SPORT

Důležitý krok k záchraně: šumperští fotbalisté porazili Přerov a odpoutali se od dvou nejméně často bodujících týmů v soutěži

17. října 2018, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Důležitý krok k záchraně: šumperští fotbalisté porazili Přerov a odpoutali se od dvou nejméně často bodujících týmů v soutěži Přerov – Fotbalisté Šumperka udělali mílový krok k záchraně. Po velmi dobrém představení proti Havířovu je čekal jeden z klíčových zápasů celé podzimní části a v něm soupeř, který se nacházel v ještě větších tabulkových problémech. Byl to typický zápas o „šest bodů“.

PŘEROV - ŠUMPERK
1:2 (0:1)
DIVIZE E


Obě strany si dobře uvědomovaly, co je v sázce. Hra podle toho vypadala. Zápasový tlak spojený se stresem, svázaností a snahou neudělat chybu se odrážel na fotbalové kvalitě, která byla obětována touze urvat potřebný výsledek. Všechno bylo podřízeno taktickým záměrům.
Šumperk se dostal do vedení ve 34. minutě. Po centru zboku byl útočník Nimrichtr ve vápně postrčen. Hlavní rozhodčí nejprve nechal v akci pokračovat a zakončující Olejník odrazem o faulovaného spoluhráče dostal míč do sítě. Muž s píšťalkou ale gól překvapivě neuznal a opožděně nařídil pokutový kop. Naštvanost hostujících fotbalistů dlouho netrvala, o chvíli později je rozjásala neomylná exekuce Filipa Rozsívala.
Přerov mohl vyrovnat téměř vzápětí. Martinu Kreizlovi se při vyhazování balónu splašilo několik myšlenek najednou a vlouděnou chybou daroval velkou příležitost Blažkovskému. Nakonec měl z pekla štěstí, v nerovném souboji jej zachránilo břevno.
Trenér Šumperka Bohdan Hecl nabádal své svěřence k pokračujícímu plnění pokynů a vyžadoval od nich zvýšenou ofenzivní aktivitu. Větší intenzita při presování soupeře se jim náramně vyplatila v 52. minutě. Miroslav Podhorný mohl dorážet ze šesti metrů, a protože nezaváhal, konečně prolomil střelecké prokletí z předchozích utkání. Rázem to bylo o dvě branky.
Hanáci měli co dohánět a při každé vhodnější chvíli se hrnuli dopředu. Až na několik standardních situací se ale k ničemu vážnějšímu neprobili. Po jedné z nich a menším zaváhání Kreizla, jenž vyrazil míč pouze před sebe, zkorigoval aktuální stav na konečnou podobu Ladislav Dlouhý. „Je to pro nás první venkovní vítězství, díky němuž jsme se odpoutali od spodku tabulky. Takže hodně důležité. Kluci dřeli, makali a bojovali, ale žádný fotbalový festival to od nich nebyl. Na našem plánu se nic nemění. K tomu, abychom měli co možná největší klid na práci v zimní přípravě, potřebuje uhrát další body,“ uvědomoval si kouč Hecl.

BRANKY
90. Dlouhý – 34. Rozsíval, 52. Podhorný.

ŠUMPERK
Kreizl 6 – Olejník 7, M. Smrž 7, Macura 7, Jurásek 6 – Bernard 7, Rozsíval 7 – L. Horák 7, Ševčík 6, Podhorný 6 – Nimrichtr 6. Střídali: 71. Šebela, 84. Šléška, 88. Morong. Známkoval: Bohdan Hecl (hlavní trenér).
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální, N – nehodnocen.


Foto: Petr Fišer

Pokud to zdravotní stav hráčů dovoluje, složení obranné čtveřice se v základní sestavě Šumperka nemění. Její nedílnou součástí je krajní zadák Milan Olejník.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.