ZPRAVODAJSTVÍ

Dubicko otevřelo nový dům pro seniory

28. března 2017, 14:30, Hana Písková
Dubicko otevřelo nový dům pro seniory Dubicko - Komunitní dům pro seniory s plně bezbariérovým provozem otevřelo o minulém víkendu Dubicko. Rekonstrukcí někdejšího katolického domu, který později sloužil jako kino, vzniklo dvanáct malometrážních bytových jednotek. V současné době už všechny znají své uživatele.

 „Lidé, kteří se rozhodli, že svůj seniorský věk stráví rádi v Dubicku, se do nových bytů nastěhují už v příštím měsíci. Mohu říct, že máme plno. Sedmdesát až osmdesát procent zájemců o komunitní seniorské bydlení je přímo z naší obce nebo jde o lidi, kteří mají k Dubicku citový vztah, třeba se tu narodili a ve vyšším věku se sem chtějí vrátit,“ říká starosta Dubicka Václav Hampl.
Ostatní lidé, kteří projevili o bydlení v komunitním domě pro seniory zájem, jsou z blízkého okolí, například z Lesnice nebo ze Zábřeha. Hlavní podmínkou, kterou museli zájemci o nové bydlení splnit, byl věk nad šedesát let a prokázání toho, že jejich průměrný čistý měsíční příjem za poslední rok nepřesáhl pro jedince jednonásobek a pro pár jeden celý a dvě desetiny násobku průměrné měsíční mzdy.
Ve třech podlažích nově zrekonstruované budovy je celkem dvanáct jednopokojových bytů, které mají obývací pokoj, kuchyňský kout a samostatnou koupelnu se sprchovacím koutem a toaletou. Ke každému bytu náleží také sklípek. Dům bude centrálně vytápěn podlahovým topením a poskytne centrální dodávku teplé vody. Senioři se mohou setkávat ve společenské místnosti, mohou využívat i společnou kuchyňku a technickou místnost. „Na případné další požadavky nájemníků jsme připraveni reagovat. Uzavřeli jsme partnerskou smlouvu s Charitou, která bude v případě potřeby zajišťovat prostřednictvím terénních pracovníků sociální a zdravotní služby,“ dodal starosta.
Vybudování komunitního domu pro seniory stálo celkem 13 miliónů korun, z toho necelých osm miliónů pokryla dotace a zbývající částku poskytla katolická církev spolu s dalšími donátory.


Foto: jak

Ještě minulý týden dokončovali dělníci na katolickém domu poslední úpravy, dnes už by mělo být všechno hotovo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.3.2017 16:45
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
56
a dodavatel stavby byl kdo?
Nebo je to tajný?
A nebo to nevíte...
Reagovat
Datum: 29.3.2017 22:03
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
79
A je to i zkolaudovaný ??
Reagovat
Datum: 4.4.2017 04:26
Titulek: Pochvala
Autor: Noška
94
Udělat něco pro staré lidi je dnes vzácnost.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).