KULTURA

Držitelé dvou Slavíků zahrají největší hity

17. října 2018, 12:00, Ondřej Polák
Držitelé dvou Slavíků zahrají největší hity Šumperk – Ikona českého agrorocku, skupina Turbo, pobaví své fanoušci v Šumperku. Hity jako Chtěl jsem mít, Láska z pasáží nebo Hráč zazní poslední říjnový pátek v Domě kultury od osmi hodin večer.

„Členové kapely jsou stále ve skvělé kondici a na pódiu to umí pořádně rozjet. Přijďte se o tom přesvědčit a užijte si dvouhodinové energické vystoupení,“ zve fanoušky kapely Michaela Horáková z DK Šumperk.
Skupinu Turbo založil v Plzni v roce 1981 kytarista, zpěvák a skladatel Richard Kybic. První dlouhohrající eponymní album vydala v roce 1984 a okamžitě se zařadila mezi nejžádanější interprety hudebního vydavatelství Supraphon. Rychlá cesta nahoru žebříčkem popularity dosáhla vrcholu v letech 1987 a 1988, kdy Turbo dosáhlo na druhé místo ankety Zlatý slavík.Foto: archiv

O tom, jak to kapele Turbo po čtyřiceti letech na scéně hraje, se mohou přijít fanoušci přesvědčit příští pátek do šumperského kulturáku.

Slavík a pak rozpad

Jenže pak přišel pro fanoušky šok. V létě 1990 ohlásilo Turbo zánik a jednotliví členové se začali věnovat podnikání. Na scénu se kapela nakonec vrátila po devíti letech, když odehrála vydařený koncert s britskými Uriah Heep a Slade.
Radost z úspěšného comebacku netrvala dlouho. V polovině roku 2002 bylo jasné, že kvůli vážné nemoci nemůže Richard Kybic ve skupině pokračovat. „Naštěstí zbývající členové tehdy našli adekvátní náhradu – do kapely nastoupil Mirek Chrástka. Už v průběhu zkoušek se ukázalo, že zvládá jak kytaru, tak zpěv. I několik hudebních publicistů, kteří zkoušky navštívili, hodnotili výsledek kladně,“ popisuje personální výměnu kapela na svých webových stránkách.
O tom, jak to kapele Turbo po čtyřiceti letech na scéně hraje, se mohou přijít lidé přesvědčit příští pátek do šumperského kulturáku. Vstupné je v předprodeji 250 korun, v den akce podraží o padesátikorunu. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.10.2018 12:45
Titulek: Držitelé dvou slavíků
Autor: Anonym
pobaví své FANOUŠCI ?
Reagovat