Dveře do 2. ligy se otevřely

11. března 2008, 00:06, hokejsumperk2003.cz
Dveře do 2. ligy se otevřely Šumperk - Dnešní zápas Draků v Berouně potvrdil jednu skutečnost. Draci se již nemohou zachránit a padají tak o ligu níže. Šumperk měl ještě teoretickou možnost ligu udržet. Drakům nepomohli ani dobře hrající junioři.
První třetinu drželi šumperští příznivý stav 0:0. Drtivý nástup Berouna do druhé třetiny však vzal Drakům všechny naděje na dobrý výsledek. Medvědi vstřelili v rozmezí tří minut dva góly. Třetí a poslední branku utkání a zároveň i poslední hřebíček do rakve zatloukl necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny berounský Radko Gudas. Třetí třetina skončila opět bez branek. Na severu Čech si vybojoval tři body také Most, který porazil Jestřáby těsně 4:3.

UDR, 8.3.2008 17:00
HC Berounští Medvědi 3
HOKEJ ŠUMPERK 2003 0

Podrobnosti:
Třetiny: 0:0, 3:0, 0:0.
Branky a nahrávky: 20:19 Slížek, 23:15 Novotný (Šinágl, Vlček), 36:36 Gudas Rozhodčí: Wütherle, Lhotský - Kabourek, Jebavý. Vyloučení: 5:10 Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 900. Střely na branku: :. Průběh utkání: 3:0.

Beroun: Altrichter, (Štelmach) - Malínský, Braniš, Novotný, Jelínek, Gudas, Lukačovič - Appel, Slížek, Nedorost - Tvrzník, Šinágl, Vlček - Besser, Křesťan, Kupec - Heřman, Kupec

Šumperk: Peksa, (Zatloukal) - Osina, Formánek, Špelda, Havlík, Patsch, Novotný - Antonovič, Taragel, Kubica - Peška, Komínek, Malý - Pekr, Šula, Fischer
Komentář zápasu:
Daniel Šváb, Miloslav Růžička

Začátek zápasu byl zcela ve znamení převahy Medvědů, ale bez výsledného efektu. Hned na začátku 3. minuty nadvakrát nepřekonal Peksu v brance Šumperka Besser a o čtyři minuty později tentýž hráč napálil puk po Vlčkově nahrávce do tyčky. Mladíci ze Šumperka se postupně dostávali do hry, ale do tlaku se dostali pouze ve dvou přesilovkách. Hra však postupně během první třetiny upadala i díky nepřesným kombinacím obou mužstev.

Ve druhé třetině se konečně projevila větší zkušenost a hokejovost domácích. Hned po 19 vteřinách platila na śumperskou obranu důrazná práce Ladislava Slížka, který nadvakrát překonal Peksu – 1:0. O tři minuty později vypálil od modré čáry Jiří Novotný a puk prošel šumperskému gólmanovi do sítě – 2:0. Tři minuty před koncem druhé třetiny přišla velká chvíle sedmnáctiletého beka Gudase, který nechytatelnou dělovkou vsítil svůj první gól v dresu Medvědů – 3:0. Ale i hosté měli velice dobré šance. Zejména Antonovič a Komínek, kteří shodně ujeli při vlastním oslabení. V obou případech zachránil Středočechy skvělý Altrichter.

V závěrečné části měli Medvědi trvalou převahu a často se nadlouho usadili v obranném pásmu hostů, kteří vůbec nestíhali chytat jejich rychlou kombinaci. Jenže na skóre se i přes velké množství šancí Berouna už nic nezměnilo.

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.