SPORT

Dysolympiáda znovu v Šumperku

16. září 2009, 19:17, Stanislava Marešová
Dysolympiáda znovu v Šumperku Šumperk - Po  roce nečinnosti původní sportovní tradice obnovila Schola Viva tradici pořádání Dysolympiády. Obdobná akce se v Šumperku naposledy uskutečnila v roce 2005.
Tehdy byl v našem městě uspořádán 6. ročník Dysolympiády, kterou na střídačku pořádala města Ostrava, Most a Šumperk. A zatímco v roce 2007 se šumperské družstvo účastnilo 7. ročníku v Ostravě Hrabůvce, loňský rok z plánu akcí vypadl. Napravit se to letos snaží Schola Viva, která za podpory města Šumperk a Olomouckého kraje sehnala i v době krize dostatek financí na uspořádání dvoudenního klání v netradičních disciplínách.

Příští týden se tedy do Šumperka sjede až čtyřicet dětí ze základních škol Olomouckého kraje, aby se utkaly v soutěžích nazvaných Spiderman, Yetiho stopy, PodVOdní puzzle a další. Připraven je i kulturní program, speciální soutěže v bazénu a na druhý den olympiády orientační běh v příměstském lese.

Letos se navíc součástí Dysolympiády stala i Handicapolympiáda, které se účastní tělesně, smyslově a mentálně handicapovaní sportovci.

Už dnes ale můžeme říct, že nikdo neodejde poražen. Dětem krásné ceny poskytli podporovatelé akce město Šumperk, policie ČR obvodní oddělení Šumperk, VZP pobočka Šumperk, Ekocentrum na Vile Doris a Horníčkova autoškola.

Pokud vás láká podívat se, jak to vlastně vypadá na takové netradiční olympiádě, zveme vás ve čtvrtek 24. září od 9 hodin na hřiště Komín /vedle divadla/, kde se uskuteční dopolední část soutěží a her.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).