SPORT

Druhé místo Lukáše Mazáka v Československém seriálu 24 hodin MTB

20. července 2011, 07:00, téma CYKLO, Iva Kleinová
Hrabenov - Malá informace pro ty, kteří netuší, o co se jedná, tyto extrémně náročné závody horských kol jsou odstartovány v sobotu v poledne, obvykle způsoben LeMans, což znamená, že závodníci musí po startu doběhnout ke svým opodál ležícím kolům. Nasednou a následujících 24 hodin, je-li to v jejich silách, zdolávají vytyčený okruh.
Je na každém ze závodníků, zda jede víceméně celých 24 hodin nebo zda ujeté kilometry proloží odpočinkem či spánkem. Do výsledků závodu se započítávají pouze celá dokončená kola. Závodů se mohou zúčastnit také dvojice, trojice i větší skupinky cyklistů, kteří se v jeho průběhu střídají. Lukáš závodí v kategorii muži do 40 let – sólo.
 
Lukáš Mazák z TJ Sokol Hrabenov absolvoval všechny 3 závody letošního ročníku Československého seriálu 24 hodin MTB.

21. - 22. května v Jihlavě zdolal během 22 hodin 6 minut a 46 sekund 330 km a obsadil 4. místo, 25. – 26. června v Bystřičce ujel za 21 hodin 25 minut a 38 sekund ve velmi těžkém rozbahněném terénu 261 km a skončil rovněž na 4. místě. V posledním závodě seriálu, který se jel o dva týdny později na Slovensku ve Ski parku Rájecká Lesná na trati s převýšením přes 300 m, urazil v čase 22 hodin 37 minut a 38 sekund 247,8 km a obsadil 3. místo.

Vyrovnanými výkony ve všech závodech seriálu vybojoval Lukáš vynikající 2. místo v celkovém pořadí.
Sportovní činnost Lukáše Mazáka je finančně podporována Olomouckým krajem a Obcí Ruda nad Moravou.

Další informace o těchto závodechDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.