ZPRÁVY

Dům potřísněný krví chtějí za klubovnu

12. května 2014, 16:35, téma VRAŽDA MEZI MOTORKÁŘI, Jaroslav Kropáč
Dům potřísněný krví chtějí za klubovnu Libina - Nechvalně proslulá budova motorkářů v Libině, kde minulý rok došlo k dosud neobjasněné vraždě jednoho z nich, se má stát oficiální klubovnou jejich gangu. Ačkoli obec i zdejší občané tento požadavek striktně odmítají, zabránit mu zřejmě nedokáží. Radní proto plánují do  Horní Libiny instalovat sledovací zařízení. Tamní obyvatelé žijí ve strachu z násilností, obávají se o svůj majetek i zdraví.

„Požadavek na změnu užívání stavby na klubovnu zastupitelstvo jednomyslně odmítlo. Je to velké bezpečnostní riziko, nepřejeme si, aby v obci něco takového bylo. Obzvláště po negativních zkušenostech, které máme," řekl Týdnu starosta Libiny Tomáš Kobza. Postoj zastupitelstva není pro motorkáře nikterak závazný, na soukromém pozemku, kde má klubovna vzniknout, si totiž mohou dělat co chtějí, pokud nebudou porušovat zákon. Obyvatelé Horní Libiny jsou plánem gangu zděšeni. Sepsali dokonce otevřenou výzvu, ve které klubovnu odmítají. Sami lidé svůj názor do médií sdělovat nechtějí, pouze pod zárukou anonymity. „Co vím, tak někteří sousedi nechcou chodit ani na zahradu, když sem ty motorky přijedou. Není to nic příjemnýho, mít takovej podnik kousek od baráku," řekl Týdnu starší obyvatel Horní Libiny.

Průjezdní hostinec pro drsné chlapíky

Podle informací Týdne na severu má klubovna sloužit zároveň coby průjezdní hostinec pro členy motorkářského gangu Outlaws. Redakci to nezávisle na sobě potvrdilo několik zdrojů. Obecní úřad proto plánuje do Horní Libiny rozšířit kamerový systém a posílit veřejné osvětlení. Instalace monitorovací techniky má přijít na statisíce korun. Lidé sice lepší zabezpečení vítají, na druhou stranu jim ale vysoké výdaje ve spojitosti s motorkáři vadí. „Peníze by šly použít třeba na stavbu dětského hřiště. Proč máme na tyto nepřizpůsobivé a nechtěné návštěvníky obce doplácet z veřejných peněz?" ptá se žena, která výzvu na odmítnutí klubovny podpořila.

Foto: jak

Bývalý obchod se patrně během několika měsíců změní v oficiální klubovnu motorkářského gangu.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.5.2014 08:05
Titulek: Bez titulku
Autor: obcan libiny
187
175
ponekud nepresne a velmi skreslene informace pane redaktore. ale chapu co neudelate pro publicitu a senzaci. lidi treba necim nakrmit at maji o cem mluvit.
Reagovat
Datum: 16.5.2014 01:57
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: občan h.libiny
166
172
Pokud mám správnéinfo.Tak zastupitelstvo toto jednoznačně neodmítlo,takže zpráva je mírně zkreslená.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).