Důležité vítězství pro konečné umístění

29. ledna 2008, 01:40, Rejdakce
Důležité vítězství pro konečné umístění Mládežnický basketbal Liga U 20 ročník 1988/89

Sobota 26.1.2008

Pokud si chtěli mladí muži udržet dobré postavení v tabulce, nesměli zaváhat ve F.Místku. Utkání bylo vyrovnané až do konce třetí čtvrtiny, kdy byl na ukazateli stav 59 : 61. Poslední čtvrtina byla pro vývoj utkání rozhodující. Šumperk zlepšil obranu a domácí začali produkovat ztráty, které byly potrestány lacinými koši. F.Místek začal odpadávat, hostům narostla křídla a hra se změnila v exhibici. Výsledek poslední čtvrtiny 2 : 22 hovoří za vše.

K nejlepším hráčům patřili Martin Vláčel, Jakub Pajer a Jan Skoumal. Střelecky se chytil i Ondra Kuchtík, který podržel tým dvěma úspěšnými trojkami v okamžiku, kdy se Šumperku moc nedařilo a získal důležité míče v obraně.

BK Frýdek Místek  -     TJ Šumperk 1. ZŠ

61  :  83
čtvrtiny: 24 :23, 19 : 24, 16 : 14, 2 : 22
střelci:  Vláčel 27, Pajer 19, Skoumal 15, Kuchtík Ondra 10,  Leštinský 9, Václavek 4, Bartl 2.

Koše v Novém Jičíně jsou pro Šumperk zakleté.

Neděle 27.1.2008

V posledních třech letech nedokázal Šumperk v Novém Jičíně zvítězit. Domácí opět výborně stříleli a byli úspěšnější i hrou podkošových hráčů. Šumperk dřel v obraně, ale střelecky se mu nedařilo. Potřeboval hodně pokusů na úspěšný vstřelený koš a to ho stálo hodně sil, které pak v závěru chyběly. Navíc musel obě utkání odehrát jen o sedmi hráčích z důvodů nemoci a různých jiných aktivit některých členů kádru.

BC Nový Jičín         -     TJ Šumperk 1. ZŠ

79  :  73
čtvrtiny: 20 : 18, 23 : 21, 14 : 12, 22 : 22
střelci: Vláčel 28, Pajer 22, Kuchtík Martin 13, Leštinský 8, Kuchtík Ondra 2

POZVÁNKA :  poslední dvě utkání  soutěže U 20 v domácím prostředí

sobota dne 9.2. v 18.00 hod  Jiskra HUMPOLEC a v neděli dne 10.2. v 11.00 hod BC Vysočina. Těšíme se na vaši přízeň  na Tyršově stadionu

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.