávací soutěže Džemkap skupina Obzzor a mistr ČR ve slam poetry Jan Jílek.
 
„Vedle skvělých kapel čeká na návštěvníky stánek s absintovou limonádkou, čajovna nebo soutěže o míchané drinky. Já osobně se ale nejvíc těším na skvělou džemfestovou atmosféru, kterou umí vytvořit pouze jedinečné šumperské publikum,“ míní pořadatel Tomáš Patný.

 


 
Festival Džemfest, který vznikl před jedenácti lety, tehdy jako malý studentský happening, přinese vedle hlavního večera také pestrý doprovodný program. Od 10. do 22. října se uskuteční satelitní pořady v knihovně, H-clubu, Čarovně a kině Oko. „V rámci doprovodného programu se Džemfestu zúčastní i spisovatel Jaroslav Rudiš, který nejprve absolvuje literární besedu v knihovně a poté uvede v kině Oko premiéru animovaného filmu Alois Nebel, na kterém spolupracoval s Jardou Švejdíkem z kapely Priessnitz,“ dodal pořadatel. Další lahůdkou filmové scény bude projekce prvního trojrozměrného koncertního záznamu na světě U2 3D.)

Vstupenky na pátek 21. října, kdy Džemfest vyvrcholí v šumperském kulturáku koncertem skupin Mig 21, Prago Union, O5 a Radeček, Udg a Obzzor, lze objednávat online na www.dzemfest.cz. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.9.2011 19:55
Titulek: kapely
Autor: Tom A.
souhlas
65
nesouhlas
113
Škoda jen toho výběru nezáživných kapel.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.