SPORT

Druholigové basketbalistky zabojovaly

27. listopadu 2012, 17:45, téma BASKETBAL, os, mošo
ČR – Vítězství ve dvou ze tří o víkendu hraných zápasů si odnesly šumperské basketbalistky, hrající 2. ligu žen. Porazily týmy z Nymburka a z Ostravy, nestačily však na Spartu Praha B.
„V utkání se soupeřem z kvalifikace naše hráčky zahájily od začátku skvělou obranou a stále si udržovaly desetibodový rozdíl. Domácí basketbalistky v tomto utkání nebyly v žádné své činnosti lepší, proto jsme se výsledku zápasu téměř nebáli. Šumperské hráčky v poklidu udržely vítězství až do konce," komentoval utkání trenér Oldřich Sládek.

SBŠ Ostrava B – TJ Šumperk  57:69


V sobotním utkání nastoupily šumperské basketbalistky proti družstvu Sparty Praha B, které v letošní sezóně prohrálo doposud pouze dvakrát, proto byl očekáván lítý boj. „Na toto utkání jsme se důkladně připravovali, protože Sparta bude hrát o čelo tabulky a pro nás to byla jedna z prvních konfrontací s velmi kvalitním týmem," uvedl Sládek.
Vstup do utkání byl z obou stran poněkud rozpačitý, ale oběma týmům se rozhodně nedalo upřít nasazení a chuť do hry. Po první čtvrtině byl stav zápasu 16:12 pro Šumperk, na začátku druhého dějství pak přišla šňůra Sparty. „Do konce poločasu se skóre neustále přelévalo a z první půle jsme odcházeli již s dvoubodovým mankem. Ve druhé půli našim hráčkám absolutně odešla střelba a hostující basketbalistky nás trestaly koši z rychlých protiútoků. I přes diváckou kulisu připomínající utkání extraligového hokeje jsme nedokázali stáhnout vedení soupeřek a prohráli jsme o devět bodů," vysvětlil Sládek.

TJ Šumperk – Sparta Praha B  55:64


V neděli přijelo do Šumperka družstvo Nymburka povzbuzené sobotní výhrou v Ostravě, kterou porazilo o 16 bodů. Nymburk patří k dalším družstvům z horní poloviny tabulky, které se budou tlačit do play off.
„Naše hráčky vnímaly důležitost utkání a opět vycházely ze skvělé obrany, ale konečně přišla také střelba," řekl Sládek. Již v první čtvrtině ukázaly soupeřkám čtyřmi trojkami, na co se mají těšit. Otěže utkání držela střelbou z dálky trojice Vlková, Podhorná a Valentová, pod košem je podporovala výborně hrající Tereza Čechová. Skóre postupně narůstalo a hostující hráčky rezignovaly. Za domácí družstvo si konečně zahrály všechny basketbalistky z lavičky a dokázaly tak, že na hřiště patří a že jsou velmi dobrou oporou týmu.
„Za všechna utkání musím hráčky pochválit. Podaly obětavý a kolektivní výkon, zlepšil se jejich doskok a obrana, přidala se i slušná střelba, i když v sobotu se Spartou bylo těch neproměněných košů opravdu hodně. Nyní nás čekají čtyři utkání venku, která rozhodnou, zda se udržíme v první čtyřce. Toto družstvo má obrovskou sílu, proto bych se velmi rád dostal do play off. Máme na to, abychom našim skvělým fanouškům ukázali více kvalitních utkání,“ uzavírá Sládek.

TJ Šumperk – Basketball Nymburk  82:47


Šumperské basketbalistky odehrají další čtyři kola na palubovkách soupeřek – 1. 12. v Jablonci nad Nisou, 2. 12. v Liberci a týden před vánočními svátky v Sadské a v Poděbradech.
S domácím publikem se přivítají až v sobotu 12. 1. 2013 v utkání se Zlínem a v neděli 13. 1. 2013 s Příborem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.