SPORT

Dvoudenní závod žebříčku B - Morava

4. května 2008, 02:53, rejdakce, ksu, foto: www.lenon.cz
Dvoudenní závod žebříčku B - Morava Šumperk, Mezilesí – Závody moravského národního žebříčku v orientačním běhu letos proběhnou v malé obci Mezilesí nedaleko Lanškrouna.

Závody, které pořádá Klub vytrvalostních sportů Šumperk, se budou konat ve dnech 10. a 11. května a závodníci budou soutěžit na klasické a krátké trati. „Termíny klasická a krátká trať jsou pojmy, které charakterizují, jak je zhruba závod dlouhý, resp. jak dlouho by měli závod běžet ti nejlepší,“ vysvětluje hlavní rozhodčí  Petr Turczer.Klub vytrvalostních sportů Šumperk zve všechny milovníky orientačního běhu
na 2. a 3. závod žebříčku B-Morava do Mezilesí u Lanškrouna.

 Závodů se zúčastní nejlepší závodníci z celé Moravy, a protože jsou závody situovány na pohraničí Moravy a Čech,  věří pořadatelé, že přijedou i závodníci z Čech. „Terén bude pro závodníky velmi zajímavý, a to nejen proto, že předtím nikdy pro orientační běh zmapován nebyl a je tedy pro všechny z hlediska orientačního běhu velkou neznámou. Mapa sama dýchá novotou a poslední úpravy na ní budou prováděny ještě necelé dva týdny před závody tak, aby v ní byly zachyceny veškeré změny“, vysvětluje hlavní rozhodčí Petr Turczer a dodává: "Na závodníky čeká zvlněný terén s převážně smrkovým lesem s několika údolími, přičemž centrální údolí Hraničního potoka je velmi hluboké, se skalkami, kameny, náletovými hustníky a množstvím různých komunikací".Čistý, převážně smrkový les

  

Pořadatel závodů – Klub vytrvalostních sportů Šumperk – má za sebou řadu úspěšně uspořádaných akcí – od akcí lokálního charakteru až po mezinárodní závody. Stavitelé tratí obou závodů – Jaromír Šrámek a Jakub Halama jsou zkušenými staviteli tratí,  lze tak očekávat těžké, ale kvalitní tratě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.