ZPRÁVY

Dům potřísněný krví chtějí za klubovnu

12. května 2014, 16:35, téma VRAŽDA MEZI MOTORKÁŘI, Jaroslav Kropáč
Dům potřísněný krví chtějí za klubovnu Libina - Nechvalně proslulá budova motorkářů v Libině, kde minulý rok došlo k dosud neobjasněné vraždě jednoho z nich, se má stát oficiální klubovnou jejich gangu. Ačkoli obec i zdejší občané tento požadavek striktně odmítají, zabránit mu zřejmě nedokáží. Radní proto plánují do  Horní Libiny instalovat sledovací zařízení. Tamní obyvatelé žijí ve strachu z násilností, obávají se o svůj majetek i zdraví.

„Požadavek na změnu užívání stavby na klubovnu zastupitelstvo jednomyslně odmítlo. Je to velké bezpečnostní riziko, nepřejeme si, aby v obci něco takového bylo. Obzvláště po negativních zkušenostech, které máme," řekl Týdnu starosta Libiny Tomáš Kobza. Postoj zastupitelstva není pro motorkáře nikterak závazný, na soukromém pozemku, kde má klubovna vzniknout, si totiž mohou dělat co chtějí, pokud nebudou porušovat zákon. Obyvatelé Horní Libiny jsou plánem gangu zděšeni. Sepsali dokonce otevřenou výzvu, ve které klubovnu odmítají. Sami lidé svůj názor do médií sdělovat nechtějí, pouze pod zárukou anonymity. „Co vím, tak někteří sousedi nechcou chodit ani na zahradu, když sem ty motorky přijedou. Není to nic příjemnýho, mít takovej podnik kousek od baráku," řekl Týdnu starší obyvatel Horní Libiny.

Průjezdní hostinec pro drsné chlapíky

Podle informací Týdne na severu má klubovna sloužit zároveň coby průjezdní hostinec pro členy motorkářského gangu Outlaws. Redakci to nezávisle na sobě potvrdilo několik zdrojů. Obecní úřad proto plánuje do Horní Libiny rozšířit kamerový systém a posílit veřejné osvětlení. Instalace monitorovací techniky má přijít na statisíce korun. Lidé sice lepší zabezpečení vítají, na druhou stranu jim ale vysoké výdaje ve spojitosti s motorkáři vadí. „Peníze by šly použít třeba na stavbu dětského hřiště. Proč máme na tyto nepřizpůsobivé a nechtěné návštěvníky obce doplácet z veřejných peněz?" ptá se žena, která výzvu na odmítnutí klubovny podpořila.

Foto: jak

Bývalý obchod se patrně během několika měsíců změní v oficiální klubovnu motorkářského gangu.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.5.2014 08:05
Titulek: Bez titulku
Autor: obcan libiny
203
186
ponekud nepresne a velmi skreslene informace pane redaktore. ale chapu co neudelate pro publicitu a senzaci. lidi treba necim nakrmit at maji o cem mluvit.
Reagovat
Datum: 16.5.2014 01:57
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: občan h.libiny
185
186
Pokud mám správnéinfo.Tak zastupitelstvo toto jednoznačně neodmítlo,takže zpráva je mírně zkreslená.
Reagovat