ZPRÁVY

Dva těžké pracovní úrazy šetří policie

3. ledna 2013, 14:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Dva těžké pracovní úrazy šetří policie Vikýřovice, Zábřeh – Hned dva velmi těžké pracovní úrazy se přihodily dnes dopoledne v šumperském regionu. Ve Vikýřovicích spadl zaměstnanec do výsepníku pilin a přišel o nohu. V Zábřeze si muž při opravě pneumatiky vážně poškodil hlavu. Policie nyní šetří, jak k oběma událostem došlo a zda nebyly porušeny bezpečnostní předpisy.
První z nehod se přihodila krátce po deváté hodině ve Vikýřovicích. Šestatřicetiletý muž ze Šumperska spadl do výsepníku pilin a poranil si nohu. Na pomoc mu vyjela záchranka a profesionální hasiči ze Šumperka. Museli ho totiž dostat dolů, neboť vstup do výsepníku se nachází ve výšce prvního patra. Hasiči použili automobilový žebřík. „Muže připevnili na nosítka, úzkým prostorem mezi zábradlím a střechou ho vytáhli do koše žebříku a transportovali na zem,“ uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Zraněného pak čekal převoz do Fakultní nemocnice v Olomouci. „Utrpěl devastující zranění levé dolní končetiny. Dle lékaře následovala amputace nohy,“ řekl krajský tiskový policejní mluvčí Josef Bednařík. Hasiči zajistili odpojení technologie výsepníku, nasvítili vnitřní prostor, slanili se dovnitř a prohledali ho.

Krátce před polednem se zranil zaměstnanec autoservisu v Zábřeze. Osmatřicetiletý muž opravoval pneumatiku nákladního vozu. Při manipulaci s ní došlo k explozi, automechanik se vážně poranil v oblasti hlavy. Také on byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Jeho zdravotní stav vyžadoval transport vrtulníkem, špatné počasí tomu však zabránilo. „Místo události jsme zdokumentovali, vše je nyní v šetření,“ uvedl Bednařík.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).