KULTURA

Dying Passion: Metal s Vámi!ROZHOVOR

13. dubna 2014, 00:00, Ondřej Polák
Dying Passion: Metal s Vámi! Šumperk - Rock-crossoverová stálice Dying Passion ze Šumperka zveřejnila nový videoklip a vyrazila na mezinárodní turné s finskou formací Embassy of Silence, belgickou kapelou Herfst a domácími hosty MadGod. Poslední dvě zmíněné kapely zahrají s Dying Passion také v Šumperku. Koncert se uskuteční na velikonoční neděli 20. dubna v H-clubu. Na otázky Reje odpovídal kytarista a duchovní otec kapely Standa Jelínek.

 V loňském roce jste vydali zatím poslední album Transient. Jak nahrávku s odstupem času hodnotíte?
Myslím, že nové album je mnohem tvrdší a ještě více progresivní. Zvuk jsme tentokrát posunuli víc do středů a působí to tak agresivněji. Zpěvové linky jsou více chytlavé, hlavně v refrénech, celkově se nám podařilo vytvořit na desce zajímavou atmosféru, která dělá album zase něčím novým. Navíc je to první zkušenost udělat album koncepčně. Vše je propojené - obal, klip, téma.

Jaké jste zaznamenali ohlasy na novou desku u fanoušků a kritiků?
Ohlasy byli veskrze pozitivní, alespoň co se recenzí týče. Posluchačům jsme to zjevně neudělali snadné, většinou píší, že se do alba dostávali postupně a s každým dalším poslechem blíže. Ale trpělivost jim přinesla růže, což mě těší, nemám rád alba na první poslech, ty se většinou brzy oposlouchají a nudí.

Ještě před deseti lety jste prodávali v hojném počtu cédéčka nejen v Česku, ale také na zahraničních trzích například v Asii a Jižní Americe. Jak to máte s prodejem v dnešní době empétrojek?
Dnes naše vydavatelství Epidemie Records vydává alba v limitované edici 300 kusů. Je vesměs pro opravdové fandy, kteří si koupí fyzický nosič, čímž kapelu podpoří. My se jim za to snažíme udělat maximální pomyšlení a na obalu nešetříme. Samozřejmě je možnost naši hudbu koupit také v digitální formě. Dnes je těchto serverů opravdu spousta.

Nyní vyrážíte s novou deskou na republikové turné, které se zastaví 20. dubna v Šumperku. Zde jste hráli relativně nedávno na konci prosince, bude tedy chystaný dubnový koncert něčím jiný, dočkají se domácí fanoušci nějakých specialit?
Jistě, bude to pekelně velikonoční neděle. Navíc chystáme i novou videoprojekci k aktuálnímu setlistu, ale nechci nic zakřiknout, snad se to povede.

Podívejte se na trailer k turné Dying Passion

Kromě připravovaného turné máte na letošní rok jaké plány?
Máme v plánu hlavně koncertovat. Po české štaci nás čeká pár koncertů ve Finsku. Potom nějaký festy a na podzim se rýsují koncerty s německými progresivisty Dante, takže zavítáme i k našim sousedům do Německa. No a koncem roku by jsme mohli zase začít dávat dohromady nový materiál.

Chtěli byste něco vzkázat domácím fanouškům prostřednictvím Reje?
Metal s Vámi!

Foto: archiv Dying Passion

Šumperká skupina Dying Passion zahraje v neděli v H-clubu se speciálním hostem, belgickou kapelou Herfst. Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.