ZPRÁVY

Dva těžké pracovní úrazy šetří policie

3. ledna 2013, 14:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Dva těžké pracovní úrazy šetří policie Vikýřovice, Zábřeh – Hned dva velmi těžké pracovní úrazy se přihodily dnes dopoledne v šumperském regionu. Ve Vikýřovicích spadl zaměstnanec do výsepníku pilin a přišel o nohu. V Zábřeze si muž při opravě pneumatiky vážně poškodil hlavu. Policie nyní šetří, jak k oběma událostem došlo a zda nebyly porušeny bezpečnostní předpisy.
První z nehod se přihodila krátce po deváté hodině ve Vikýřovicích. Šestatřicetiletý muž ze Šumperska spadl do výsepníku pilin a poranil si nohu. Na pomoc mu vyjela záchranka a profesionální hasiči ze Šumperka. Museli ho totiž dostat dolů, neboť vstup do výsepníku se nachází ve výšce prvního patra. Hasiči použili automobilový žebřík. „Muže připevnili na nosítka, úzkým prostorem mezi zábradlím a střechou ho vytáhli do koše žebříku a transportovali na zem,“ uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Zraněného pak čekal převoz do Fakultní nemocnice v Olomouci. „Utrpěl devastující zranění levé dolní končetiny. Dle lékaře následovala amputace nohy,“ řekl krajský tiskový policejní mluvčí Josef Bednařík. Hasiči zajistili odpojení technologie výsepníku, nasvítili vnitřní prostor, slanili se dovnitř a prohledali ho.

Krátce před polednem se zranil zaměstnanec autoservisu v Zábřeze. Osmatřicetiletý muž opravoval pneumatiku nákladního vozu. Při manipulaci s ní došlo k explozi, automechanik se vážně poranil v oblasti hlavy. Také on byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Jeho zdravotní stav vyžadoval transport vrtulníkem, špatné počasí tomu však zabránilo. „Místo události jsme zdokumentovali, vše je nyní v šetření,“ uvedl Bednařík.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.