SPORT

Druhé místo Lukáše Mazáka v Československém seriálu 24 hodin MTB

20. července 2011, 07:00, téma CYKLO, Iva Kleinová
Hrabenov - Malá informace pro ty, kteří netuší, o co se jedná, tyto extrémně náročné závody horských kol jsou odstartovány v sobotu v poledne, obvykle způsoben LeMans, což znamená, že závodníci musí po startu doběhnout ke svým opodál ležícím kolům. Nasednou a následujících 24 hodin, je-li to v jejich silách, zdolávají vytyčený okruh.
Je na každém ze závodníků, zda jede víceméně celých 24 hodin nebo zda ujeté kilometry proloží odpočinkem či spánkem. Do výsledků závodu se započítávají pouze celá dokončená kola. Závodů se mohou zúčastnit také dvojice, trojice i větší skupinky cyklistů, kteří se v jeho průběhu střídají. Lukáš závodí v kategorii muži do 40 let – sólo.
 
Lukáš Mazák z TJ Sokol Hrabenov absolvoval všechny 3 závody letošního ročníku Československého seriálu 24 hodin MTB.

21. - 22. května v Jihlavě zdolal během 22 hodin 6 minut a 46 sekund 330 km a obsadil 4. místo, 25. – 26. června v Bystřičce ujel za 21 hodin 25 minut a 38 sekund ve velmi těžkém rozbahněném terénu 261 km a skončil rovněž na 4. místě. V posledním závodě seriálu, který se jel o dva týdny později na Slovensku ve Ski parku Rájecká Lesná na trati s převýšením přes 300 m, urazil v čase 22 hodin 37 minut a 38 sekund 247,8 km a obsadil 3. místo.

Vyrovnanými výkony ve všech závodech seriálu vybojoval Lukáš vynikající 2. místo v celkovém pořadí.
Sportovní činnost Lukáše Mazáka je finančně podporována Olomouckým krajem a Obcí Ruda nad Moravou.

Další informace o těchto závodechDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).