KULTURA

Držitelé dvou Slavíků zahrají největší hity

17. října 2018, 12:00, Ondřej Polák
Držitelé dvou Slavíků zahrají největší hity Šumperk – Ikona českého agrorocku, skupina Turbo, pobaví své fanoušci v Šumperku. Hity jako Chtěl jsem mít, Láska z pasáží nebo Hráč zazní poslední říjnový pátek v Domě kultury od osmi hodin večer.

„Členové kapely jsou stále ve skvělé kondici a na pódiu to umí pořádně rozjet. Přijďte se o tom přesvědčit a užijte si dvouhodinové energické vystoupení,“ zve fanoušky kapely Michaela Horáková z DK Šumperk.
Skupinu Turbo založil v Plzni v roce 1981 kytarista, zpěvák a skladatel Richard Kybic. První dlouhohrající eponymní album vydala v roce 1984 a okamžitě se zařadila mezi nejžádanější interprety hudebního vydavatelství Supraphon. Rychlá cesta nahoru žebříčkem popularity dosáhla vrcholu v letech 1987 a 1988, kdy Turbo dosáhlo na druhé místo ankety Zlatý slavík.Foto: archiv

O tom, jak to kapele Turbo po čtyřiceti letech na scéně hraje, se mohou přijít fanoušci přesvědčit příští pátek do šumperského kulturáku.

Slavík a pak rozpad

Jenže pak přišel pro fanoušky šok. V létě 1990 ohlásilo Turbo zánik a jednotliví členové se začali věnovat podnikání. Na scénu se kapela nakonec vrátila po devíti letech, když odehrála vydařený koncert s britskými Uriah Heep a Slade.
Radost z úspěšného comebacku netrvala dlouho. V polovině roku 2002 bylo jasné, že kvůli vážné nemoci nemůže Richard Kybic ve skupině pokračovat. „Naštěstí zbývající členové tehdy našli adekvátní náhradu – do kapely nastoupil Mirek Chrástka. Už v průběhu zkoušek se ukázalo, že zvládá jak kytaru, tak zpěv. I několik hudebních publicistů, kteří zkoušky navštívili, hodnotili výsledek kladně,“ popisuje personální výměnu kapela na svých webových stránkách.
O tom, jak to kapele Turbo po čtyřiceti letech na scéně hraje, se mohou přijít lidé přesvědčit příští pátek do šumperského kulturáku. Vstupné je v předprodeji 250 korun, v den akce podraží o padesátikorunu. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.10.2018 12:45
Titulek: Držitelé dvou slavíků
Autor: Anonym
pobaví své FANOUŠCI ?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou pohádku ČERTÍ BRKO, kterou promítá šumperské kino OKO od 29. listopadu do 23. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Koho hraje Ondřej Vetchý v nové pohádce Čertí brko?

A) sluhu
B) knížete
C) lucifera

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele se zpěvačkou Live Foyn Friis, který se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro, vyhráli Alžběta Vévodová z Chromče, Marcela Haramiová ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína, Lenka Kubíčková z Mohelnice a Eva Valnohová ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).