KULTURA

Dying Passion: Metal s Vámi!ROZHOVOR

13. dubna 2014, 00:00, Ondřej Polák
Dying Passion: Metal s Vámi! Šumperk - Rock-crossoverová stálice Dying Passion ze Šumperka zveřejnila nový videoklip a vyrazila na mezinárodní turné s finskou formací Embassy of Silence, belgickou kapelou Herfst a domácími hosty MadGod. Poslední dvě zmíněné kapely zahrají s Dying Passion také v Šumperku. Koncert se uskuteční na velikonoční neděli 20. dubna v H-clubu. Na otázky Reje odpovídal kytarista a duchovní otec kapely Standa Jelínek.

 V loňském roce jste vydali zatím poslední album Transient. Jak nahrávku s odstupem času hodnotíte?
Myslím, že nové album je mnohem tvrdší a ještě více progresivní. Zvuk jsme tentokrát posunuli víc do středů a působí to tak agresivněji. Zpěvové linky jsou více chytlavé, hlavně v refrénech, celkově se nám podařilo vytvořit na desce zajímavou atmosféru, která dělá album zase něčím novým. Navíc je to první zkušenost udělat album koncepčně. Vše je propojené - obal, klip, téma.

Jaké jste zaznamenali ohlasy na novou desku u fanoušků a kritiků?
Ohlasy byli veskrze pozitivní, alespoň co se recenzí týče. Posluchačům jsme to zjevně neudělali snadné, většinou píší, že se do alba dostávali postupně a s každým dalším poslechem blíže. Ale trpělivost jim přinesla růže, což mě těší, nemám rád alba na první poslech, ty se většinou brzy oposlouchají a nudí.

Ještě před deseti lety jste prodávali v hojném počtu cédéčka nejen v Česku, ale také na zahraničních trzích například v Asii a Jižní Americe. Jak to máte s prodejem v dnešní době empétrojek?
Dnes naše vydavatelství Epidemie Records vydává alba v limitované edici 300 kusů. Je vesměs pro opravdové fandy, kteří si koupí fyzický nosič, čímž kapelu podpoří. My se jim za to snažíme udělat maximální pomyšlení a na obalu nešetříme. Samozřejmě je možnost naši hudbu koupit také v digitální formě. Dnes je těchto serverů opravdu spousta.

Nyní vyrážíte s novou deskou na republikové turné, které se zastaví 20. dubna v Šumperku. Zde jste hráli relativně nedávno na konci prosince, bude tedy chystaný dubnový koncert něčím jiný, dočkají se domácí fanoušci nějakých specialit?
Jistě, bude to pekelně velikonoční neděle. Navíc chystáme i novou videoprojekci k aktuálnímu setlistu, ale nechci nic zakřiknout, snad se to povede.

Podívejte se na trailer k turné Dying Passion

Kromě připravovaného turné máte na letošní rok jaké plány?
Máme v plánu hlavně koncertovat. Po české štaci nás čeká pár koncertů ve Finsku. Potom nějaký festy a na podzim se rýsují koncerty s německými progresivisty Dante, takže zavítáme i k našim sousedům do Německa. No a koncem roku by jsme mohli zase začít dávat dohromady nový materiál.

Chtěli byste něco vzkázat domácím fanouškům prostřednictvím Reje?
Metal s Vámi!

Foto: archiv Dying Passion

Šumperká skupina Dying Passion zahraje v neděli v H-clubu se speciálním hostem, belgickou kapelou Herfst. Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).