ZPRAVODAJSTVÍ

Dubicko otevřelo nový dům pro seniory

28. března 2017, 14:30, Hana Písková
Dubicko otevřelo nový dům pro seniory Dubicko - Komunitní dům pro seniory s plně bezbariérovým provozem otevřelo o minulém víkendu Dubicko. Rekonstrukcí někdejšího katolického domu, který později sloužil jako kino, vzniklo dvanáct malometrážních bytových jednotek. V současné době už všechny znají své uživatele.

 „Lidé, kteří se rozhodli, že svůj seniorský věk stráví rádi v Dubicku, se do nových bytů nastěhují už v příštím měsíci. Mohu říct, že máme plno. Sedmdesát až osmdesát procent zájemců o komunitní seniorské bydlení je přímo z naší obce nebo jde o lidi, kteří mají k Dubicku citový vztah, třeba se tu narodili a ve vyšším věku se sem chtějí vrátit,“ říká starosta Dubicka Václav Hampl.
Ostatní lidé, kteří projevili o bydlení v komunitním domě pro seniory zájem, jsou z blízkého okolí, například z Lesnice nebo ze Zábřeha. Hlavní podmínkou, kterou museli zájemci o nové bydlení splnit, byl věk nad šedesát let a prokázání toho, že jejich průměrný čistý měsíční příjem za poslední rok nepřesáhl pro jedince jednonásobek a pro pár jeden celý a dvě desetiny násobku průměrné měsíční mzdy.
Ve třech podlažích nově zrekonstruované budovy je celkem dvanáct jednopokojových bytů, které mají obývací pokoj, kuchyňský kout a samostatnou koupelnu se sprchovacím koutem a toaletou. Ke každému bytu náleží také sklípek. Dům bude centrálně vytápěn podlahovým topením a poskytne centrální dodávku teplé vody. Senioři se mohou setkávat ve společenské místnosti, mohou využívat i společnou kuchyňku a technickou místnost. „Na případné další požadavky nájemníků jsme připraveni reagovat. Uzavřeli jsme partnerskou smlouvu s Charitou, která bude v případě potřeby zajišťovat prostřednictvím terénních pracovníků sociální a zdravotní služby,“ dodal starosta.
Vybudování komunitního domu pro seniory stálo celkem 13 miliónů korun, z toho necelých osm miliónů pokryla dotace a zbývající částku poskytla katolická církev spolu s dalšími donátory.


Foto: jak

Ještě minulý týden dokončovali dělníci na katolickém domu poslední úpravy, dnes už by mělo být všechno hotovo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.3.2017 16:45
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
43
a dodavatel stavby byl kdo?
Nebo je to tajný?
A nebo to nevíte...
Reagovat
Datum: 29.3.2017 22:03
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
61
A je to i zkolaudovaný ??
Reagovat
Datum: 4.4.2017 04:26
Titulek: Pochvala
Autor: Noška
46
Udělat něco pro staré lidi je dnes vzácnost.
Reagovat