KULTURA

Dvě nabídky, které by si návštěvníci muzea v Šumperku a zámku v Úsově neměli nechat ujít

31. července 2009, 00:00, rejdakce
Šumperk/Úsov - Výstavu kanadské sochařky českého původu Ley Vivot navštívilo již přes 3000 návštěvníků.
Pro obyvatele Šumperka a milovníky výtvarného umění z celé České republiky i turisty je to výjimečná událost, neboť sochy umělkyně jsou v takovém množství vystaveny úplně poprvé. Výstava trvá do 31. srpna. S díly paní Vivot se však neloučíme definitivně. Slíbila totiž zapůjčit další díla, tentokrát s erotickým nádechem, na připravovanou výstavu O lásce a milování, aneb Erotika v muzejních sbírkách. Jedná se o volné pokračování cyklu Ars longa, vita brevis. Výstava bude zahájena vernisáží 10. září a potrvá do konce ledna 2010.

Druhá nabídka se týká zámku Úsova, který je známý především svými bohatými sbírkami loveckých trofejí. Zapomíná se však, že tento hrad patří k těm nejstarším na Moravě. Vlastivědné muzeum v Šumperku se proto rozhodlo připomenout starobylost památky a nachystalo v nejstarší části hradu, tzv. Vlašimském paláci, interaktivní expozici pro děti. Vlastní expozice je řešena jako komplex hádanek a úkolů, které musí malý návštěvník splnit, aby dostal na konci kýženou odměnu. Expozice, kterou jsme nazvali Hádanky pánů z Vlašimi, je součástí celkové prohlídky, ale je možné absolvovat ji za 10 Kč samostatně.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.